Poprzedni temat «» Następny temat
Czym piszemy, lub będziemy pisać
Autor Wiadomość
kajot04
[Usunięty]

#286  Wysłany: 2010-02-20, 14:52   

kubama napisał/a:
Świetne pióra. Czyżby Regal miał zdetronizować Duka? :)

możliwe, słyszałem że na Duka bardzo duzo reklamacji.
Powiem tak - i moje zdanie i wyczytane w necie - Regala nazwał ktoś "stalówkowymiataczem" i to jest fakt - piszę te pióra genialnie.
Jakość wykonania - Jinhao i ta cała reszta połozona obok wygląda niestety marnie - tutaj wszystko wykonane jest z niebywałą precyzją i jakością w tych modelach tańszych - w Oxfordzie i Windsorze - to po prostu inna liga

Svedos 
Dobry Mod

#287  Wysłany: 2010-02-21, 21:45   

Muszę przyznać że "Regały" :wink: , wyglądają bardzo obiecująco, trzeba się będzie skusić i zanabyć drogą kupna :lol:

nick555
Klon Kulisa

Pies czy kot?: pies
 #288  Wysłany: 2010-02-21, 22:44   

Czy ktoś gdzieś widzial fajne ołówki automatyczne? Mogę być chińskie :twisted:

Wozu
[Usunięty]

#289  Wysłany: 2010-02-21, 23:31   

No i trafiłem na ten wątek :D
Do tej pory na co dzień piszę Sheaffer 300 Glossy, ale jestem wręcz przez Was drodzy Kumotrowie zmuszony od odszukania pióra z lat studenckich, ale co to za pióro to dobrze nie pamiętam :? ale chyba jakiś Waterman ale pewności nie mam jutro będę szukał ;) .

kadarius 
Towarzysz Isajew

#290  Wysłany: 2010-03-05, 21:44   

ja przez całe studia pisałem Pelikanem i mam go do dziś! a dziś właśnie przyjechał pierwszy chińczyk:

Tomek 

#291  Wysłany: 2010-03-06, 02:27   

Mój ulubieniec, kupiony miesiąc temu ( niezwykle korzystna cena - b. wysoka jakość, pisze pięknie i lekko, bez jakichkolwiek skrzypów, świetnie leży w palcach )

Cerruti 53_NS_1182_Master
Nr 2 na mojej liście to Waterman EXPERT CITY LINE,
Nr 3 to Parker SONNET ORIGINAL Laka Czarna GT ( gift od małżonki )

crayzee 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
SAMURAJ

#292  Wysłany: 2010-03-16, 22:15   

Kupiłem sobie dzisiaj Regala. Nabyłem go w trafice oferującej także spory wybór piór. Cena była na poziomie Allegro z wysyłką, więc powodów do narzekania brak. To moje pierwsze pióro po baaardzo długiej przerwie, więc muszę się ponownie przyzwyczajać, ale na początek mogę się podzielić subiektywnymi odczuciami z pierwszej godziny użytkowania.

1. Jakość wykonania - bez zarzutu. W tej cenie spodziewałbym się raczej niedoróbek, a tu nie ma się do czego przyczepić. Solidna robota, ładnie wykończone, kropka.

2. Ergonomia - pióro jest delikatne, ale ma swoją wagę. Z mojego punktu widzenia to dobrze, bo zbyt lekkie pióro źle by mi się prowadziło. To czuję w dłoni i dzięki temu dobrze mi się go kontroluje. Skuwka zatrzaskuje się bez problemów i dość lekko, mam nadzieję, że się nie wyrobi.

3. Napis "Regal" na skuwce mogliby sobie darować. Przez to pióro wygląda nieco tandetnie przy całym swoim eleganckim anturażu.

4. Stalówka ładnie zdobiona. Ciekawe, czy faktycznie pozłacana...

5. Grubość pisma. Jedyny mankament IMHO. Mam bardzo drobne pismo i szukam stalówki cienko piszącej. Ta niestety jak dla mnie pisze trochę zbyt grubo - muszę stawiać większe litery, a to niezbyt mnie cieszy. Może muszę sobie jeszcze wyrobić chwyt i siłę nacisku na stalówkę, ale pewnie wiele to nie zmieni.

Generalnie pani w sklepie nie była zbyt uczynna. Gdy chciałem przetestować kilka piór (sprawdzić grubość kreski), usłyszałem: "niech Pan nie brudzi wszystkich stalówek, bo będę to musiała czyścić". Biedna! Klient przyszedł i nie można siedzieć i pierdzieć w stołek... W każdym razie usłyszałem od niej rewelację, że Regal robi wszystkie stalówki w tej samej grubości, w co akurat niespecjalnie wierzę. Czy ktoś ma doświadczenia z Regalami i wie, czy ich stalówki mają jakąś gradację?

Moja kolekcja

ALAMO
Pijak i Złodziej

#293  Wysłany: 2010-03-16, 22:39   

Regal to produkt tajwański. Stosuje standardowe stalówki chińskie (w tym- kontynentalne). W tych co mam/miałem bywały stlówki piszące cienko. Trzeba chyba po prostu poszukać.

crayzee 
SAMURAJ

#294  Wysłany: 2010-03-16, 22:49   

Na Allegro sprzedawca chyba pisał o gradacji mierzonej numerem stalówki. Stąd wnoszę, że pani z trafiki nie miała racji. Zresztą nie wierzę, że producent piór nie stosuje różnych grubości linii.

Moja kolekcja

wilbury 
Ryżowy Długiego Marszu

#295  Wysłany: 2010-03-17, 08:47   

No nie, Wy tu jeszcze kumotrowie o piórach piszecie? Chyba będę musiał wnioskować o odcięcie mnie od sieci w godzinach pracy, bo bym ino czytał. Pióro tez se zara muszę kupić takie budżetowe do ciężkiej pracy jakieś bo sporo piszę. Widzę, że się jeszcze sporo muszę poduczyć o azjatach...

kajot04
[Usunięty]

#296  Wysłany: 2010-03-17, 18:44   

a jaki ten Regal - bo katalog dość spory.
Co do stalówek - REGAL na forach nazywany jest "stalówkowymiataczem" - generalnie pióra pisza doskonale, lekko i miękko - ale oczywiście jak w każdej dziedzinie, bywa, że się trafi... :(
Pani miała racje - numery nie mają nic wspólnego z grubością stalówki. Zdecydowana większość ma F+, linie od Cambridge i Oxford w górę - M.
No i wstyd nie znać :) - tyle się namęczyłem - masz tu opisy i testy z 10 Regali - http://logolife.wordpress...ra/regal-piora/
Ostatnio zmieniony przez kajot04 2010-03-17, 18:47, w całości zmieniany 3 razy  

crayzee 
SAMURAJ

#297  Wysłany: 2010-03-17, 20:01   

RE10P, czerwony.

Faktycznie pióro bardzo lekko i miękko pisze, co akurat bardzo mi się podoba. Muszę jednak przyzwyczaić się do grubości kreski - mam naprawdę bardzo drobne pismo, a ostatnimi czasy pisałem długopisem żelowym 0,5 mm.

Dzięki za link, przestudiuję :smile:

Moja kolekcja

kajot04
[Usunięty]

#298  Wysłany: 2010-03-17, 20:21   

crayzee napisał/a:
RE10P, czerwony.

Dzięki za link, przestudiuję :smile:

a, to jest tam też takie - Katherine Series. Oj, bardzo cienkie jako pióro - właściwie jak ołówek :) . Nie byłbym w stanie nim pisać. No tak, co do stalówki to to F to takie grubsze niz np. F Watermana takie F+, a z tego co piszesz to dla Ciebie odpowiednie to watermanowskie EF. Nie jest łatwo takie kupić -ale sa.

crayzee 
SAMURAJ

#299  Wysłany: 2010-03-17, 20:30   

Celowałem w któreś z odrestaurowanych piór Sheaffera u Misaka na Allegro, ale stały się popularne, a w ślad za tym poszła cena. Zeźliłem się w końcu i nabyłem Regala. Pewnie to nie ostatni, bo design jak dla mnie bardziej niż w porządku.

Moja kolekcja

Wozu
[Usunięty]

#300  Wysłany: 2010-03-17, 22:34   

To i ja kilka słów napiszę o moim nabytku.:D
Do tej pory pisałem Wathermanem ale jak seria nawet się nie interesowałem (prezent) w każdym razie stalówką M.
Piórami Regal zainteresowałem się dzięki temu wątkowi zanabyłem je na allegro jakieś 4 tygodnie temu, typ RE36P.
Piórem pisze się wygodnie ma swoją wagę co mi odpowiada (Watherman jest dużo lżejszy).
Co do wykonania to tak jak pisał crayzee, dużo lepiej niż bardzo zadowalające :D nie wspomnę, że za kwotę 39zł otrzymałem bardzo masywne eleganckie pudełko i bardzo ładną torbę papierową z piękną panią ;) .
Jedynie do czego mogę się doczepić to właśnie ta grubość pisania, sprzedawca twierdził właśnie, że jest to jakieś F+ a ja uważam, że można to nazwać M+ :D Mój Watherman z oznaczeniem stalówki M wydaje mi się, że pisze bardziej cienko.
Regal w swojej klasie cenowej nie ma konkurenta. Piszę nim obecnie jednak będę się rozglądał za piórem ze stalówką EF lub F.

Odpowiedz do tematu