Gdzie mieszkają nasze zegarki
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
rafau napisał/a:
Panowie, powiedzcie czy ktoś posiada rotomat z allegro "marki" Conrad albo Tutelary? Chodzi mi o wynalazki na 1 i na 2 zegarki. Warte to grosza czy niebardzo?


Mam ten na dwa zegarki. Jak włoże cięższy zegarek ( DB, jakiś nuras) to uchwyt ma trochę luzu i stuka przy obrocie. To takie delikatne pykanie ale żone denerwuje :)

:
Mam tak samo z cięższymi.
A ponieważ ma prawie same ciężkie z kajdanami to trochę wkurza to "pykanie" ;)

:
Wystarczy nakleić kawałek tasiemki na element rozporowy trzymający całość i po problemie

:
Dziś z nadmiaru wolnego czasu postanowiłem zająć się legowiskiem do moich zegarków ;)
Jakiś czas temu kupiłem na alledrogo drewnianą skrzynkę po herbacie. Miała tę zaletę w porównaniu ze skrzynkami oryginalnie przeznaczonymi do zegarków, że ma duże przegródki, i nawet duże zegarki, takie jak na moją grabę, się w niej zmieszczą. Cena też była mocno zachęcająca (39 polskich dutków z przesyłką). Z wad to przede wszystkim wygląd: wygląda jak... pudełko na herbatę ;) Usunąłem spod pleksi obrazek z herbatami, ale na razie nie mam nic w to miejsce. Jak zrobię jakąś sesję foto zegarkom, to może coś złożę, druknę i umieszczę na pokrywie.

Podpatrzyłem w tym wątku pomysł kumotrów na wykorzystanie otuliny do rur miedzianych, zakupiłem, uciąłem i wyglądało dobrze, tylko szaro ;) Dziś jednak postanowiłem ogarnąć temat tych "poduszek" jeszcze bardziej. Obszyłem je pomarańczowym materiałem z odzysku ze starej koszulki. Wiem, jakiś plusz, bądź aksamit byłby lepszy, o alcantarze nie wspominając, ale cóż, zegarki plebejskie to i ich miejsce spoczywania nie może być zacniejsze od nich samych ;)
Generalnie z efektu jestem zadowolony, jak na moje zdolności manualne to sam się zdziwiłem, że tak nieźle wyszło ;)
Z czasem dojdzie jakieś foto na pokrywę i będzie git ;)






Ostatnio zmieniony przez gryson 2014-05-04, 18:27, w całości zmieniany 1 raz
:
gryson, dobrze jest :)

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Dzięks :)

:
Poduszki jak poduszki ale pudelko fajne ;)

:
Pudełko mi się skończyło :/



Z jednej strony to cieszy, bo kolejny sikor doszedł, ale problemem będą dalsze zakupy, a maryna w drodze :D Robur z gieszokiem chyba wyniosą się do swoich ojczystych pudełek ;)

Ostatnio zmieniony przez gryson 2014-05-08, 20:12, w całości zmieniany 1 raz
:
gryson, bo takie małe pudełka to przy przeglądaniu forum szybko sie kończą, dlatego lepiej od razu duże kupować :)) Albo brać po 2-3 sztuki, jak część kumotrów praktykuje....

:
Niestety popełniłem błąd, że kupiłem takie małe, a kolejnego nie da mi kupić hałskomando, a bez pretekstu wolnego miejsca w pudełku będzie ciężko nowe zegarki kupować :/ Mogłem brać od razu na 8-10 i nie byłoby problemu. Trudno, trzeba będzie coś sprzedawać, żeby kupować nowe :D

:
Dawno nikt nie podbijał ale i mi się pudełko skończyło facepalm


Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Marcin, ulżę twej niedoli. Ślij do mnie M-Force'a i Jajecznicę i będziesz miał wolne miejsce.

:
Mariusz, Może jeszcze się nimi trochę nacieszę :) A Orient po wymianie koronki zakręca się luksusowo to muszę jeszcze trochę go ponakręcać ;)

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Ja bym sie na Twoim miejscu tej biżuteryjnej kostki pozbył, bo nie pasuje- reszta jest charakterna ;)

:
Machu, tak kostka to prezent.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.