Pokaż co masz dziś na nadgarstku
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Dziś :))


Czas nie pieniądz, zawsze jest.
:
Wczoraj, dziś...łikendowo

:
rybak napisał/a:

A w ogole to mnie ignorujesz, bo juz Cie raz pytalem co to jest i czkam do teraz plask
Co to jest ku...na...????


Jeszcze do końca do tego nie doszedłem. Pod dekiel mu nie zaglądałem.
W każdym razie - jakiś wintydżowy mały diverek z Filipin. 38mm bez koronki, jakieś 47 mm lug-to-lug i jakieś 15mm wysokości. Nieco mniejszy, ale grubszy od małego Mako, no i lug-to-lug większe o jakiś milimetr.
Nie jestem pewny oryginalności koronki, ale pasuje idealnie. Bezel i wkładka sterane życiem, ale nic poważnego. Koperta piaskowana - miałem wrażenie, że może ktoś to zrobił przed sprzedażą, ale kąty są ostre jak brzytew i jest trochę rysek, więc nie jestem tego taki pewny. (swoją drogą mam wielką ochotę wypiaskować małe Mako, żeby się tak nie świecił)
Dekiel polerowany, z grawerowanym rekinem + 200m + Orient Watch pierdupierdu Japan.
Onaczenie na deklu: [ I ] 469DB7-60 CA.
Na tarczy oznaczenia trochę starte i takie małe, że trudno dojrzeć nawet przez lupkę. Chyba coś jakby LM 4694DB76-LB1. Coś tam było jeszcze z przodu, chyba Japan.
Na zaglądanie pod dekiel jeszcze przyjdzie pora. :)

pozdrawiam
Narfas

Edit: a co mi tam, otworzyłem. W środku siedzi 48743 Orienta, czysty i nasmarowany - za wyjątkiem uszczelki. Czyli rocznik jakoś tak 1980. No i wydrapane notatki zegarmistrzów na deklu, chyba z lat 1988, 1996 i 2011.
Edit 2: po dokładniejszym zbadaniu przypadku: w środku siedzi jednak 469, czyli prawidłowo, tylko ktoś wsadził rotor z łożyskiem od 487. Pewnie było już wytarte. Jednocześnie to przesuwa datowanie zegarka jakoś tak na połowę lat '70.
Edit3: dobra kończę to śledztwo. W środku jest 46941 starszego typu, z antiszokiem Seiko-Diashock, czyli raczej pierwsza połowa lat '70. Starsze 46941 różniły się od nowszych głownie większym rotorem, który tu został wymieniony na egzemplarz z 48743. Wnioski: patrzeć i myśleć, a nie tylko czytać co tam ktoś napisał na rotorze. hmmm

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2012-09-23, 17:32, w całości zmieniany 4 razy
:
prezesso napisał/a:
Bartek - świetna fotka b. ładnego zegarka!
Nie chcę się wymądrzać bo ja lajkonik jestem ale po twoich "codziennych" fotkach to ta - to jest miszcz! milowy krok!


Dzięki pifko
Wzięło mnie ostatnio na fotografowanie i staram się czegoś ciekawego nauczyć :))

Pozdrawiam,
Bartek
:
Łykend





[ Dodano: 2012-09-23, 17:16 ]
frog napisał/a:
Dziś :))

Obrazek


Frog coraz bliżej jestem zamiaru kupna Monstera, ale nie wiem czy akurat pomarańczowego. hmmm .

:
świątecznie

:
Wczoraj było tak :))



forumowe wężowisko :złośliwiec:

:
Niedzielny objazd diecezji cool

Foch und Ch.
:
i w coś ciemnego przyodziałem się na wieczór:


pozdrawiam

w.
---
„przestań pierdolić – żyj złudzeniami” MM
:
Dzis dla odmiany odkopany ;) nie noszony od polerki szkła :popcorn:



Jeden z wielu z mojej Zodiacowej rodziny :złośliwiec:

:
Myszkolap napisał/a:
Dzis dla odmiany odkopany ;) nie noszony od polerki szkła :popcorn:

[url=http://images46.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

Jeden z wielu z mojej Zodiacowej rodziny :złośliwiec:


To ten ode mnie ?

World Wide Watches
:
Na KIZI nabytu :facepalm:

:
Narfas napisał/a:
rybak napisał/a:

A w ogole to mnie ignorujesz, bo juz Cie raz pytalem co to jest i czkam do teraz plask
Co to jest ku...na...????


Jeszcze do końca do tego nie doszedłem. Pod dekiel mu nie zaglądałem.
W każdym razie - jakiś wintydżowy mały diverek z Filipin. 38mm bez koronki, jakieś 47 mm lug-to-lug i jakieś 15mm wysokości. Nieco mniejszy, ale grubszy od małego Mako, no i lug-to-lug większe o jakiś milimetr.
Nie jestem pewny oryginalności koronki, ale pasuje idealnie. Bezel i wkładka sterane życiem, ale nic poważnego. Koperta piaskowana - miałem wrażenie, że może ktoś to zrobił przed sprzedażą, ale kąty są ostre jak brzytew i jest trochę rysek, więc nie jestem tego taki pewny. (swoją drogą mam wielką ochotę wypiaskować małe Mako, żeby się tak nie świecił)
Dekiel polerowany, z grawerowanym rekinem + 200m + Orient Watch pierdupierdu Japan.
Onaczenie na deklu: [ I ] 469DB7-60 CA.
Na tarczy oznaczenia trochę starte i takie małe, że trudno dojrzeć nawet przez lupkę. Chyba coś jakby LM 4694DB76-LB1. Coś tam było jeszcze z przodu, chyba Japan.
Na zaglądanie pod dekiel jeszcze przyjdzie pora. :)

pozdrawiam
Narfas

Edit: a co mi tam, otworzyłem. W środku siedzi 48743 Orienta, czysty i nasmarowany - za wyjątkiem uszczelki. Czyli rocznik jakoś tak 1980. No i wydrapane notatki zegarmistrzów na deklu, chyba z lat 1988, 1996 i 2011.
Edit 2: po dokładniejszym zbadaniu przypadku: w środku siedzi jednak 469, czyli prawidłowo, tylko ktoś wsadził rotor z łożyskiem od 487. Pewnie było już wytarte. Jednocześnie to przesuwa datowanie zegarka jakoś tak na połowę lat '70.
Edit3: dobra kończę to śledztwo. W środku jest 46941 starszego typu, z antiszokiem Seiko-Diashock, czyli raczej pierwsza połowa lat '70. Starsze 46941 różniły się od nowszych głownie większym rotorem, który tu został wymieniony na egzemplarz z 48743. Wnioski: patrzeć i myśleć, a nie tylko czytać co tam ktoś napisał na rotorze. hmmm


Czyli Filipinczycy po raz kolejny potwierdzili swoja opinie swietnych skladaczy :D

Prawie z krzesla spadlem, jak napisales 48... i zanim doczytalem dalej :)
48itd. robia chyba od zeszlego roku, to by byl niezly wintydrz ;)

Cos podobnego widzialem na ktoryms z Orientowych anglojezycznych forow, ale tam nie bylo opisane co to...

Dzieki.


A ja w dalszym ciagu bezlitosNie orientalny dzisiaj jestem...


Ostatnio zmieniony przez rybak 2012-09-23, 20:38, w całości zmieniany 1 raz
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Myszkolap napisał/a:
Na KIZI nabytu :facepalm:


To ode mnie, bo tam sprzedawałem.... miałem kiedyś kilka Zodiaczków - teraz został mi tylko V-wolf ;)

World Wide Watches
:
Jacobi napisał/a:
Łykend

[url=http://imageshack.us...020.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://imageshack.us...021.jpg]Obrazek[/URL]

[ Dodano: 2012-09-23, 17:16 ]
frog napisał/a:
Dziś :))

Obrazek



Ładny Ci on. Cuś więcej na temat, bo zaintrygował mnie.

Pozdrawiam
Eryk

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.