Zegarek lotniczy?
Odpowiedz do tematu

: Zegarek lotniczy?
Jakiś czas temu na Kizi jakiś Rosjanin poszukiwał takiego zegarka:


Uploaded with ImageShack.us
Jak myślicie, czy to zegarek lotniczy?
Interesuje mnie to bo Rosjanie robili bardzo podone zegarki do fotokarabinów:


Uploaded with ImageShack.us

:
Nie jestem specem , ale w dzisiejszych dorabiają tarcze jaką tylko im fantazja podpowie . Na ebay jest wiele takiej wesołej twórczości . Też ciekawi mnie ten temat.

:
W sumie zegarek wygląda na oryginalny, trójkącik sugeruje, że to zegarek lotniczy, specjlnie zrobione przełożenie w mechanizmie kirowa, żeby uzyskać bardziej dokładną wskazówkę centralną, no i tarcza sekundowa też by sugerowała lotnictwo. No ale nigdy w życiu takiego zegarka nie widziałem.
W sumie mam w pełni sprawne dwa zegarki z fotokarabinu i jeden niesprawny tak się zacząłem zastanawiać, czy sobie jednego naręcznego nie zrobić :grin:

Ostatnio zmieniony przez Aronus 2010-11-11, 13:12, w całości zmieniany 2 razy
:
Ja na taki od fotokarabinu poluję od dawana, a ten egzemplarz na pierwszej fotce wygląda na oryginał a bazą do jego powstanie z pewnością był ten fotokarabinowy.

:
Svedos napisał/a:
Ja na taki od fotokarabinu poluję od dawana, a ten egzemplarz na pierwszej fotce wygląda na oryginał a bazą do jego powstanie z pewnością był ten fotokarabinowy.

Wydaje mi się, że było odwrotnie, bo ten naręczny wygląda mi na produkcję przed, albo wojenną. Najstarszy fotokarabinowy z jakim się spotkałem to 1949 r

:
Nie jest to wykluczone.

:
A mnie sie ten pierwszy nie widzi - zwłaszcza ze wzgledu na napis zakaz mo. Te napisy pojawiają się na komandirskich z lat '60 dopiero. nie ma ich ani na k43 ani na chronografach kirowa ani na zegarkach obserwacyjnych ani na szturmańskich a powinny być... Ten pierwszy pachnie mi przemyslaną przeróbką z "karabinowego".

:
Zegary do fotokarabinów robiono z całą pewnością wcześniej - standardowo miały je samoloty Jak-1, Mig-3, Ła-3. Wcześniej nie wiem, ale poszukam.

:
Zakaz mo ten napis powoduje orgazm u obcokrajowców
moim zdaniem ..to produkt dla turystów

:
Rudolf napisał/a:
Zakaz mo ten napis powoduje orgazm u obcokrajowców
moim zdaniem ..to produkt dla turystów

Powiem szczerze, że zaczynam skłanić się ku tej opini

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.