Wysyłkowy problem
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Jest. Moja siostra mieszka na stałe we Włoszech i średnio licząc z jedną na trzy przesyłki są jakieś problemy. Albo giną zupełnie, albo po kilku miesiącach wracają zmasakrowane - niedoręczone. Dodatkowo wiele sklepów internetowych z zasady nie wysyła do Włoch np. :neutral:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks napisał/a:
Dodatkowo wiele sklepów internetowych z zasady nie wysyła do Włoch np. :neutral:

W większości znanych mi przypadków sklepów www czy Zatoki do Włoch, jeśli już ktoś wysyła, to tylko kurierem.

:
Krótko mówiąc najlepiej omijać pocztę Włoch ! Jaką oprócz Włoskiej poczty z daleka omijać ?

Pozdrawiam
Rysiek
ini
[Usunięty]
:
Nigeryjską ;)

:
Polską w sumie też :cry: ale raczej nie mamy wyjścia.

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
ciniol napisał/a:
Polską w sumie też :cry: ale raczej nie mamy wyjścia.


A ja na polską nie narzekam. Nawet ją pochwalę :mrgreen:

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
Blaz
[Usunięty]
:
JANUSZ003 napisał/a:
ciniol napisał/a:
Ale ten pierwszy od góry to z Włoch, więc dla mnie np nie, ze względu na znane kłopoty z pocztą włoską.


Jakie macie doświadczenia w tym względzie . Jest naprawdę tak źle ?


Tam jest problem z sortowniami i to od wielu lat. Przed laty miałem bliską styczność z Włochami i oni to traktują jak problem nierozwiązywalny. Coś w stylu PKP. :mrgreen:

Paczki są nagminnie kradzione z sortowni, a listy bebeszone. Złodzieje są tak bezczelni, że po prostu oferują ci możliwość wykupienia zawartości paczki czy listu. Jest nawet takie powiedzenie, że swój list łatwiej znajdziesz na miejscowym bazarku niż na poczcie.

Włoska poczta wiele lat temu wprowadziła jakiś przepis, który pozwala jej unikać płacenia odszkodowania za skradzioną paczkę, bo stwierdzili, że za wiele płacą.

Woytec60
[Usunięty]
:
No to mi zabiłeś klina...
A co z Hiszpanią i tamtejszą paocztą?
Bo na zatoce trafiają się często fajne zegarki od sprzedawców z Hiszpanii właśnie.

:
Woytec60, nie spotkałem się z negatywną oceną zarówno hiszpańskiej jak i portugalskiej poczty. Kilka zakupów w tamtym rejonie robiłem, przesyłki były u mnie po mniej więcej tygodniu, z tego większość czasu zajęło ich dostarczenie przez PP.

maciek
[Usunięty]
:
Właśnie czekam na pakę z Hiszpanii, mam nadzieję, że obędzie się bez jakichś jaj.

Woytec60
[Usunięty]
:
Dzięki Panowie, jeśli coś tam kupię to się tu dopiszę.

emster
[Usunięty]
:
Słuchajcie kumotrzy, myśl mnie naszła, a właściwie pytanie - czy próbował ktoś z was kontaktować się bezpośrednio z pocztą chińską (Air Mail) w sprawie przesyłki, która teoretycznie powinna być w drodze, a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie jest? Innymi słowy - czy da radę sprawdzić z PL, co jest nie tak z paczką o konkretnym numerze.

Ostatnio zmieniony przez emster 2012-06-08, 22:50, w całości zmieniany 1 raz
:
emster, da radę, ale jak dotrze do Polski.

emster
[Usunięty]
:
To trochę lipa.
Bo, albo mnie majfriendy robią w balona, albo faktycznie gdzieś się paczka na poczcie zawieruszyła. Pomyślałem, że może sam się z ichniejszą pocztą skontaktuję.

Blaz
[Usunięty]
:
A od jak dawna nie ma przesyłki?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.