Skeleton
Odpowiedz do tematu

: Skeleton
Jakiś czas temu nakręciłem się na zakup Pekina skeletona. Dostałem odpowiedź z Yoybuy, że ten z Taobao jest praktycznie nie do kupienia, bo sprzedawca nie jest online :sad:
No to przestałem się nakręcać na skeletona i na listę zakupową wpisałem Everesta.
Parę dni temu znowu mnie naszło na szkileletora i ponownie zacząłem truć Yoybuy o Pekina. Odpowiedź dali mi taką, z której zadowolony nie jestem :evil: : tego z Taobao nie radzą kupować bo sprzedawca na słabą reputację, nigdzie indziej na taobao nie ma tego modelu, z bezpośrednio z fabryki też go nie mogą kupić, poza tym zegarek jest drogi, zalicza się do specjalnych zakupów i nie mogą ani skontrolować, ani zagwarantować jego odpowiedniej jakości :cry:
Czyli z Pekinem skeletonem trzeba się będzie pożegnać :cry:
Ze stajni Beijing Watch zanabędę model Everest, a Skeletona właśnie szukam :smile:

Kumotrowie polećcie jakiegoś skeletona ze średniej półki - powiedzmy do 1200 zł, skrajne maksimum 1500
Może to być chińczyk, szwajcar, japończyk, manualny, automatyczny - wszystko jedno.
Co ważne, mechanizm musi być albo surowy bez zdobień, albo z jakimiś sensownymi ładnymi zdobieniami, tak żeby nie wyglądało to jak rokokoko z cepelii.
jeszcze jeden warunek, musi być wokół tarczy jakaś podziałka, jakieś indeksy.
Android ma kilka fajnych skeletonów ma Miyocie, ale nie mają żadnej podziałki :sad: to je dyskwalifikuje.

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
A może Seagull M222SK - chyba Bow chce takiego. :twisted:

:
Mi się podoba szkieletor Tao :)
Ten za 100USD.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Karol Kłósek napisał/a:
tak żeby nie wyglądało to jak rokokoko z cepelii.


A samo "bycie" szkieletorem tej definicji nie wyczerpuje :twisted: :?:

:
Może Kemmner ?

http://cgi.ebay.pl/Uhr-Ke...=item43a3d9a165

Pozdrawiam
TomeK (Teston)

*** Me, citizenoholic ***
:
Karol, nie słuchaj melepet.
Skeletony bywają fajne.
Np. taki:

lub taki:


Oba niestety przekraczają budżet :-(

Zaraz wrzucę bardziej adekwatne.

Np. taki Tao (obecnie niedostępny, ale czekam aż się pojawi):


albo taka Bulova:

:
Na TAO pojawiają się fajne szkieletory - nic nie wiadomo tylko o ich werkach..czy nie lipa :?:

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
Ten już moim zdaniem za bardzo zdobiony:

:
O tym właśnie mówiłem, podoba mi się najbardziej z golasów Tao. Tylko jakby sekunda była na 6...

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Ten jest trzeci na mojej liście "to buy" :mrgreen:

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
bow napisał/a:
O tym właśnie mówiłem, podoba mi się najbardziej z golasów Tao. Tylko jakby sekunda była na 6...


Jakby jej w ogóle nie było....

Mnie najbardziej się widzi Tao "Maurycy", ale są teraz tylko w złocie dostępne :-(

:
Przejrzałem przy pomocy wujka googla w czeluściach internetu setki zdjęć skeletonów i doszedłem do wniosku, że
najbardziej podobają mi się skeletony dość surowe, bez ornamentowych zdobień rodem z kraju krówki milki, ale na nie mnie nie stać :cry:
najsensowniejszy będzie w takim wypadku oczywiście chińczyk i tu zdecydowanie wygrywa czarny skeleton. W wersji białej, czy złotej zdobienia mechanizmu zalatują trochę cepelią, ale wersja czarna jest genialna :!:
doszedłem też do wniosku, że ma to być skeleton totalny - bez jakiejkolwiek tarczy i podziałki z indeksami. Mam już pomysł żeby jakoś delikatnie zaznaczyć (może wypiaskować) na szkle 12 niewielkich punkcików, które ułatwią odczyt godziny.

No i teraz przechodzimy do meritum :smile:
Tao ma tarczę. Można ją amputować, ale wiadomo wolałbym zegarek, którego nie trzeba będzie przerabiać.
wypatrzyłem coś takiego - MZI



na allego i ebayu pojawiają się zegarki tej marki, ale skeletona nie widziałem. Na taobao są, ale mają jakieś nierealistyczne ceny.

Kumotrowie, wiecie gdzie można zanabyć takie MZI lub inny zegarek z tym mechanizmem w wersji czarnej i bez żadnej tarczy :?:

Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-12-16, 23:05, w całości zmieniany 1 raz
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Ja w nim widzę potrzebę wymiany wskazówek na bardziej czytelne.
A tak w ogóle to bym mu założył ładną tarczę i byłby świetny elegant.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Podobny mechanizm ma majfriend getat


Do tego jakaś fajna koperta, proste wskazówki i masz gotowego totalnego szkieletora.

Jak wymyślę, gdzie wrzucić napis Santino i A ileśtam, to sam sobie takiego sprawię ;-)

:
Sylwek, to jest ciekawa propozycja, ale złożenie wszystkiego do kupy wymaga jakiś zabiegów :wink: , a ja jestem nakręcony na skeletona od dawna i chcę całego gotowego jak najszybciej :mrgreen:
Kurcze, żeby tak dało się kupić tego MZI w jakimś cywilizowanym miejscu (ebay itp.) to już leciałby do mnie :grin:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.