Poprzedni temat «» Następny temat
Niezrozumienie zasad by Frytejro
Autor Wiadomość
Frytejro
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2011-10-30, 23:55   

No to ja porusze temat. Jestem nowy i juz w pierszy dzien niektórzy mnie pewnie nie polubili :P hehhe no cóz.. upierdliwosc to moja mocna strona.. ale chodzi o scalanie postów i pisanie posta pod postem...

Juz 2 razy scalono mi posta.. oczywiscie nie mam nikomu tego za zle.. (przynajmniej teoretycznie) - sam moderuje forum zwiazane z samochodami, udzielam sie od lat na forach i wiem z czym to sie je.. ale fajnie jest meic pewne zasady... by był ład i porządek. Co z tego ze jest prykaz niepisania posta pod postem, nakaz scalania. Scalanie na tym forum to bullshit. Przykladowo napisze posta tera zaraz czyli 23.49. Jutro o godzinie 10,30 edytuje go z zapytaniem. Z zapytaniem czyli czekam na odowiedz, ale jej nie otrzymam bo data mojego postu jest na dzien dzisiejszy i godzine 23,49 czyli dla ludzi którzy go rzeczytaja przed 10 rano jest on odznaczony jako przeczytany. Zeby edycja miala sens to powinien sie pojawiac post zedytowany dla innych forumowiczów jako "nieprzeczytany", albo jak w niektórych forach edycja powinna dizałac tylko do np 72 godzin od napisania postu. Wtedy o godzinie 10,30 jak napisze posta kazdy kto wchodzi na forum i jest zalogowany widzi ze albo byla edycja albo jest nowy post. W tym momecie moge pisac litaniee i to nie jedną w edycji.. a za przeproszeniem "pies na to zwróci uwage" - no przynajmniej inteligetny czlowiek nie chodzi na posty juz przeczytane wiec nie zwróci na to uwagi..

W sumie gdybym bym emo albo lamerem by mi to zwisalo, ale zapisalem sie na to forum by czegos sie dowiedziec, ale jak mam sie czegos dowiaduywac. jak mam scalane posty.. no chyba ze wolicie zebym walił temat za tematem.. ( ale z doswiadczenia niemałego wiem ze to robi duzoo wiekszy syf niz poprawna pisownia czy pisanie posta pod postem....) No jest jeszcze opcja "zebraka" czyli pisanie PW do dostepnej obecnie osoby by łaskawie "podbiła" mi temat bo go edytowałem, i chce by ktos był tego swiadomy....
Ostatnio zmieniony przez Frytejro 2011-10-30, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #2  Wysłany: 2011-10-31, 00:09   

Frytejro nie rozumiem w czym problem , jest regulamin do którego masz się stosować i administracji słuchać . Nikt nikogo do bycia na forum nie zmusza ..
_________________

 
 
Dominik 
Tempus Fugit



Wiek: 49
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 3763
Skąd: Poznań
 #3  Wysłany: 2011-10-31, 00:46   

Administracjo - ustawcie w skrypcie, aby posty same się scalały przez określony czas (ja u siebie zrobiłem to na 24 godziny). Wówczas nie ma żadnej dyskusji i żadnej niepotrzebnej, podwójnej roboty.
_________________
hrg.pl
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2011-10-31, 07:16   

Rudolf faktycznie nie rozumiesz. Nie mam na mysli byc buntowniczym, tylko podałem lepsze rozwiazanie do poprawy - wkoncu po to jest ten dział - a przynajmniej po to powinien byc :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Frytejro 2011-10-31, 07:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2011-10-31, 08:33   

Frytejro, myślę, że to Ty nie rozumiesz o co kaman. Na KAŻDYM forum posty jak Twoje byłyby albo scalane, albo kasowane. Ciesz się, że u nas są scalane. Jeżeli nikt Ci nie odpowiada, to znaczy, że nie chce lub nie wie co Ci odpowiedzieć. Należy to przyjąć z godnościom osobistom, a nie - idąc Twoim tropem rozumowania - robić za żebraka i skomleć "Odpiszcie mi proszę".

I na drugi raz zakładaj nowy temat, a nie podpinaj się pod innego o zupełnie innej treści.

[ Dodano: 2011-10-31, 07:51 ]
Split, włączyłem tą opcję i po moim poście widać jak to będzie działać. Kiedyś ją wyłączyliśmy, ale widzę, że rzeczywiście więcej problemów jest bez tej opcji niż z nią. :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-10-31, 08:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Frytejro
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2011-10-31, 09:07   

Blaz po pierwsze nie na kazdym forum posty sa scalane, bo sa fora w których edytowac nie da sie po okreslonym czasie i to ma swój cel. Rozumiem ze chodzi o niepwrowadzanie haosu poprzez dublowanie postów - ok, ale wciaz oboje z Rudolfem nie wiedzie o co cale zamieszanie. Chodzi o to ze SCALONY POST NIE JEST ODZNACZANY JAKO NIEPRZECZYTANY dla reszty która przeczytala post przed scaleniem - w efekcie ta osoba nie wie ze post był edytowany.

Co do zebraka i odpisu.. z całym szacunkiem , scalaniem nie chcesz wprowadzac burdelu, ale większy haos sie wprowadzi jak bede zakładal 1000 róznych tematów na temat jednego zegarka. Bo dzis zapytam o to czy jest dobry. Jutro utworze nowy temat z zapytaniem, jak zdjąc z niego koronke. Po jutrze stworze kolejny temat o tym jak cos w nim zmienic.. I tym sposobem z 1 tematu zrobiły sie juz 3. Potem ktos wchdozi w szukajke i wpisuje cos.. i zamiast miec 1 temat wyswietla mu sie 3 moje i 10 innych. I własnie dlatego zamiast tworzyc nowy temat o pierdółce jaka jest wyglad tarczy czy zdejmowanie koronki, i zasmeicac forum wolałem o to zapytac w moim temacie :roll:

Ale ok - skoro tutaj akceptowalne jest zakladanie setek wątków dotyczacych 1 zegarka to ok - dostosuje się - dla mnie to nie problem pisac co chwile nowy temat - a jesli nie uzyskam odpowiedzi to przyjme do wiadomosci bez problemów, ale bede mial swiadomosc ze kazdy kto chcial to go przeczytal bo mu świeciło jako nowy/nieprzeczytany

A odpiszcie mi prosze to nie w moim stylu i nie w tym sensie to było pisane -jw. :cool:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2011-10-31, 09:09   

Pozwolisz, że ocenianie słuszności zakładania tematów należy nie do Ciebie, a do modów/adminów i że to oni będą je kasować/przenosić/korygować. Albo się do tego dostosujesz, albo szybko się pożegnamy.

Włączone zostało automatyczne scalanie postów. EOT.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-10-31, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2011-11-01, 07:54   

Muszę jeszcze dodać, że scalanie postów nie obowiązuje w Bazarze. Można więc spokojnie w Bazarze podbijać ofertę. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum