Więcej i taniej czy mniej i drożej
Odpowiedz do tematu

:
Ja mam taki system - podstawowa pensja na bieżące wydatki + odkładam co miesiąc na konto, wszystko dodatkowe (zlecenia, premie, nagrody, itp) jest na zegary ;)

Ostatnio zmieniony przez Machu 2018-10-15, 16:21, w całości zmieniany 1 raz
:
Machu napisał/a:
Ja mam taki system - podstawowa pensja na bieżące wydatki + odkładam co miesiąc na konto, wszystko dodatkowe (zlecenia, premie, nagrody, itp) jest na zegary ;)


Kofta z Dudzinskim kiedys w "Ksiedze zdziwien" mieli takie wiekopomne stwierdzenie:

"Ja, prosze pana, dziele swoja pensje na dwie czesci: to co na zycie, i to co na rozrywki kulturalne. To, co na zycie juz przepilem. Zostalo mi to, co na rozrywki kluturalne".

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Buczo napisał/a:
Macie takie przemyślenia z gatunku jaki % oszczędności bylibyście w stanie przeznaczyć na zegarek?


Zdarzyło mi się, że wydałem 100% bieżących oszczędności :) Bo to były okazje :))
Z drugiej strony sprzedałem kilka zegarków, kiedy trafiła się ciekawa inwestycja a kasa była potrzebna "na już" ;)

Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2018-10-15, 16:47, w całości zmieniany 1 raz
:
Buczo napisał/a:
... jaki % oszczędności bylibyście w stanie przeznaczyć na zegarek?

Wszystko :))

rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
:
tomaliusz napisał/a:
Buczo napisał/a:
... jaki % oszczędności bylibyście w stanie przeznaczyć na zegarek?

Wszystko :))

Dokładnie. :))
Trzymanie pieniędzy nie ma sensu.

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
U mnie w pracy jakiś czas temu zacząłem zauważać na nadgarstkach zegarki z serii ,,droższych''
(omega, TAG, U-Boat itp.)
idąc za trendem założyłem skarbonkę i sobie ciułam po kilka złociszy miesięcznie.
No i tak ostatnio nachodzi mnie myśl:
z jednej stron marzy mi się TAG ale z drugiej im większa suma się zbiera tym bardziej się zaczynam zastanawiać... bo mogę sobie kupić LUX-Sport, Jastrzębia, ŁOŚia od Gerlacha czyli zegarki które mi się podobają i jeszcze kasa zostanie. Z drugiej strony zegarkowy Graal, spełnienie, marka premium, cześć i chwała...

(w miejsce TAG można wstawić cokolwiek, kwestia gustu)

:
Kupuj co Ci się podoba aktualnie, zawsze później możesz sprzedać i kupić droższy :))

:
Wiecej i drożej!
pifko

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Apa13 napisał/a:
Wiecej i drożej!
pifko


Tiaa... :/

Tak BTW, brakuje mi miejsca w pudełeczkach a następny zakup już jedzie to chciałem sobie wytypować tak ze dwie sztuki na bazarek.
No i, kurde, wszystkie mi się podobają :głową w mur:

:
Ja tez bym zrobił małą redukcję, ostatnio zauważyłem że noszę 4 - 5 zegarków a reszta sie kurzy hmmm

:
Woytec, LLD w ludzkich pieniądzach przejmę od Ciebie. :))
Tylko bez tego mesha. Bo nie w moim guście łun. :(

Ostatnio zmieniony przez Dorian06 2019-01-26, 21:52, w całości zmieniany 1 raz
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Dorian06 napisał/a:
Woytec, LLD w ludzkich pieniądzach przejmę od Ciebie. :))
Tylko bez tego mesha. Bo nie w moim guście łun. :(


Ja z meshem wezmnem :P

:
Mattoni napisał/a:
Dorian06 napisał/a:
Woytec, LLD w ludzkich pieniądzach przejmę od Ciebie. :))
Tylko bez tego mesha. Bo nie w moim guście łun. :(


Ja z meshem wezmnem :P

To ja wezmem LLD a Ty mesha. :))

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
A ja ostatnio mniej i taniej. :)) :))

Mam dwa, razem warte jakieś 6 stów. :D

Ostatnio zmieniony przez maciek 2019-01-27, 08:34, w całości zmieniany 1 raz
:
Asceta zegarkowy normalnie :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.