Zmiana ST-25 na mechanika.
Odpowiedz do tematu

: Zmiana ST-25 na mechanika.
Powiedzcie mi kumotrowie, czy jest mozliwe pzrerobienie mechanizmu ST25 na nakrecanego mechanika? Zakupiłem Parnisa Portugalczyka, ale jakoś drazni mnie ten głośny grzechot rotora. Nie znam się, ale pomyslałem, że jakby go usunąć, to p[roblem by sie rozwiązał, a nakrecać można koronką. Czy bedzie w ten sposób działać? Chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie.

:
bez rotora będzie działał, ma ręczne dokręcanie

:
Bez wahnika będzie działał , tylko nie wiem jak mechanizm zniesie ciągłe dokręcanie .

Edit Drugi :)

:
Odkręcasz moduł automatu i po kłopocie, masz "mechanika", ST-25 można swobodnie nakręcać z koronki. Zresztą producent przeiwdział wersję ST2551-S jako model bez automatycznego naciągu, prawdopodobnie różni się od wersji podstawowej inną sprężyną, tzn sprężyną z zamkiem mocowanym w bębnie.

:
OK. Dzieki za odpowiedzi. Poczekam tiochę i przemyślę jeszcze sprawę. A może się jednak przyzwyczaję do gzrechotki.

:
Przesmarować łożysko i będzie ciszej. Najciszej jest po "lepkim" smarze do łańcuchów np Motip Chainlube w spraju - oczywiście "pryskamy" do jakiegoś naczynka i z niego smarujemy.

:
Tylko nie "po całości"; wystarczu tyle, co zostanie na czubku szpilki po strząśnięciu kropli. I musi spłynąć dokładnie w szczelinę między kulki.

J.

:
Kurcze,nie wiem czy dam rade i czegoś nie popsuje. W sprawach zegarmistrzowskich jestem amatorem, to chyba już lepiej zaniose do jakiegoś speca.

:
Odkrecenie modulu automatu to doslownie 3 minuty. W st-25 odkrecasz 2 lub 3 srubki (nie pamietam dokladnie) i wyjmujesz caly mechanizm samonaciagu razem z wachnikiem.

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-05-06, 12:49, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
No może faktycznie sam spróbuję coś powalczyć z tym zegarkiem. Jakby coś poszło nie tak, to w końcu nie majątek. Tylko jakieś oleum muszę wpierw nabyć.

Ostatnio zmieniony przez andrewjohn 2011-05-06, 19:01, w całości zmieniany 1 raz
:
Jakbys mial wiekszy problem z tym,to daj znac i nakrece Ci filmik jak to zrobic. ;)

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Dzięki wszystkim za pomoc i rady.

:
Też miałem grzechotanie na wahniku, małe SPA z oliwieniem mechanizmu i cicho sza

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
Melduje wykonanie zadania!
Ponieważ kilka osób doradzało mi w sprawie grzechoczącego wahnika, donoszę, że po samodzielnym naolowieniu poziom hałasu uległ wyraźnej redukcji, wg. co najmniej dwukrotnie.

Blaz
[Usunięty]
:
No to świetnie, że sobie poradziłeś. :grin:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.