Poprzedni temat «» Następny temat
SS Schafer -slyszal ktos o tym??
Autor Wiadomość
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2009-08-24, 19:55   SS Schafer -slyszal ktos o tym??

Zobaczylem cos takiego na ebay 'u u jednego z ulubionych sprzedawcow (ktory sprzedaje eksluzywne zegarki za kilka tysiecy oraz ciekawe tanie vintage)



Nie ukrywam ze mi sie podoba - tylko czy to cos warte ??

Nizej opis zegarka:

SS 42mm big size Schafer Hand Winding 17-Jewels Chronograph Wristwatch



Movement : Original signed Schafer Hand Winding 17-Jewels Chronogragh Movement



Case : Original signed Schafer stainless steel case and display back



Dial : Dark Mother of Pearl dial with Roman letter



Strap : Original signed Schafer



Glass : Sapphire top



Crown : Original plain crown " not screwed type "



Button : Original screwed button



Size : 42mm without the crown, lug end to end 54mm. Lugs wide for 22mm strap.



Condition : Overall in New condition, movement running excellent, chronograph working excellent.



Slyszal ktos cos o nim??



i z tylu jeszcze: (co to za mechanizm - podrobka jakiegos znanego??)

 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #2  Wysłany: 2009-08-24, 20:17   

Ten sam medchanizm co w Alphie PN Chrono, czyli cąłkiem całkiem :D po ile to to? :D
 
 
qbapiasek
Gość
 #3  Wysłany: 2009-08-24, 20:55   

U tego sprzedawcy to chyba tylko w licytacjach, na stronie minorvy sprzedają takie po 288$ z tego co pamiętam, a podobnego schafera niedawno obserwowałem i poszedł na ebaju za ok. 185$



Edit: Nie tylko w licytacjach możesz też kupić za 500 dulków od ręki :P



Link do strony minorvy: http://www.minorva.net/pr...fer%20watch%202
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2009-08-24, 21:18   

Narazie tylko obserwuje licytacje :)

Zobaczymy za ile pojdzie - napewno nie jest wart tych 180$

Mimo ze wyglada od frontu tak:





Troche te ceny przypominaja mi slynne windowanie cen chinskich zegarkow na allegro - pisanie ze warte sa kilka tysiecy (limitowana seria) i dzieki temu osiagaly kilkaset zlotych mimo ze warte byly z 30 zl

Poczytalem troche i ta marka praktycznie juz wymarla :) podobno firma skonczyla sie gdy wysprzedali wszystkie zegarki :D

O jakosci nikt nie pisze...
 
 
qbapiasek
Gość
 #5  Wysłany: 2009-08-24, 21:24   

No wiesz Alpha z takim werkiem kosztuje 133$ i chyba jest najtańszym mechanicznym chronografem więc nie wiem czy te 180 dolców to zła cena, trzeba by jakąś recenzje dorwać i zobaczyć czy wart ceny.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2009-08-24, 21:47   

O tym mechaniźmie było 100 razy, i u nas, i na KiZI.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2009-08-24, 21:50   

Schaffer to marka z wirtualnej listy. Dorabiali całą ideologię jacy są Made In Germany. Czyli teraz idą już dobrą drogą?



Aha, i przenoszę temat do innych Chińczyków, OK? :wink:
 
 
qbapiasek
Gość
 #8  Wysłany: 2009-08-24, 21:52   

Mnie tam nie przekonują stylistycznie zegarki Schafera :? Co do werku to się nie wypowiadam, się nie znam :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2009-08-24, 22:18   

Wiecie co ... Tak zupełnie odrębną sprawą jest to, że "czarna lista" w wersji na KiZI to też było swoiste kuriozum. Nikt nie wnikał w jakiekolwiek kwestie użytkowe czy techniczne, jeśli zidentyfikowano ze coś jest chińskie i sygnuje się "GERMANY" - to była lista ... Adriatica, ale obiecuję że się nie będę pastwił :wink: , stosuje połowę werków chińskich, i świruje na "słisa". Kto robi koperty, paski itd do "topowych marek" to sobie sami powiedzcie ... Na tapecie mam teraz dwa "funkiel nówki" Tissoty z oficjalnej dystrybucji - paski wołąją o pomstę do nieba, kupowałem lepsze po 3 (słownie : trzy) złote w detalu ... I to jest "standard" w zegarku za 1700 zł ...

Podsumowując - myślę że powinniśmy trochę większą uwagę poświęcić zegarkom nawet z kiziowej "listy". Unikając tamtejszej maniery - rozmawiajmy o konkretach, a nie bzdetach pod tytułem "udawanie że jest sie czymś droższym" - było to wyjątkowo zabawe w wykonaniu osób których nie dziwiła seryjna ETA sprzedawana za 18k PLN ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2009-08-24, 22:25   

Tu masz rację Alamo, ale w przypadku Schaffera wiem od znajomego Niemca, że to było to analogiczne jak Bisset w Polsce. Bisset udawał, że jest szwajcarski, a Schaffer, że jest niemiecki. Tak samo jak George Valentian. Potem zaczęli otwarcie mówić, że werki chińskie.



A propos czarnej listy na KMZiZ: Tauchmeister na niej jest. A potem pojawia się diver tej firmy na Bazarze i nic się nie dzieje. :wink:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #11  Wysłany: 2009-08-24, 22:31   

Może któryś towarzysz raczyl zakupić :P ?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2009-08-24, 22:33   

Właśnie nie mogę tej oferty wyszukać i nie pamiętam kto sprzedawał, a kto kupił, ale był na pewno. :wink:
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2009-08-24, 23:00   

Są 2 brandy Schafer i Schaffer. Ta pierwsza pisana przez "a" umlaut, a druga przez 2 "f".



@TowRoupas

Pierwsza z nich, to marka, która (jeszcze) nie wymarła, bo firma Jualong z HongKongu ma w ofercie przynajmniej 4 chronografy na ST-19 http://www.jualong.com/pr...le=CHRONOGRAPH. Tutaj http://www.jualong.com/about.asp można popatrzeć, że firma zatrudnia 200 osób na 5000m2 i wcale się (jeszcze) nie skończyła :) Nie mam pewności czy cena 180$ za ST-19 w ładnej kopercie wytrzymującej 5ATM, to tak strasznie drogo :roll: Na WUS jest kilka pozytywnych opinii, właśnie o tych chronografach (jakby co, to chętnie wkleję).



@Blaz

Co do tego Schaffera http://schaffer-officials...fer.watches.htm to masz absolutną rację, że udają. Czytając te "movimenty", "dollaresy" i "suissy", strzelam, że są to jacyś Latynosi, którzy chcą zarobić na ogólnoświatowym "wzięciu" artykułów z napisem Made in Germany. Tych Schafferów wystrzegałbym się!
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2009-08-24, 23:06   

Szeryf, dzięki za wiadomość. No tak, nazwy podobne, więc można było rzeczywiście się pomylić. :wink:
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #15  Wysłany: 2009-08-24, 23:24   

No i wszystko jasne

Szczegolne podziekowania dla Szeryfa ktory to wszystko wyjasnil oraz wszystkich ktorzy sie wypowiedzieli

180$ za zegarek o ktorym tak malo wiem to napewno dla mnie za duzo na ta chwile

Mechanizm wiadomo dobry ale czy idzie w parze z dobrym wykonaniem i materialami??

Mimo to bede obserwowal je uwaznie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum