Gorejąca świątynia, czyli Chinomir z bogatym wnętrzem
Odpowiedz do tematu

: Gorejąca świątynia, czyli Chinomir z bogatym wnętrzem
A tutaj zobaczcie jaki fajowski gadżet :) - oj zacznę się zastanawiać, oj zacznę :D :



http://www.fotosik.pl/sho...78a30ea07739ae9



W środku tourbillion Sea-Gulla ST80 w podstawowej wersji.

:
Taki chinomir to już bazarkiem trąci, pomimo bogatego wnętrza, turbina troszkę nie tenteges do tego zegarka.

:
Też tak myślę, ale Habring jest innego zdania :wink: Zresztą Panerai też :) - przecież jest model z takim werkiem. Wprawdzie tam realizowano qiuz "ile jest w stanie dać wyznawca paneraizmu za kawałek metalu"... Zresztą - dla mnie wogóle sens mechanizmu z tourbillionem obecnie jest całkowicie dyskusyjny - przecież zegarki nosimy na ręku, zaś sam mechanizm był sposobem na zwiększenie dokładności chodu zegarków kieszonkowych, przebywajacych cały czas w mniej-więcej jednolitej pozycji... To już jest tylko kwestia projektowej i technicznej zabawy ...

:
To Panerai robi takie "obciachowe" zegarki, ciekawe czy któryś z "naszych" miłośników tradycji Włoskiej Marynarki Wojennej coś takiego ma.

Blaz
[Usunięty]
:
Pomijając celowość użycia turbinki, to zaburza ona kompletnie tarczę.

:
I do zegarka w takim militarnym stylu pasuje jak pięść do oka, nadając mu wyjątkowo bazarkowy wygląd, jak coś takiego można na nadgarstek założyć

:
Do zegarka w stylu militarnym pasuje, jak mówicie, jak świni siodło - choćby ze względu na delikatność samego werku.



Z naszych kolegów nie sądzę by Pama z tourbillionem którykolwiek miał, bo chociaż nie zwykłem liczyć cudzych pieniedzy, to ta zabaweczka kosztuje o ile kojarże jakieś 100 tys PLN. Nikogo o aż takie zacięcie panerajowe nie podejrzewam.



A wy się towarzyszu sszwedo już tak nie czepiajcie tej Regia Mariny, jak chcesz znaleźć bliżej przykład marynarki wojennej która mimo sporej siły "popisała się" jak diabli - to weź pod lupę Wojenno-Morskij Fłot podczas IIWŚ :D ...

:
Tyle tylko że Wojenno-Morskij Fłot podczas IIWŚ jakoś specjalnie "kultowego" zegarka się nie dorobił, w każdym bądź razie nie takiego znanego jak Panerai :lol:

:
A to akurat prawda :D -chociaż ich ówczesne służbowe to ja bym przytulał masowo...

:
Szkoda, że nie ma napisu Marina Militare :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.