Kupno zegarka na Amazonie
Odpowiedz do tematu

:
Tego się obawiałem... VAT czyli 23%? A cło ile wychodzi?

Blaz
[Usunięty]
:
Cło to jakieś 5-10 zł. Mało. :grin:

:
czyli całość z wysyłką powinna wyjść koło 450zeta. Nie jest źle. Cło i VAT kurierowi się dopłaca?

Ostatnio zmieniony przez Tomir 2011-06-13, 21:44, w całości zmieniany 1 raz
:
dla kodu 9102000000 Zegarki naręczne, zegarki kieszonkowe oraz pozostałe zegarki, włącznie ze stoperami, inne niż te objęte pozycją 9101

stawka cła wynosi:
4.5 % MIN 0.3 EUR/p/st MAX 0.8 EUR/p/st

dane z systemu ISZTAR Służby Celnej RP

Blaz
[Usunięty]
:
Normalnie tak, ale nie wiem jak to jest w przypadku amazona, ale raczej tak.

:
No dobra, zaryzykujemy. W Polsce i tak ponad 600 za niego wołali. A ostatnio za coś koło 900 widziałem :shock:

bachus
[Usunięty]
:
potwierdzam, ja kupowałem na amazonie - w cenie o ktorej mowisz- i nie płacilem- reszta na PW ;)

:
No właśnie ja w tej sprawie. Kupiłem dwie Alphy Speedmaster na eBayu w Kanadzie. Goście na cle powiedzieli mi że 23% podatku ale co mnie zaskoczyło to że od wszystkiego włącznie z shippingiem. Pięknie zważywszy że shipping 45USD wyniósł.

Blaz
[Usunięty]
:
meras napisał/a:
Goście na cle powiedzieli mi że 23% podatku ale co mnie zaskoczyło to że od wszystkiego włącznie z shippingiem.


VAT jest zawsze od łącznej kwoty zakupu. Dlatego podwójnie nie opłaca się brać najdroższej opcji wysyłki.

:
liczenie szipingu do podstawy opodatkowania jest oczywiste - inaczej zegarek kosztowałby dolara, a sziping 150 :lol:

:
i sprawa się rypła, zegarka nie ma, przedwczoraj dostałem maila z Amazona, że zwolnią zablokowane środki na karcie. Ile takie zwalnianie trwa? Dziś jeszcze nie zwolnili

:
w niektórych sklepach netowych i po kilka dni roboczych czekania doświadczałem
ale z amazonem nie ma obaw

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.