Pokaż co dziś masz na nadgarstku
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Borewicz napisał/a:
No tak, w przypadku PZL-ki to wiem, ale nie wiedziałem że w dzikich sokołach też montowali Gerlachy.


He :shock: ??????

Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
:
Borewicz, zakłady te produkowały lub "przepakowywaly" większość przyrządów pokładowych w okresie XX lecia międzywojennego, precyzyjne urządzenia geodezyjne itd. Współpracowali z zakładami z Rzeszy i Francji głównie, importując ich produkty.

:
ALAMO napisał/a:
Ja go bedę trzymać, bo on wyrywny jest :twisted:


sam nie dasz rady. To duzy chłop. Ale jakby co pomogę imperialistę przytrzymać :mrgreen:

A u mnie dzis pamiątka po dziadku, którą koncertowo spierd... Głowaccy :evil: W oryginale środek był biały a okrąg z indeksami w kolorze złotawym. Nigdy więcej nic do Głowackich nie oddam :evil:


:
Borewicz, logo jest bardzo mocną stroną tego projektu, nawiązuje historycznie do firmy ktora produkowała urządzenie precyzyjne a takimi niewątpliwie są zegarki.
W naszym projekcie nawiązanie do tradycji Polskiego przemysły precyzyjnego było priorytetowe

Tak firma G.Gerlach oznaczała swoje manometry i zegary


:
Ja z zasady spokojny czlowiek jestem, ale po fotach Dzika i Sokola moge tylko jedno powiedziec:

JA P......E :!: :!: :shock: :shock: :shock: (przylaczam sie do prosby o pokazanie ich od zadu jeszcze :cool:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Dekle, z wersji beta

Przypomnę tylko że autorem grafiki na deklu jest dzisiejszy jubilat Maxymilian






Ostatnio zmieniony przez Svedos 2011-10-06, 10:59, w całości zmieniany 1 raz
:
Borewicz napisał/a:
No tak, w przypadku PZL-ki to wiem, ale nie wiedziałem że w dzikich sokołach też montowali Gerlachy. Poza tym, to to logo jakieś takiese... Ale to akurat moja obiektywna opinia :razz:


Byłoby nam dość ciężko zmieniać nazwę w zależności od tego, jaki aktualnie wypuszczamy zegarek ;-) ...

:
:shock: :shock: :shock: po raz wtory :wink:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Borewicz napisał/a:
No tak, w przypadku PZL-ki to wiem, ale nie wiedziałem że w dzikich sokołach też montowali Gerlachy.


Akurat w nich nie, bo "bliźniaki" były przejęte w latach 1941 - 42. Za to na okrętach podwodnych, zamawianych przed wojną, było od groma polskiego osprzętu - tak było zawarowane w kontraktach. Na Rysiu, Wilku i Orle właściwie całe ruchome "imuszczestwo" nawigacyjne w centrali było Gerlacha. Logi podobno też.
Większość "bytowego" osprzętu elektrycznego pochodziła z firm polskich, głównie K. Szpotańskiego.

J.

:
Przy czym należy pamiętać, że G. Gerlach produkował w bardzo duzym stopniu przyrządy na licencjach francuskich i niemieckich - zegary pokładowe były francuskie głównie, przyrządy geodezyjne z kolei niemieckie, Często "produkcja" oznaczała początkowo po prostu brandowanie gotowych wyrobow, lub robienie do nich skrzynek. Sporo za to patentów mieli w dziedzinie ręcznych urzadzeń geodezyjnych.

:
chomior napisał/a:
Fajnie by było, gdyby były dwa zamienne komplety bezeli :idea:

...docelowo.


+1

Rozumiem, że miałeś na myśli aktualnie prezentowany i drugi "czarny" ;)

ps. Fany ten zielony Zodiak ;)

Ostatnio zmieniony przez Violence 2011-10-06, 12:11, w całości zmieniany 1 raz
:
dekiel jest przepiekny, bardzo mi sie podoba

graty dla Maxia

:
Karolewskiej napisał/a:

graty dla Maxia


I dlatego na cześć Solenizanta, lekko się przebrałem :razz: :mrgreen:


Ostatnio zmieniony przez chomior 2011-10-06, 12:11, w całości zmieniany 1 raz
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
:
I ciekawe kto by wam melepety te bezele wymienne wymieniał, skoro one są pasowane z takimi tolerancjami, że zakłada się je na prasie, a zdejmuje na czteropunktowym zaczepieniu :-) ...


Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-10-06, 12:16, w całości zmieniany 1 raz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.