ebay kleineanzeige - kupował ktoś?
Odpowiedz do tematu

: ebay kleineanzeige - kupował ktoś?
Ma ktoś doświadczenia z tym serwisem?

Bo z tego co się orientuję to są ogłoszenia - jak nasze olx - bez żadnej ochrony dla kupujących i na paru stronach straszą oszustwami...

:
Chyba dokładnie tak jak mówisz
https://themen.ebay-kleinanzeigen.de/hilfe/Allgemein/allgemeine-info/
Pewnie tak samo to bezpieczne jak OLX, wolna amerykanka :/


Podobno już niebawem z Allegro też mają wydzielić takie targowisko dla amatorów a sama platforma zostanie dla profesjonalnych sprzedawców, coś jak Amazon.

: Re: ebay kleineanzeige - kupował ktoś?
Machu napisał/a:
Ma ktoś doświadczenia z tym serwisem?

Bo z tego co się orientuję to są ogłoszenia - jak nasze olx - bez żadnej ochrony dla kupujących i na paru stronach straszą oszustwami...


Ja ostatnio z Kleineanzeigen kupowałem parę rzeczy. Generalnie działa to całkiem nieźle, ale procedury zachowania ostrożności jak zwykle trzeba uruchomić. Czy podają numer telefonu, czy można zapłacić paypalem, itd.

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2019-09-10, 12:41, w całości zmieniany 1 raz
"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Kupowałem kiedyś od niemca sea gulla :D
Płaciłem paypalem ale dodałem go do znajomych żeby prowizji nie było
Jako że niemce z natury naród uczciwy to zegarek doszedł

:
Raczej tez bym przez PP brał... Goman, o co chodzi z dodawaniem do znajomych, bo chyba czegoś nie wiem hmmm

:
Jak płacisz obcej osobie/firmie to idzie prowizja od sprzedającego a Ty masz zabezpieczenie
Jako że targowałem cenę to musiałem dodać niemca do znajomych i wtedy on nie płacił prowizji a ja ryzykowałem :))

Ostatnio zmieniony przez Goman 2019-09-10, 20:33, w całości zmieniany 1 raz
:
Ale przez pp się targowałeś :?:

:
Machu, przez tego olx ebajowego :)
płatność była tylko przez PP

Ostatnio zmieniony przez Goman 2019-09-10, 20:33, w całości zmieniany 1 raz
:
Ok, bo już się zamieszałem trochę :D

Dzięki :)

Ostatnio zmieniony przez Machu 2019-09-10, 21:04, w całości zmieniany 1 raz
:
Ja ostatnio tam graty do roweru kupuje. Generalnie jest ok, ugaduje się na PP jako item/service ale ja pokrywam prowizje (2,49%). Ale zawsze jakaś ochrona wtedy jest formalnie. Ewentualnie jak mam blisko to odbiór osobisty, no ale ja mam ten benefit z racji zamieszkania ;)

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
To tak dla porządku - transakcja ogarnięta z zapłatą przez PP, zegar doszedł bez problemu :))

:
Machu napisał/a:
To tak dla porządku - transakcja ogarnięta z zapłatą przez PP, zegar doszedł bez problemu :))


pifko pifko

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.