Poprzedni temat «» Następny temat
G. Gerlach Projekt 500
Autor Wiadomość
rafiosso 
Sprzedawca Ryżu
Seikoholik


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 184
Skąd: Gdańsk
 #31  Wysłany: 2014-03-24, 10:17   

Svedos napisał/a:
rafiosso napisał/a:
ale jak tu promować
"Błotniaka" gdzieś szerzej???


Jak na razie nie było problemu z akceptacją naszych projektów...co więcej , zagraniczni odbiorcy naszych zegarków podkreślają że to jest jeden z ich atutów...znaczy się fakt iż nawiązują do Polskiej myśli technicznej i historii.


Nie miałem na myśli zagranicznych, im się Błotniak nie kojarzy z błotnikiem ;)
Chodziło mi raczej o dyskusję na posiedzeniu Rady Ministrów, typu:
- Panie Ministrze, jaki piękny diverek Pan Ma, jaki to zegar?
- Błotniak!

:głową w mur:
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #32  Wysłany: 2014-03-24, 10:46   

Cytat:
z postu Swedosa: ...fakt iż nawiązują do Polskiej myśli technicznej i historii.


Vide mój wcześniejszy post:
Pozwolę sobie zauważyć, że rzecz z "Błotniakiem" nie w tym, że to nazwa taka lub inna, obrazek taki albo nie taki, tylko czy jest co honorować pierwszym (i na razie jedynym) projektem dotyczącym konstrukcji powojennych? Po pierwsze primo wykonany na zlecenie UW (nie mam na myśli uniwersytetu), po drugie primo nieudany i po trzecie primo nie wprowadzony do uzbrojenia. W sumie bezpłciowy, anachroniczny twór bez historii.

PS: A nazwa "Błotniak" jest "Błeeee!"
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-03-24, 10:56, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #33  Wysłany: 2014-03-24, 11:00   

Zinajda, Paweł a co ma do rzeczy UW, projekt powstał w Polsce i był z założenia przeznaczony dla naszego wojska, a czy był nieudany... po prostu nie wszedł do produkcji. Przed wojną też mieliśmy kilka projektów które nie weszły do seryjnej produkcji

Nie możemy negować wszystkiego co pochodzi z okresu powojennego "bo powstało na zlecenie UW" , MIG 29 też powstał w Rosji Sowieckiej, czy to znaczy że Polscy piloci nie nie powinni na nich latać?
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #34  Wysłany: 2014-03-24, 11:02   

Z_bych napisał/a:
44 mm - ok, ale 16 mm? Naprawdę dekiel musi być aż tak gruby? Szkło 4,6 mm? Chyba bardziej wynika z budowy i grubości innych komponentów niż z wymogów cisnienia?
Będzie miał robione próby na te 50 atm?

Grubas straszny :głową w mur:


To wychodzi Zbychu niejako "samo z siebie".
Popatrz na przekrój. Jedyny zapas jaki tam istnieje, to technologiczny pomiędzy deklem a rotorem, by się kręcił. Reszta to suma grubości szkła, werku, dekla i przestrzeni niezbędnej żeby prawidłowo osadzić wskazówki. Niczego tam nie urwiesz - ale dla lepszego samopoczucia możemy mówić że ma 15 mm - no bo ma! 15.90 dokładnie :złośliwiec: pifko
_________________
 
 
soda
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 280
Skąd: Kraków
 #35  Wysłany: 2014-03-24, 12:04   

Nie ma to jak nazwać największy i najszczelniejszy zegarek w ofercie na cześć najmniejszego pojazdu podwodnego MW i w dodatku nie posiadającego szczelnej kabiny :) Wszystko odwrotnie proporcjonalne dla zmyłki. Wróg nie śpi.
Ostatnio zmieniony przez soda 2014-03-24, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14302
Skąd: Gliwice
 #36  Wysłany: 2014-03-24, 12:17   

ALAMO, ale są tacy co czują sie lepiej, jak mają więcej/grubiej :))
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #37  Wysłany: 2014-03-24, 12:32   

Tak, np. Tokkotai mógł być 2 mm niższy w zasadzie - ale chłopaki chcieli żeby był grubszy i masywniejszy. To jest :))
A 16 mm to nie jest jakiś strasznie odjechany wymiar, większość chrono na 7750 ma bardzo podobny.
_________________
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #38  Wysłany: 2014-03-24, 12:46   

Jest różnica między MiG-iem 29 a "Błotniakiem", widoczna na pierwszy rzut oka, podobnie jak między Kałasznikowem i "Morsem". Ale nikt dotychczas (a ja w każdym razie) nie proponował MiG-a (ani LIM-ów, AK-47 czy "Morsa") jako tematy zegarków, poświęconych polskiej myśli technicznej. Co innego "Iskra" czy "Bies", a nawet "Wilga". O "Antka" (An-2) ktoś się (niesłusznie) oburzał.
Było wiele nieudanych projektów i przed i po wojnie, ale czy trzeba się nimi chwalić? "Było-minęło".Czy "Błotniak był nieudany? IMO - tak, tak też uznała jakaś komisja wojskowa, gdzieś o tym czytałem. Nie zrozumiałeś, Sylwku, moich intencji odnośnie UW - wiadomo, że takie narzucone projekty (czasem już z natury głupie, albo uzasadnione bardziej politycznie niż technicznie) traktowane są przez konstruktorów z niechęcią a ich wynik często trafia do szuflady lub kosza, niekiedy po bardzo kosztownym dojrzewaniu vide M-15 słusznie Belfegorem zwany. Nie neguję osiągnięć biur konstrukcyjnych i fabryk z okresu "komuny", ale nasi radzieccy bracia i ich rodzimi poplecznicy robili wiele, aby co bardziej obiecujące projekty ud...ić a naszych konstruktorów uszczęśliwić kretyńskimi ideami wierchuszki. Ale wracając "do adremu", czy naprawdę tak prestiżowy zegarek musi być poświęcony "Błotniakowi", jakby nie było większych osiągnięć? Może i tak. Macie jako GG, pełne, suwerenne prawo do takiej decyzji, jaką będziecie uważali za słuszną, a mnie ma ona prawo się podobać lub nie. Swoim zdaniem w tej sprawie podzieliłem się w swoich postach.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-12-08, 22:30, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #39  Wysłany: 2014-03-24, 12:54   

Paweł, my się nie upieramy przy Błotniaku..projekt powstał kilka lat temu a inspiracją do jego powstania był właśnie Błotniak ( przeczytałem wtedy w internecie spory artykuł na jego temat, a w zasadzie na temat jego rekonstrukcji).

Jak padnie lepsza propozycja to być może się do niej przychylimy.
_________________
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #40  Wysłany: 2014-03-24, 13:05   

Tak też sądziłem, inaczej w ogóle bym nie zabierał głosu. Ostatnim postem chciałem wyjaśnić moje stanowisko.Jeśli chodzi o mnie, to naprawdę nie mam żadnego dobrego pomysłu (bez szczególnego powodu chodzi mi po głowie "BAREJA") może ktoś wpadnie na coś genialnego, a jak nie - może być i "Błotniak", albo "PROJEKT 500".
PS Może jakieś jezioro, najgłębsza w Polsce Hańcza to tylko koło 140 m, ale np. TAHOE w USA ma 505 m (a Bajkał z półtora km!).
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-03-24, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rafiosso 
Sprzedawca Ryżu
Seikoholik


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 184
Skąd: Gdańsk
 #41  Wysłany: 2014-03-24, 16:12   

To jeszcze inna pomysła: może wzorem "fathomów" dać nazwę "280 SĄŻNI" ?
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #42  Wysłany: 2014-03-24, 16:39   

To jest lista propozycji do "odważnika":
4D HD, 4D HEAVY DIVER, BABONOWY, BALAST, BEŁKOT, BIG MAC, BULGOT, CEGŁA, CENTENARIUM, CENTNAR, CETNAR, CINIOL, CROWBAR, ĆWIERĆFUNCIAK, DAMKA, FINWAL, FORFITER, GAR, GARKOWIENKO, GRUBY, GWICHT, HALFPOUNDER, HANTEL, HANTLA, HUMBAK, JELLYFISH, KAFAR,KASTRAT, KASZALOT, KESON, KILO, KLOC, KLOCUŚ, KOLOS, KOMBAJN BIZON, KOT SYLWESTER, KOTWICA, KOWADŁO, KRAB, LEWAR, MANAT, MASA, MEDUZA, MŁOT, MORŚWIN, NARWAL, ODWAŻNIK, PAKER, PŁETWAL, PODWAŻNIK, PRO-DIG, PRO-JEEZ, PRO-PAN,,PRODIŻ, PUDZIAN, QUARTERPOUNDER, QUATRA DIMENSIO, ROYAL, RUBY, RUDY, RUDY 102, S.C.H.A.B, SAMSON,SCHAB,SEJWAL, SIERP, SIŁA, SZTANGA. TKS, URSUS, WALEŃ, WEIGHT, WEIGHT & POWER, WHOOPER, ZZ-O.
Może nasuną komuś jakiś pomysł...

[ Dodano: 2014-03-24, 17:02 ]
KILO z listy zwróciło moją uwagę, bo to nazwa prosta, adekwatna do masywnego zegara, a przede wszystkim to Natowskie określenie typu naszego najnowszego OP, czyli ORP ORZEŁ (trzeci OP noszący tę nazwę). Wprawdzie 500 m to tylko pół kilo(metra)...
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-03-24, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafiosso 
Sprzedawca Ryżu
Seikoholik


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 184
Skąd: Gdańsk
 #43  Wysłany: 2014-03-24, 17:48   

hm... mamy Żubra, to i Bizon by pasował :D
 
 
infectedcontrol 
Starszy Ryżowy
Conus Destroyer ;)


Pies czy kot?: pies
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 777
Skąd: Maryland, USA/Płock
 #44  Wysłany: 2014-03-24, 19:17   

Svedos napisał/a:
rafiosso napisał/a:
ale jak tu promować
"Błotniaka" gdzieś szerzej???


Jak na razie nie było problemu z akceptacją naszych projektów...co więcej , zagraniczni odbiorcy naszych zegarków podkreślają że to jest jeden z ich atutów...znaczy się fakt iż nawiązują do Polskiej myśli technicznej i historii.


+milionpincet

Podoba mi sie nazwa Batyskaf ... choc Blotniak wcale nie jest zly ;)
_________________
InfectedControl a.k.a. Dawid
 
 
Elix 
Kierownik Pola Ryżowego
Elix


Pies czy kot?: pies
Wiek: 49
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 1675
Skąd: *Miasto know-how
 #45  Wysłany: 2014-03-24, 19:44   

Humbak też jest całkiem całkiem ... Tyle, że z poprawnością polityczną ojców założycieli i naznaczonego celu, niewiele to ma wspólnego ... Że też humbaki nie zaglądają nad Bałtyk :głową w mur:
_________________
"Żyj pasją, a spełnisz marzenia"
Ostatnio zmieniony przez Elix 2014-03-24, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum