POKAŻ CO MASZ NA NADGARSTKU LUB W KIESZENI...
Odpowiedz do tematu

:



:

:
Rudolf- zacny łoczyk pifko

:
Maras napisał/a:
Rudolf- zacny łoczyk pifko

Dzięki , ale twój lotnik też super

:
Z_bych napisał/a:
Od trzech dni :)

Obrazek


Z..bych, ta Mondia jest z 15-20 lat młodsza od mojej Eterny, co nie zmienia faktu, że obie dają radę.


Zegarki * Rower * Radio
:
Spokojnych,Zdrowych Świąt pifko


:
Wszystkim Kumotrom Zdrowych i przynoszących Nadzieję Świat Wielkiej Nocy!
Aby udowodnić, że choć miałem przerwę w pisaniu, to jednak nie miałem przerwy w zegarkowym zbieractwie poloniców, pokazuje zdjęcia dziś noszonej paskudy - stosunkowo nowy nabytek pt. "Jeniec Wojenny"



Zegarek trafił do mnie już z nieoryginalną z tarczą i wskazówkami z lat 60. Przeszukałem u mnie w pudełku na części, ale jak na złość ograniczając zainteresowanie do Polaków wyprzedałem praktycznie wszystkie Dienstuhry. Z braku laku założyłem jedyną posiadaną w miarę zbliżona tarczę. Niestety Titusy co prawda służyły w Wehrmachcie (oraz armii holenderskiej) ale miały mechanizmy o innej średnicy osi, co zaowocowało ohydnymi dziurami :( . Także jakby ktoś miał i chciał się pozbyć za bilety NBP tarczy Dienstuhr na AS 1130, to polecam się uprzejmej pamięci...
A co do zegarka, to sprzedający skrót na grawerze tłumaczył jak Do spraw Zarządu Polityczno-Wojskowego. Z wielu względów nie zgadzam się z tym stanowiskiem.
Według mnie chodzi o Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Węglowego. Utworzono je 7.08.1945r. ze znacjonalizowanych kopalń Wałbrzycha i okolic. To nie Górny Śląsk - tam nie tylko zegarki ale w ogóle niemal wszystko było poniemieckie. Jak znalazłem w internecie, początkowo 88% górników to byli Niemcy. Łatwo się domyśleć, że nie tylko miejscowi ale przede wszystkim jeńcy z urządzanych przy kopalniach obozów pracy. Oczywiście zarząd stanowili przysłani Polacy. Nie dziwi więc, że pracownik rachuby otrzymał w pracy taki właśnie sikor.
Jakiś purysta mógłby szczerze rzec, że ten zegarek to kupa a nie zegarek, ale dla mnie to ciekawy świadek polskiej historii - czyli coś, czego szukam.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Nie znam się, ale myślę, że to kawał historii, którą warto zachować... pifko

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Wintergreen znów w formie pifko gratulacje świadka historii cool

:

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:


I dalej w klimacie ;)


Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2021-06-08, 22:14, w całości zmieniany 1 raz
:

Zegarki * Rower * Radio
:
ładna sztuka cool

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.