Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1141  Wysłany: 2018-11-01, 08:14   

Wystarzcy, że ty latasz po całym forumie, i tryskasz nad nim tęczową pianą :złośliwiec:
_________________
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL
 #1142  Wysłany: 2018-11-01, 09:57   

noż bosz wszyscy głusi i ślepi na prawdę objawioną :D
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #1143  Wysłany: 2018-11-01, 12:38   

@bladerunner
Pobieda z fabryki ZiM, końcówka lat 80-tych. Wydaje mi się że mocno inspirowana była zegarem na Wierzy Zbawiciela z Kremla. To takie moje przemyślenia. ;)

@Yakovlev
Dzięki, na prawdę wygląda świetnie.

@Mars
Nad czym mamy się tu podniecać. Pokazałeś bardzo ciekawy i rzadki zegarek z pkt historycznego i tyle. Można sobie go obejrzeć i na tym treść Twojego posta się kończy. Sam widzisz jaka jest cena. Z resztą inne ceny innych zegarków u tego sprzedawcy są delikatnie mówiąc przegięte.
Z resztą post w nieodpowiednim dziale. cool
I wypraszam sobie, moje Pobiedy to nie są żadne sztrucle za dyche. Dla mnie są ważniejsze od Twoich "konkretów nad konkretami". Szanuj pasje innych. :foch:
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #1144  Wysłany: 2018-11-01, 19:23   

Rafał

Widzisz, dla jednych zegarki za dychę to sztrucle a dla innych zegarek za ponad dychę tys. to przegięcie.
Każdy ma swoje zdanie.

Nie stać mnie na Lamborginii za bańkę ale wcale nie uważam że ich ceny to przegięcie. Mają klientów to sprzedają. Takie ich prawo. Podobnie z moimi cenami. Zegarki są rzadki,są klienci to czemu mam sprzedawać taniej ? Bo kogoś nie stać ?

Zresztą cena za to chrono nie jest aż takim przegięciem. Ostatnio na UA poszedł taki za 11.500 zł.

Ostatnio znajomy wysłął mi linka do oferty na FB. Ktoś sprzedaje Ljuksa za 900 zł. Stan wg mnie taki sobie. Jakoś nikt nie uważa że to przegięcie.
Ciekaw jestem za ile w takim razie musiałbym wystawić swojego Ljuksa w stanie NOS z pudełkiem i papierami ?
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14621
Skąd: Warszawa
 #1145  Wysłany: 2018-11-01, 19:46   

Kris napisał/a:
Rafał

Widzisz, dla jednych zegarki za dychę to sztrucle a dla innych zegarek za ponad dychę tys. to przegięcie.
Każdy ma swoje zdanie.

Nie stać mnie na Lamborginii za bańkę ale wcale nie uważam że ich ceny to przegięcie. Mają klientów to sprzedają. Takie ich prawo. Podobnie z moimi cenami. Zegarki są rzadki,są klienci to czemu mam sprzedawać taniej ? Bo kogoś nie stać ?

Zresztą cena za to chrono nie jest aż takim przegięciem. Ostatnio na UA poszedł taki za 11.500 zł.

Ostatnio znajomy wysłął mi linka do oferty na FB. Ktoś sprzedaje Ljuksa za 900 zł. Stan wg mnie taki sobie. Jakoś nikt nie uważa że to przegięcie.
Ciekaw jestem za ile w takim razie musiałbym wystawić swojego Ljuksa w stanie NOS z pudełkiem i papierami ?

Pokaż go ;)
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #1146  Wysłany: 2018-11-01, 20:07   

Krzysztof.
Wiem że to jest Twoja oferta. Zdaję sobie sprawę z tego że jest to bardzo rzadki zegarek. Wart jest tyle ile ktoś za niego da. To nie moja sprawa. Marsowi napisałem tylko że dla wielu ludzi taka cena jest po prostu poważnym hamownikiem. Co do przegięcia cen. :) MOIM zdaniem niektóre z innych Twoich ofert są zawyżone, ale to jest tylko MOJE zdanie i również można z nim się zgodzić lub nie.
Co do pisania że zegarki za dychę to sztrucle. Jak dla mnie jest to lekceważenie innych kolegów kolekcjonerów. Mnie osobiście to koło d..y lata bo ja mam swoje Pobiedy i tak na prawdę tylko one mnie interesuję w kolekcji. :))
Jeśli ktoś zbiera, kolekcjonuje zegarki chociaż by za złotówkę to nie jest powód żeby umniejszać takiej osobie.
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #1147  Wysłany: 2018-11-01, 20:24   

Pokaż go ;) [/quote]

Muszę Cię częściowo zmartwić.
Niestety ale po niemiłej dla mnie przygodzie nie trzymam zegarków w domu ani nie pokazuję już nowych nabytków na forumach.
Przed Świętami jednak obfocę go i wystawię na znanym portalu aukcyjnym ażeby zobaczyć na ile przegiąłem :)
Będzie wtedy okazja aby go zobaczyć.

Rafał

Co do strucli - całkowicie się z Tobą zgadzam. To nie była moja opinia lecz zacytowałem wczesniejszą opinię kolegi.
Nie chciałbym wracać do sytuacji kol. Bladerunnera którego zegarki ktoś również podobnie określał.

Co do cen. Ceny zawsze można negocjować - mam przynajmniej z czego schodzić ;)
po drugie to i tak sporo idzie za granicę a tam niektórzy nie pytają o ceny.
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1148  Wysłany: 2018-11-01, 20:46   

Kris napisał/a:
...
Nie chciałbym wracać do sytuacji kol. Bladerunnera którego zegarki ktoś również podobnie określał.

...


Ale niby niechcący wróciłeś.
Z tym, że trochę nie bardzo trafne te Twoje porównanie.
Ta dyskusja wciąż jeszcze jest, można sobie poczytać.
O coś zupełnie innego w niej chodziło, ale nie zamierzam tego wyjaśniać.
Wystarczy jeszcze raz powoli przeczytać.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #1149  Wysłany: 2018-11-01, 21:26   

Jacek

Sorry.
Może faktycznie niepotrzebnie wywołałem wilka z lasu a nie chcę do tego wracać, bo chyba nie warto.
Szkoda psuć atmosferę.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL
 #1150  Wysłany: 2018-11-01, 21:45   

sorry chłopaki jeśli kogoś uraziłem :oops: pifko
ale mam fisia na punkcie takich perełek, a tu minęli obojętnie i pokazują "pabiedki" ;)
stąd taka reakcja, nie chciałem bynajmniej umniejszać czyichś pasji choćby zbierali pudełka od zapałek, to sprawa indywidualna kolekcjonujących, jednakże liczyłem na słuszne achy i refleksje nad owym jakże rzadkim chrono Kirova na bazie Tutimy, co do ceny, osobiście nie dziwi mnie zważywszy na stan i rzadkość występowania okazu cool
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1151  Wysłany: 2018-11-02, 20:15   

Kris napisał/a:
Jacek
...


Spoko, szkoda psuć :)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1152  Wysłany: 2018-11-02, 23:11   

Wiecie co mnie ciekawi ? hmmm
Ja pamiętam atmosferę, jaka panowała na "podforum" radzieckim na kiziołach.
Jak tam jeszcze zaglądałem, w 2009.
Tam było zero głupot, zero slabych akcji, za to 100% pomocy :/
I nie, nie chodzi o to że było mało kosmitów - ich było molto! Ale jakoś, dawaliśmy im radę.
Ja, ty, i wy ...
Przecież to jest ta sama kompania!
Byliśmy, jako ta wyspa normalności w oparach "sobotniego" absurdu ...
Tam nawet nie było moderacji :shock: bo i co miałaby robić ...
Krzysiu biedny, to chyba sobie wszystie zegarki ponakręcał ... ;)
Wniosek, że albo już nie ma tych ludzi, albo się strasznie zmienili ... hmmm
_________________
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL
 #1153  Wysłany: 2018-11-03, 08:31   

nie trzeba daleko szukać, wystarczy przypomnieć sobie 2012 r tu w CW w Vintage, jaka była gorąca atmosfera, aż wrzało, Marcin Kaido wiódł prym i cała reszta zafascynowanych forumiaków ze Svedosem na czele, dziś wiatr hula, czasem ktoś zaglądnie,a po atmosferze gorących głów nie ma śladu, większość przeniosła się do działów "modnych bartków" i kupuje plastikowe kasio czy automata seiko. Forum utraciło trochę tego pierwotnego ducha...ale to tak może jest na każdym forum, przychodzi przesyt, przesilenie i zmienia się ludziom też profil zbieracza :popcorn:
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14621
Skąd: Warszawa
 #1154  Wysłany: 2018-11-03, 10:37   

Maras masz rację, stawiasz kolację ;)
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1155  Wysłany: 2018-11-03, 18:30   

>>>

Ra_V.

Bardzo dziękuję za informację na temat niezmiernie interesującej Pobiedy, która również mnie nasuwa skojarzenia z zegarem Baszty Spasskiej... :)

Poprosiłbym jeszcze, jeśli można oczywiście, o zprezentowanie rzeczonego czasomierza w kolejnych fotograficznych odsłonach... ;)

Kris.

Jeżeli chodzi o wspomnianą sytuację, to może lepiej byłoby do niej więcej nie wracać, mając oczywiście nadzieję, że się więcej nie powtórzy... :roll:

Jednak z drugiej strony, to pewnego rodzaju sprawy do końca nie wyjaśnione, mogą w przyszłości negatywnie rzutować na forumową atmosferę... :/

ALAMO.

Tempora mutantur et nos mutamur in illis - Czasy zmieniają się i my zmieniamy się wraz z nimi.

Maras.

Ze swojej strony mogę tylko przeprosić, że we właściwym momencie nie zwróciłem uwagi na zegarkową perełkę, a teraz jest już z późno na szczery zachwyt... :facepalm:

Mam jednak wielką nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli wspólnie na forum CW popodziwiać czasomierzowe rarytasy... :)

PS.

Korzystając z okazji pozwolę sobie zaprezentować jeden z moich najnowszych radzieckich nabytków, co istotne po raz pierwszy na nadgarstku... :roll:



<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-11-03, 18:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum