Poprzedni temat «» Następny temat
Skradziona/zaginiona Foka nr 55/111
Autor Wiadomość
lastrad 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 1183
Skąd: WM
 #31  Wysłany: 2013-05-17, 11:34   

Ja z Inpostem miałem przeboje na przełomie roku.
Kupiłem coś na prezent świąteczny z dostawą do paczkomatu.

InPost przetrzymał to miesiąc (czyli do stycznia) i zwrócił nadawcy z informacją, że dostarczenie niemożliwe.
Najlepsze było jednak to, że paczka nigdy nie opuściła ich podpruszkowskiej sortowni.

Do tego czasu i później korzystałem z ich usług i nie było problemów.

Michał - życzę, żeby się odnalazło.
_________________
Pozdrawiam
Lastrad
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #32  Wysłany: 2013-05-17, 11:53   

Michał napisał/a:
W takim przypadku zgloszenie popelnienia przestepstwa (przywlaszczenia) tez wchodzi w gre, prawda? Hmmm tylko czy warto?


Pogadaj z Olkiem, nie wiem jak to wygląda, ale IMO firma dalej Twoją własność oddała komuś innemu. Odszkodowanie powinieneś dostać, zwrot kosztów również (zapłaciłeś za usługę która nie została wykonana). Spróbuj jeszcze podejść albo zadzwonić do rzecznika praw konsumenta, u mnie w mieście jest np. w urzędzie ;)
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
aureatez 
Ryżowy

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 404
Skąd: Lbn/Manchester
 #33  Wysłany: 2013-05-17, 11:55   

Współczuję, mam nadzieję, że foczka się odnajdzie.
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #34  Wysłany: 2013-05-17, 11:59   

A tak jeszcze sobie mysle, nie ma opcji żeby próbowac kontaktować się z tym osobnikiem podpisanym przy odbiorze paczki? (coś wspominałeś, ale nie wiem czy mi coś innego nie umknęło po drodze). Inpost raczej ma dane kolesia, niech się z nim kontaktują i odzyskują paczkę. Moim zdaniem trzeba wsztystkimi dostępnymi drogami probować.
 
 
JohnSmith 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 826
Skąd: Gdynia
 #35  Wysłany: 2013-05-17, 12:04   

Michał, raczej trzeba przejść się na Policję. Krąg osób, które mogły odebrać, czy ukraść paczkę nie jest duży. Być może nie jesteś jedynym przypadkiem. Jak zgłosisz kradzież, to nawet jak teraz nic nie ustalą, to za jakiś czas może uda się odzyskać zegarek. W końcu da się go łatwo identyfikować. Jest szansa, że złodziej wcześniej, czy później wpadnie.

Jest jeszcze kwestia odpowiedzialności Inpost za zagubioną przesyłkę.
_________________
John Smith
 
 
Emre 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1839
Skąd: 022
 #36  Wysłany: 2013-05-17, 12:08   

zaraz, zaraz... jeżeli ktoś otwiera "swoją" skrytkę i znajduje w niej zegarek to automatycznie jest złodziejem? facepalm
Ostatnio zmieniony przez Emre 2013-05-17, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #37  Wysłany: 2013-05-17, 12:13   

Ale w oddziale inpostu twierdzą że nikt paczki nie odbierał i nie ma możliwości żeby paczkę odebrała nieautoryzowana osoba. Według nich paczka nie została dostarczona do paczkomatu odbiorczego lub została dostarczona razem z inną paczką innego odbiorcy i to on podjął obie paczki , w takim przypadku nie są w stanie ustalić kto to był. W tej chwili w ich wewnętrznym systemie paczka ma status zaginionej i trwają ustalenie co się z nią stało. A Michałowi nie pozostaje nic innego jak złożyć formalną reklamację, rozważył bym też opcję zawiadomienia Policji i możliwości popełnienia przestępstwa, w tym przypadku kradzieży.

Jedno jest pewne całe zamieszanie powstało po stronie inpostu i to oni ponoszą za nie pełną odpowiedzialność.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2013-05-17, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #38  Wysłany: 2013-05-17, 12:16   

Emre napisał/a:
zaraz, zaraz... jeżeli ktoś otwiera "swoją" skrytkę i znajduje w niej zegarek to automatycznie jest złodziejem?


Otwierasz "swoją" skrytkę, znajdujesz w niej nie swoją paczkę. Co robisz?
Ja zgłaszam problem firmie kurierskiej, że im się coś "pojebawszy" i niech przejeżdżają zabierać paczkę. :idea: Proste :!:
Jeśli ktoś tego nie zrobił, bo przywłaszczył sobie coś co nie należy do niego. Też proste.
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #39  Wysłany: 2013-05-17, 12:23   

Tutaj Szymon ma racje, z tego co mi wiadomo w polskim prawie nie nabywasz praw wlasnosci rzeczy znalezionych, zwlaszcza gdy przesylka nie jest adresowana personalnie do Ciebie. Podobnie jest w przypadku, gdy dostajesz przelew bankowy, a nie jestes jego odbiorca, tylko ktos pomylil IBAN.
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Emre 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1839
Skąd: 022
 #40  Wysłany: 2013-05-17, 12:29   

nie no macie rację... ale nie wiadomo jeszcze czy ktoś jej nie zwróci/zwrócił dlatego daleki jestem od wieszania na kimś psów...
_________________
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

Usługi finansowe dla firm. Kredyt, Leasing, Faktoring. Info -> PW
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #41  Wysłany: 2013-05-17, 12:33   

No nic, po powrocie ze Zgierza naskrobie reklamacje i wysle do nich.
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
olek 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 269
Skąd: żoli
 #42  Wysłany: 2013-05-17, 12:52   

Sylwek tak gwoli ścisłości żebyś wiedział na przyszłość (zresztą koledzy również)
Kradzież to zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Dotyczy to również przedmiotu pozostawionego przez niego w znanym mu miejscu w zamiarze późniejszego jej zabrania. Wymóg dokonania zaboru oznacza, że nie jest możliwa kradzież rzeczy znalezionej przez sprawcę lub jemu powierzonej. Nie wyklucza to odpowiedzialności za inne przestępstwo, a mianowicie za przywłaszczenie.
_________________
Kupiłem właśnie Mosera, zaraz lecę na wymarzony urlop, tak więc wolałbym uniknąc sytuacji, że teraz wpłace zaliczke i będę musiał na urlopie jeść chleb z pasztetem Czy mógłby ktoś założyć za mnie tą zaliczkę?
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #43  Wysłany: 2013-05-17, 13:09   

A takie pytanie mam jeszcze do Was:

W przypadku reklamacji i chęci odzyskania kwoty w wysokości ceny zegarka + opłaty za przesyłkę - to do mnie należy przedstawienie dowodów, że w środku był ów zegarek? I jak to ewentualnie zobić, czy jako dowód wystarczy moje oświadczenie? Bo nie mam wideorelacji z pakowania i zaniesienia paczki do Paczkomatu. hmmm
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #44  Wysłany: 2013-05-17, 13:27   

Wg ich Regulaminu, który właśnie czytam, wystarczy dowód zakupu (paragon, f-ra VAT) rzeczy, która zginęła. Par. 2 pkt 2 podpkt b

http://www.inpost.pl/file...bezpieczone.pdf
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2013-05-17, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emre 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1839
Skąd: 022
 #45  Wysłany: 2013-05-17, 13:35   

to teraz tylko potrzebny rachunek za jakiegoś Brajtka... ;)
_________________
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

Usługi finansowe dla firm. Kredyt, Leasing, Faktoring. Info -> PW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum