Bateria vinnic l626
Odpowiedz do tematu

: Bateria vinnic l626
witam
mam nadzieję że w dobrym miejscu, kupiłem sobie używany zegarek do pracy i pracuje w nim jakaś chińska bateryjka jak z tytułu tematu, a słyszałem że najlepsze są srebrowe i teraz pytanko czy do każdego zegarka kwarcowego można srebrową założyć??(oczywiście dobrany odpowiednik)
pzdr

:
Tylko trzeb koniecznie dokładnie dobrać typ .

:
typ już dobrałem w internecie na podstawie numeru starej baterii, po prostu gdzieś przeczytałem info że do starych typów? zegarków stosuje się alkaiczne, ale ponieważ internet jest pełen niesprawdzonych informacji postanowiłem zapytać u źródła.
wychodzi na to że srebrowa to będzie odpowiednik:
377 / 376 / SR626SW / SR626W
A mam jeszcze pytanie o baterię cr2016cell panasonic 3v,
jaki będzie srebrowy odpowiednik ( to z innego zegarka)
pozdrawiam

:
thomaskay napisał/a:
A mam jeszcze pytanie o baterię cr2016cell panasonic 3v,
jaki będzie srebrowy odpowiednik ( to z innego zegarka)
pozdrawiam

Generalnie ogniwa srebrowe są lepszymi zamiennikami dla ogniw alkaicznych (mają podobne napięcie). Ogniwo cr2016 jest litowe, nie alkaiczne, nie ma po co zamieniać na inne, chyba, że ktoś obawia się wybuchu takowej. cool Czyli nie zamieniaj cr2016, chyba, że na ogniwo innego producenta.

Oprócz rodzju ogniwa (czy baterii) ważny tez jest producent oraz stosunek jakości do ceny :)

John Smith
:
aha czyli tą 2016 tylko kupię nową, ew. czy panasonic to dobry producent baterii do zegarkow czy moze wymienic np. na maxwell,

:
Najlepsze som szfajcarskie,potem maxwelle,panasoniki,warty i cała reszta :D .Taka jest prawda, mówiłem to ja LIMAK.







Temat ma potencjał

:
Limak napisał/a:
Temat ma potencjał [url=http://emotikona.pl/...apa.gif]Obrazek[/url]
Eee.... chyba właśnie go wyczerpałeś :D

John Smith
:
Najtrwalsze i o największej pojemności sa baterie litowe - to baterie 3 voltowe. Alkaliczne i srebrowe mają znamionowo około połowy tego napięcia, tak więc pomijając ich wymiary są technicznie raczej niezamienne.
Srebrowe w stosunku do alkalicznych w tych samych obudowach są bardziej pojemne i dłużej je można też przechowywać - nie mniej jednak także zdecydowanie droższe niż alkaliczne.

Biorąc pod uwagę masę podróbek będących na rynku, trudno coś doradzać w tej sprawie.
Warto sprawdzić ofertę Sprzedającego a także porównać sposób pakowania i wygląd opakowań zbiorczych i samej baterii.

:
chciałem się jeszcze coś zapytać ale nie wiem jak wstawić fotki, a bez zdjęcia się nie obejdzie?

:
Tu masz ściągę
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2894

:
w moim timex mam baterię 3V, jak ją wymienić, tzn jak ściągnąć tą blaszkę zabezpieczającą?
po prawej stronie jest zabezpieczona śrubką po lewej zatrzaskiem? tak żeby nie uszkodzić oczywiście pozdro
http://www.fotosik.pl/pok...cb9182c057.html

Ostatnio zmieniony przez thomaskay 2014-07-25, 22:05, w całości zmieniany 1 raz
:
Odkręć śrubkę.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
śrubka odkręcona bateria wymieniona pacjent przeżył operację

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.