Zegarek wojskowy wspołcześnie
Odpowiedz do tematu

:
to nie mizantropia drogi kolego to tylko moja niewiedza,
jak dobrze więc że człowiek uczy sie całe życie... :wink:

:
Takich skomplikowanych słów używacie - że nie wiem czy mnie kto aby nie obraża! Miza...cośtam to sami jesteście :P !
Tak czy siak Feluś - zegarki projektowali, zamawiali, dawali w milionach. Serio.

:
ALAMO napisał/a:
A tutaj ciekawostka dla seikomaniaków : pierwszy chiński wojskowy "nurek" z lat '60. Był wiernym odwzorowaniem Seiko 6127, również wymiarowo - bezele można przekładać na przykład ...

...jeżeli mamy być konkretni to Seiko to 6217 (a nie 6127) i z tym wiernym odwzorowaniem to bym nie przesadzał - podobne są owszem (chyba, że miałeś na myśli wymiary)

:
to ja dorzucę link w sprawie "kontraktowych" Seiko :

http://home.earthlink.net...noRevuVulcF.htm

:
[quote="Maxio"]
ALAMO napisał/a:

...jeżeli mamy być konkretni to Seiko to 6217 (a nie 6127) i z tym wiernym odwzorowaniem to bym nie przesadzał - podobne są owszem (chyba, że miałeś na myśli wymiary)


Numer mi się skałapućkał ;)
Wymiary.
Dekiel i jego uszczelnienie jest identyczne - można je wymieniać. Bezel to samo. Koronka też jest przekładalna. Koperta ma trochę inne kąty, ale wymiarowo jest identyko. Sprawa była o tyle ciekawa, że oni go sklonowali w mniej niż rok od wejścia Seiko na rynek... :)

:
...a to rzeczywiście ciekawe jest, skubane kitajce

:
cyt:"Sprawa była o tyle ciekawa, że oni go sklonowali w mniej niż rok od wejścia Seiko na rynek... "

rok ? mało czasu ...zwłaszcza ,że pracować mogli nad nim w maleńkich grupach inżynierów...góra po 2 ,3 miliony w zespole..:)

:
Grunt to nie tracic ducha w narodzie :)

:
poszperałem po temacie i znalazłe takie info:
Cytat:
Kolekcja U-Boot to wspaniałe zegarki, dla których inspiracją były produkowane w czasie II Wojny Światowej modele przeznaczone dla Kriegsmarine - niemieckiej Marynarki Wojennej (a w szczególności dla marynarzy łodzi podwodnych U-Boot).


a mowa o kwarcowym tauchmasterze 1937 :wink:
dalej:
http://www.vintagemilitar...?pg=view&id=341

prawdziwy jap. vintage :shock:

takie cos:
http://translate.google.p...gruen/1945.html

auza
[Usunięty]
:
kazdy wspolczesny zegarek zamienil bym na takiego (lub innego) dziadka z duszą

:




z takim zegarkiem wrócil mój Dziadek z II WŚ , a słuzył w Armii Andersa, walcząc m.in. pod Monte Cassino
nie wiem czy to jego słuzbowy zegarek, na fotkach miał zawsze zegarek na ręku, czy efekt handelków juz po wojnie w czasie internowania w Wlk.Brytanii

kirowskije, deluksiak, wostok, wiosenna slawa, WM, traveler, parnis, cyma, crawford, omega i jeszcze kilka
:
Piękny zegarek, i piękna historia ...
Gratuluję Grzesiu!

:
GrzesKowal napisał/a:
z takim zegarkiem wrócil mój Dziadek z II WŚ , a słuzył w Armii Andersa, walcząc m.in. pod Monte Cassino
nie wiem czy to jego słuzbowy zegarek, na fotkach miał zawsze zegarek na ręku, czy efekt handelków juz po wojnie w czasie internowania w Wlk.Brytanii


Pomijając juz nazwę "Armia Andersa", to jakoś mi sie nie obiło o uszy, że żołnierze II Korpusu byli po wojnie w Wielkiej Brytanii internowani :!: :evil: :D

:
Cytat:
Pomijając juz nazwę "Armia Andersa", to jakoś mi sie nie obiło o uszy, że żołnierze II Korpusu byli po wojnie w Wielkiej Brytanii internowani


Powtarzam to co słyszałem w domu od Dziadka i Ojca, ale co Oni tam wiedzieli ... chetnie przeczytam jak ma być historycznie poprawnie.

kirowskije, deluksiak, wostok, wiosenna slawa, WM, traveler, parnis, cyma, crawford, omega i jeszcze kilka
:
Jak się poczyta wspomnienie żołnierzy z Armii Andersa, czyli z II Korpusu, to, to w jaki sposób byli traktowani przez Brytyjczyków dla nich było internowaniem.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.