MWC - Mołnia Watch Company
Odpowiedz do tematu

: MWC - Mołnia Watch Company
Odkurzyłem stary projekt, który przeleżał z 3 lata bo wskazy ocierały i nie chciało mi sie tym zajmować, ale w okresie kwarantanny czemu nie... Starusia 3601, pasek od pilota i MWC - Mołnia Watch Company jak się patrzy :) Tylko pytanie ile pochodzi bo dwa razy dzisiaj stanął a i jak patrzę na ruch balansu to muszę przyznać ze niezbyt żwawy. Pewnie nie ma się co łudzić że musi sie rozruszać tylko na warsztat do czyszczenia?



:
A uszy skąd brałeś? Zamówione czy sam rzezałeś?

:
To była gotowa koperta z Ukrainy pod molly 3601, od kogoś na allegro kupiłem. Najprostszy projekt jaki można sobie wyobrazić, choć przysporzył problem bo to koperta bezgwintowa, na wcisk. I za cholerę nie dało się wcisnąć ni dekiel ni front. Z pomocą przyszło żelazko :)

:
To wygląda na kopertę Mołni, z dolutowanymi uszami, i pochromowane potem w całości hmmm
Dobrze myślę ?

:
Też mam zrobionego "łintydża"



Koperta allgro.

A na zaciskanie to miałem inny patent: dwie rolki taśmy izolacyjnej w imadle :)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Chodziły takie gotowe nowe fabrycznie zestawy pod Molnije na eBay do dzisiaj pewnie znajdziecie od Ukraińców. Przeszklony z tyłu dekiel w tym moim i ja nie miałem tarczy. ( Jak kupujecie zwróćcie tylko uwagę czy to pod 3601 lub 02 bo mają inne wysokości! ). Na allegro ktoś to kiedyś wystawiał..
kwater pifko , skąd tarcza? Ja polecam metodę na żelazko. trzeba nakleić trochę taśmy na szkiełko ( tak by można było złapać, zrobić sobie dzyndzel :) ) na rozgrzane żelazko bez pary kładziesz dekiel albo front. Po kilku sekundach metal się rozgrzewa i rozszerza, łapiesz za dzyndzel przykładasz do koperty i przez szmatkę dociskasz wszędzie i wchodzi elegancko, bezinwazyjne. Polecam metodę ;)

Ostatnio zmieniony przez baro 2020-04-24, 08:20, w całości zmieniany 1 raz
:
Też z allegro, gościu ciągle sprzedaje tarcze do mołni po cirkaebałt 35 peelenów.

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Pomysłowe pomysły :)) pifko

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
ALAMO napisał/a:
To wygląda na kopertę Mołni, z dolutowanymi uszami, i pochromowane potem w całości hmmm
Dobrze myślę ?

Też tak pomyślałem, ale to jednak gotowa nierdzewka. Po prostu w tym ujęciu wygląda jak przeróbka. Zastanawiam się nad zleceniem podobnych uszu z mosiądzu znajomemu jubilerowi. Tylko nie wiem czy wystarczy mi cierpliwości żeby to ładnie przylutować, wypolerować i czekać na chromowanie...

:
Fajnie wygląda to MWC :)) pifko

:
Niestety moje obawy się potwierdzają, mechanizm zatrzymuje sie regularnie, słaba praca balansu... Chyba będę musiał mu wszczepić inny mechanizm a obecny do czyszczenia. Choć to wolałbym zlecić majstrowi jakiemuś w pl. Myślicie że można w domowych warunkach zrobić rewizję mechanizmu bez posiadania np myjki ultradźwiękowej? Jakie smary do jakich podzespołów? Ktoś się na tym zna?

[ Dodano: 2020-04-25, 15:33 ]
Ok, Mala korekta, własne zauważyłem zacny post Svedosa o oliwach chińskich. Może ktoś mi pomoże bo dostrzegłem pewną zależność mojej Molly. Jak jest mechanizmem w górę i na boku to balans nawet śmiga, a jak jest mechanizmem w dół (tarczą w górę) to balans poważnie zwalnia wręcz prawie się zatrzymuje. O czym to może świadczyć? Jakiś zegarkowy Szerlok zna odpowiedź?

[

Ostatnio zmieniony przez baro 2020-04-25, 14:35, w całości zmieniany 1 raz
:
Czesc,
Kilka tematow sie kreci wokol tych molniowatych...
Dopisze sie tutaj :))

Pol roku przygotowan i bum:





Jarek
:
Graty pifko
Ori wskazówki od Iskry Ci nie konweniowały czy za długie były?

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Fajny cool
To przedrukowana tarcza Parnisa na 3602 ?

:
Ładny werk , tarcza pasuje pifko

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.