Porozmawiajmy o zegarkach wojskowych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Maras68
[Usunięty]
:
Nie pierwszy raz, no coś ty :facepalm: , a 6 stów nie dałbym za tego kurdupla... :D

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-01-03, 13:01, w całości zmieniany 4 razy
Spam
[Usunięty]
:
Maras68 napisał/a:
Nie pierwszy raz, no coś ty :facepalm: , a 6 stów nie dałbym za tego kurdupla... :D


...no to twoje szczęście... na moje oko to i 4 stufy to za dużo... ale ja się na militariach nie znam i nie wiem co kreci militarystów... nieraz widziałem jak za jakąś zardzewiałą pierdółkę dawali po kilkaset peelenów...

Maras68
[Usunięty]
:
...założyłem, że będę kolekcjonował wojskowe z okresu II w.ś, ale coraz bardziej widzę, że wielkich szans powodzenia nie ma na to, bo jak widać ceny kosmiczne, a towar przebrany, i jeszcze na aukcjach kobinacje alpejskie odchodzą, trzeba będzie kolekcję przekwalifikować,
... hmmm

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-01-03, 13:28, w całości zmieniany 1 raz
:
Maras68 napisał/a:
trzeba będzie kolekcję przekwalifikować

Ale przecież nie chodzi o ilość, tylko o przyjemność ze zbieractwa... Owszem, jeśli coś innego cię zaczęlo kręcić, to możesz się przekwalifikować, ale nic na siłę! Do tego co się zbiera po prostu trzeba mieć serce..

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Maras68 napisał/a:
...założyłem, że będę kolekcjonował wojskowe z okresu II w.ś, ale coraz bardziej widzę, że wielkich szans powodzenia nie ma na to, bo jak widać ceny kosmiczne, a towar przebrany, i jeszcze na aukcjach kobinacje alpejskie odchodzą, trzeba będzie kolekcję przekwalifikować,
... hmmm


Nie od razu Rzym zbudowano. Posiedzisz w temacie, przechytrzysz system to będziesz brał wojki nawet i za 20 pln. Ten Revue porównując do wielu wojów to nie był wcale taki kurdupel.

Wintergreen napisał/a:
Maras68 napisał/a:
trzeba będzie kolekcję przekwalifikować

Ale przecież nie chodzi o ilość, tylko o przyjemność ze zbieractwa... Owszem, jeśli coś innego cię zaczęlo kręcić, to możesz się przekwalifikować, ale nic na siłę! Do tego co się zbiera po prostu trzeba mieć serce..


Otóż to!

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
kaido2 napisał/a:
Ten Revue porównując do wielu wojów to nie był wcale taki kurdupel.

Wintergreen napisał/a:
Maras68 napisał/a:
trzeba będzie kolekcję przekwalifikować

Ale przecież nie chodzi o ilość, tylko o przyjemność ze zbieractwa... Owszem, jeśli coś innego cię zaczęlo kręcić, to możesz się przekwalifikować, ale nic na siłę! Do tego co się zbiera po prostu trzeba mieć serce..


Otóż to!


"kurdupel"-no trzeba się jakoś pocieszyć :P rozmiar miał słuszny fakt...
Serce do kolekcjonowania wojów, to nie problem, gorzej z cierpliwością :wkurzony:

armian
[Usunięty]
:
"Niecierpliwy dostaje mniej" czy coś - tak jak napisał Marcin - warto się uczyć, patrzeć, szukać a znajedzie się coś wartego uwagi za znacznie mniej niż cena za jaką poszedł "kurdupel" ;) Mnie kręcą woje ale też i cała epoka - 20' aż po 45' i to daje jakieś nerwów ukojenie.

Maras68
[Usunięty]
:
kurdupel poszedł za cenę jaką ustalili pomiędzy sobą kontrahenci omijając aukcję, dodam iż zostało parę dni do niedzieli, ciekawe że sprzedający poszedł na ugodę-układ nie znając możliwości innych i ich deklaracji, musiała być dobra cena znacznie przewyższające owe 420 zeta hmmm

[ Dodano: 2013-01-03, 15:31 ]
armian napisał/a:
"Niecierpliwy dostaje mniej" czy coś - tak jak napisał Marcin - warto się uczyć, patrzeć, szukać a znajedzie się coś wartego uwagi za znacznie mniej niż cena za jaką poszedł "kurdupel" ;) Mnie kręcą woje ale też i cała epoka - 20' aż po 45' i to daje jakieś nerwów ukojenie.


ARMIAN- masz rację, vintydże mogą zaspokoić podstawowy głód i dać dystans i cierpliwość, szczególnie te militarne murzynki ;)

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-01-04, 18:38, w całości zmieniany 2 razy
:
Maras68 napisał/a:


ARMIAN- masz rację, vintydże mogą zaspokoić podstawowy głód i dać dystans i cierpliwość, szczególnie te militarne murzynki ;)


Kwestia podejścia, w każdym bądź razie nic na siłe, a dowód? A proszę, nie jeden z Pforzheim:




Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
O ten z allegro co nie rzucał się w oczy, bo wiedzy ludziom brakło i mi też ;) a tyle razy go oglądałem i się zastanawiałem, bo gdzieś w duchu coś mi laikowi mówiło-wojak on cool

Graty Marcin :)

nie wypełniasz lumą wskazówek?

Marcin wrzuć fotki dekla i silnika jak możesz... :popcorn:

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-01-05, 08:26, w całości zmieniany 2 razy
:
Monter napisał/a:
wahin napisał/a:
Monter napisał/a:
armian napisał/a:
...........
Edyta.
Wróć!
Na WUS ktoś sprzedawał takowego Enicara jednak na tamtym egzemplarzu brak wyraźnych bić MW - Enicar MW
Za to ten już posiada coś w deseń takowego grawera
Enicar z Grawerem


Ten to ewidentny imo fejk


A po czym poznajesz?


Po grawerze.

edyta: wskazowki też chyba były inne


Ja raczej pewności na podstawie samego innego niż Twój graweru bym nie miał.
Prawdę mówiąc do dziś mam mieszane uczucia, jeżeli chodzi o autentyczność graweru MW.

:
wahin, ja nie mam Enicara :) Widziałem jedną 'na zywo" i podobną gdzieś w necie

O jakim niepewnym grawerze mówisz?

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
Maras68
[Usunięty]
:
w dobie umiejętności grawerskich fachowców, większość wojaków może być podejrzana o lewiznę, chyba że ktoś ma z pewnego źródła...

[ Dodano: 2013-01-05, 18:08 ]
Marcin zapodaj więcej zdjęć MARSA jeśli możesz...

:
Czasu nie da się podrobić niestety i dobre oko pomijając fantazje twórców wyłapie fejka. To samo tyczy się przebitek(najwięcej nagrodowych) z okresu 2WŚ. Co do Marsa to wypełniać wskazówek nie będę, niech sobie będzie w oryginalnym stanie. jedyne co zrobiłem to zmieniłem szkło bo był tzw dekiel i dorobiłem przeźroczyste podkładki pod śrubki montażowe mechanizmu bo ktoś z a mocno dokręcił je kiedyś i wyorało w tych miejscach kopertę na tyle że mechanizm praktycznie w ogóle się nie trzymał i wpadał na ramkę ze szkłem. Dekiel jest czysty jak w 70% tychże zegarków z firemek z Pforzheim zaś mechanizm Durowe 410 znakowany partią dla wojska i jeżeli tegoż znakowania brak to mamy do czynienia ze składakiem.



Zegarki z Pforzheim miały też mechanizmy rodowane bez systemu antywstrząsowego i gdyby nie znakowanie D202 dla armii to łatwiej było by posadzić takowy o o składaka.Typowy cywilny Durowek 410:


Ostatnio zmieniony przez kaido2 2013-01-06, 11:05, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
cenna info, bicia na mechanizmie D i nr i wiadomo że wojak w tym przypadku.
W życiu bym nie przypuszczał, kilka razy oglądałem tego Marsa na alle i się zastanawiałem, no ale brakło wiedzy nieco hmmm

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.