FOKA - Forumowiec CW 2012 - zaliczki, szczegóły,
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Ale z drugiej strony policz dodatkowe nakłady ;)
1000 kopert to nie w kij dmuchał zamówienie ;)

:
Blaz ma ...

FORZA Robert!
RK WRT
:
nick555 napisał/a:
Blaz ma ...


Koperty :?: :P

Pozdrawiam
Lastrad
:
maciej76 napisał/a:
... Bo nikt z nas tutaj nie ma jednego, prawda?

FORZA Robert!
RK WRT
:
nie rozumiem zdziwienia :razz: , zawsze pisaliśmy o tysiącu i ja raczej nie nastawiałem się na jakieś znaczące obniżki, musimy brać pod uwagę, że technologicznie projekt jest dużo bardziej skomplikowany niż DiS, ma mniejszą limitację, kursy walut są zdecydowaniie wyższe, a cena finalna nie jest jakoś diametralnie różna :wink:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Hendrix89 napisał/a:
Ale z drugiej strony policz dodatkowe nakłady ;)
1000 kopert to nie w kij dmuchał zamówienie ;)


A czy Ciebie jako odbiorce końcowego interesuje, że piekarnia, z której kupujesz chleb musi sobie kupić nową maszynę za 100k złotych albo nowy samochód do rozwożenia czy inne środki/materiały do produkcji?

Raczej nie.

Nie odbierajcie proszę moich postów na ten temat jako ataku na fundację czy szukania zaczepki. Podchodzę do tego jako klient, konsument.

Coś czuję, że i tak zostanę wrogiem nr 1...

:
Blaz dopiero się do pierwszego przymierza :mrgreen:

Generalnie jak kupuję coś, to nie patrzę na cenę. Chyba, że jest to już jakieś przegięcie, czy coś na co mnie już może nie być stać lub coś w tym stylu. A osobiście generalnie jestem w stanie więcej dać na taki sam produkt firmy, która stawia na rozwój technologiczny, niż na produkt firmy, która ma ambicję klepać w milionach nie patrząc na doskonalenie się ;)

Tak. Zostałeś wrogiem nr 1. Wracaj do Darka :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Hendrix89 2012-02-18, 16:20, w całości zmieniany 1 raz
:
Cytat:
Coś czuję, że i tak zostanę wrogiem nr 1...


wrogiem może nie ale marudą na pewno :twisted: :twisted:

Ostatnio zmieniony przez Iks 2012-02-18, 16:18, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks napisał/a:
Cytat:
Coś czuję, że i tak zostanę wrogiem nr 1...


wrogiem może nie ale marudą na pewno :twisted: :twisted:


Oj tam, oj tam.... :mrgreen:

:
Maciek, rzecz w tym że ten projekt jest cholernie skomplikowany technologicznie. I generuje przez to cholernie wysokie koszty stałe. Gdyby nie to, że one i tak są amortyzowane w całej serii, tj. naszych zegarkach także, byłby w tym budżecie nie do wykonania. Pierwotnie w budżecie do 1000 zł miał być jakikolwiek pasek, lub wręcz bez paska. Teraz bedzie to customowa klamra, i naturalna guma wg. autorskiego projektu. Myślę że nikt nie będzie narzekał na BFBF ;-)

:
Gdzie można kupić zegarek w limitacji 111 za 1K pln .. tworzony od zera przez społeczność forum z taką specyfikacją techniczną produktu finalnego ... ?
Jako klient / ci można sobie zadać takie pytanie .. nie zaszkodzi troszkę po mędrkować nad ulotnością życia i wszech obecnym konsumpcjonizmem :wink:

Blaz
[Usunięty]
:
maciej76 napisał/a:
A przewinęło się parę razy, że koszty w tym przypadku są w pewnym stopniu zależne od ilości, stąd wniosek, że więcej sztuk zmniejsza koszty.

Nikt nie oczekiwał, że to będzie ZNACZĄCO taniej. Ale każde 100zł dobre na fajny pasek do któregoś z posiadanych zegarków. Bo nikt z nas tutaj nie ma jednego, prawda?


A czytałeś co tutaj zapodaliśmy czy nie za bardzo? :cool:

W skrócie: pasek i klamra będą robione specjalnie do FOKi. Indeksy nakładane.

Ja wiem, że niektórzy tutaj po raz pierwszy uczestniczą w projekcie forumowca, ale nie podchodźcie do projektu na zasadzie klient-serwer. :???: Nie rozumiem trochę pretensji, że 1000 PLN, a nie np. 950 PLN. Patrząc na to co będzie zawierać FOKA, to troszkę to skąpstwem zalatuje i klientyzmem...

:
Smerf Maruda został udobruchany wyczerpującymi odpowiedziami.


Milczę i czekan na @ z nr konta. Bez marudzenia wpłacam co się należy. :oops:

Ostatnio zmieniony przez Kudlaty 2012-02-18, 16:30, w całości zmieniany 1 raz
:
Ojtam ojtam. Na początku przy zakładanej limitacji 50 sztuk była mowa o 1k. I była takoż mowa, iże przy większej limitacji koszt jednostkowy spaść może. Jednakowoż wymysły grona szanownego podniosły koszt jednostkowy i a zwiększona limitacja była go obniżyła. Stąd i cena obecna. msz
A pytanie macieja76 uważam za zasadne i ja go za nie pod pręgierz stawiał nie będę :cool:

:
Blaz napisał/a:
W skrócie: pasek i klamra będą robione specjalnie do FOKi


Pomówienie :P
Zarówno pasek jak i klamra będą nasze, z polskiej ziemi ;-) - ale guma z cała pewnością pójdzie do innych naszych projektów, bo bez tego sama matryca kosztowałaby prawie 40 zł na 1 pasek. Bezsens totalny. Klamerka - tutaj możemy pokombinować, bo to już jest indywidualna robota i za dużych kosztów stałych nie ma, bedzie kosztowała mniej niż klamerka do PZL. Ale prawdę mówiąc my do beczki mamy zaprojektowaną świetną klamrę, i nie sądze żeby wam się nie spodobała. Fokę bym tylko dodał, frezowaną tak jak linię płatu w PZL ;-) Ale to jest kwestia do dyskusji otwarta oczywiście.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.