Przedwojenne polonica
Odpowiedz do tematu

:
Może ktoś się skusi http://allegro.pl/srebrny...3992636430.html

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
a może sie i skusze bo to z moich terenów - a widzicie to? Nie za pracę tylko "wierna służbę"

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Maras68
[Usunięty]
:
buran napisał/a:
Może ktoś się skusi http://allegro.pl/srebrny...3992636430.html


fajny, ale damka :/ czyli opcja -gablotka

:
Właśnie dostałem powiadomienie, że ktoś przebił moją ofertę :twisted:
Edit:
Tzn. o 10:58 przebił.

Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2014-02-20, 12:16, w całości zmieniany 1 raz
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Wintergreen, jakaś manda na C Cię przelicytowała :twisted:

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
skarżypyta. Idź kręcić obwarzanki kablu jeden :twisted:

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Maras68
[Usunięty]
:
9 dni do końca, więc wszystko jeszcze się może zdarzyć :złośliwiec:

:
9 dni ? to codziennie dla sportu można podbić :D

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Maras68
[Usunięty]
:
Cinek szaleje :złośliwiec:

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-02-20, 14:23, w całości zmieniany 1 raz
:
Wojtek (Woj_Woj) chciał się umówić z jedną damą, co to wczoraj zobaczył ją na zdjęciu. Jednak z prawdziwymi damami jest tak, że nie spotykają się z mężczyznami bez osoby towarzyszącej. Ta musiała więc wziąć ze sobą starszego brata :D

Uważni czytelnicy ShoutBoxa widzieli już te zegarki, kiedy dawałem do nich linki. Brat też był pokazywany na KMZiZ. Oba pochodzą z firmy L. M. Lilpop (Ludwik Maurycy zmarł w 1905r. ale nazwę kontynuował jego syn Stefan Ludwik), jak widać po komentarzach pod zdjęciem w nadgarstkowych znanej kumotrom. W niniejszym wątku Zinajda pokazywał zresztą już piękną kieszonkę tej od Lilpopa. Zaznaczę tylko, że gdyby nie wojna, moglibyśmy mieć w kraju firmę działającą od czasów przedrozbiorowych (1789) :shock: Szwajcaria się chowa (a przynajmniej jej zdecydowana większość).


Brat ma kopertę próby 14k (jako jedyny w mojej kolekcji - niestety :/ ) a siostra próbę 800. Jej bransoletka to NOS z epoki, niedawno upolowany, więc nie zamierzam jej zmieniać - postulat kumotra Mzeg w tym zakresie chwilowo nie może zostać uwzględniony ;) .

Brat jest, sądząc po kroju czcionki, chyba starszy. W każdym razie jego mechanizm od Longinesa nosi numer z 1917r. Mechanizm mniejszej siostry nie ma żadnych oznaczeń


I w ten sposób pokazałem tu chyba już wszystkie ciekawe zegarki jakie posiadam.
Dobrej nocy, kumotrzy!

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Spam
[Usunięty]
:
...nic nie powiem...


pifko pifko pifko

:
Spam napisał/a:
...nic nie powiem...
i masz racje bo świetne zegarki pifko

:
Świetne, szczękę zbieram.

A tego Bojarskiego ktoś z Was łyknął? Miałem chętkę się włączyć na koniec, ale stwierdziłem, że dla samego napisu na tarczy nie ma to sensu, bo z urody to mi on nie leży ;)

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Piękna parka ... cierpię wielce ... moja Dama ma już partnera ... na dodatek godnego siebie. :głową w mur: :)

Z dużą uwagą śledzę Twoje zbiory, konsekwentne i przemyślane wybory skutkują bardzo ciekawymi i rzadkimi egzemplarzami.
Jestem spokojny ... zapewne zaskoczysz mnie jeszcze czymś wyjątkowym ...

pifko pifko pifko

:
Dziękuję za miłe słowa!
hrabia napisał/a:
A tego Bojarskiego ktoś z Was łyknął? Miałem chętkę się włączyć na koniec, ale stwierdziłem, że dla samego napisu na tarczy nie ma to sensu, bo z urody to mi on nie leży ;)

Ten zasili moja kolekcyjkę. Kumotr Ciniol zachował się po dżentelmeńsku i nie podbijał już stawki. Jestem zobowiązany pifko

Woj_Woj napisał/a:
śledzę Twoje zbiory, konsekwentne i przemyślane wybory skutkują bardzo ciekawymi i rzadkimi egzemplarzami.

Ale niestety jak pisał Mickiewicz, mądrość z wiekiem przychodzi, więc zaliczyłem też po drodze parę bardzo nietrafionych zakupów. Na przykład moich pierwszych trzech zegarków już dzisiaj bym nie kupił :D :D

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.