Zaria cal. 17
Odpowiedz do tematu

: Zaria cal. 17
Świat radzieckich zegarków nie przestanie mnie chyba nigdy zaskakiwać. Nie tak dawno temu Kolega Kris pokazywał płaski autopodzawod Zarii - rzadko spotykany mechanizm podobny nieco do Poljota de luxe. Istniał on w dwóch odmianach - z datą i bez. Okazuje się, ze w skład rodziny wchodziły także trzy inne mechanizmy. Są to cal. 1701, 1709 i 1714. Produkowane były bardzo krótko, w ilości kilku tysięcy sztuk każdy. Tutaj mam zaszczyt przedstawić dwa :) Uszkodzone i bez tarczy, niestety, ale już sam fakt że są, jest powodem do świętowania. Po prostu przypadkiem na nie trafiłem, wcześniej nie wiedziałem, ze istnieją....






Ну, погоди! :wkurzony:
:
ciekawe,ciekawe,to pewno lata sześćdziesiąte?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Chyba tak. Sądząc po logo na płytach...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Radzieckie damki to temat rzeka,sam mam kilkadziesiąt a nawet nie wiem co jest ciekawe a co nie hmmm ,Czajka 1200 to wiadomo.Ale co jeszcze?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Z ciekawych, rzadkich mechanizmów damskich wymieniłbym jeszcze:

Czajka 1200

Łucz 1300



Czajka 1609



Czajka 1609A



Czajka 1615 automat



dwie w/w Zarie

Zaria 2015 automat (z USSRtime, bo sam nigdy nie miałem...)



Był jeszcze 30-kamieniowy automat Zarii i automat łucza, ale są już o wiele częsciej spotykane od powyższych :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Paweł

Skąd Ty wykopujesz takie ciekawostki ? :) :) :)


Czajkę 1200 mam, łucza 1300 też, ktoregoś z tych 17 kamieniowców tez powinienem mieć bo się kiedyś dziwiłem co tam w środku siedzi.
Reszcie musze przegląd zrobić ;)
Oczywiście nie mogę zapomnieć o Zarii 2015


Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
:
Były też Zarie 2016 na 30 kamykach

Spam
[Usunięty]
:
...jeszcze jakby te werki miały wodotryski sam bym je gromadził :D

...kilka szlifów a ile było by dodatkowej radości :))

Ostatnio zmieniony przez Spam 2014-04-17, 22:44, w całości zmieniany 1 raz
:
Szymek, owszem, ale te były względnie popularne... Chyba najcześciej spotykany damski automat z ZSRR, co nie znaczy, że taki znów bardzo pospolity.

Ну, погоди! :wkurzony:
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.