Nowe nabytki Vintage
Odpowiedz do tematu

:
>>>

Z_bych.

Jest to niewątpliwie prawdziwy zegarkowy cymes, który wyróżnia się elegancją i solidnością... :shock:

Koryzystając z okazaji pozwolę sobie zaprezentować czasomierz nieco podobny, chociaż z pewnością nie aż tak super-fajny... :roll:



<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-10, 19:28, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Dzięki Kuleżeństwu pifko pifko
Temu jęczącemu też ;)

:
Woj_Woj napisał/a:
Lubimy te Cymy ... bardzo solidna i nietypowo sygnowana bransoleta, a to nie była ich najmocniejsza strona.
pifko

Jacobi, ... jak będziesz śmiecił to zdechnie.


Kolega się przerzucił na moją osobę, już Maras nie wystarczy? :złośliwiec:

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
>>>

Co było w sumie do przewidzenia, to poprzednio zaprezentowane przeze mnie czasomierze niestety nie spotkały się ze zbytnim zainteresowaniem... :/

Jednak nie zrażony taki podejściem pozwolę sobie pokazać kolejnego vintage, który wywołał nieuzasadnione zapewne moje zainteresowanie... ;)



<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
Ło matko! Co za paskuda!
Ślij do mnie, uwolnię Cię od niego pifko
Jaka to średnica?

:
bladerunner, nie mirmiłuj ;)
Poljocik całkiem przyjemny (wiem, bo mam ;) ).
Universal klasa sama w sobie. Pokaż bebeszki pifko

:
wiem że to vintage ale mimo wszystko pokażę coś na prąd



fajne co?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Fajne to ... a co to właściwie jest ?

:
Brevet :idea: :arrow:


Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Reform Brevet+Schild & Cie. SA,jakiś klient przyniósł lata temu do mojego zegarmistrza (za głośno chodził i wymienił na jakiś moduł za piątkę) a mi się w końcu udało wycyganić.lubię takie ładne,bezużyteczne sprzęty.
ps
o ile dobrze rozumiem to cewka cały czas dokręca sprężynę a że sprężyna nie może być sprężana bez końca stąd co jakiś czas głośne BRZDĘK,co tak irytowało poprzedniego właściciela.

Ostatnio zmieniony przez buran 2018-09-11, 14:05, w całości zmieniany 2 razy
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Taki artykulik mi się wyguglał ...

https://ahsoc.contentfiles.net/media/assets/file/Electric_Remontoire_wm6.pdf

... okazuje się, że patent z lat dwudziestych był z powodzeniem stosowany przez wiele lat ...

https://www.youtube.com/watch?v=Hf22v29iGmU[/i]

:
fajne i ciekawe,na dobrą sprawę to zasada taka jak w zwykłym dzwonku elektrycznym tyle że praca ciut inna.pomysł prosty i niezawodny czego dowód mam przed oczyma.

Ostatnio zmieniony przez buran 2018-09-12, 08:45, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
>>>

Odin napisał/a:
Ło matko! Co za paskuda!
Ślij do mnie, uwolnię Cię od niego pifko
Jaka to średnica?


Piękno jest przecież wartością względną i podobno każda potwora znajdzie swojego amatora... ;)
Na razie nie ma potrzeby uwalniania mnie od tej "paskudy", ale jakby co to będę pamiętał... pifko
Natomiast średniica koperty (bez koronki) wynosi skromne 38 mm... :roll:


Z_bych napisał/a:
bladerunner, nie mirmiłuj ;)
Poljocik całkiem przyjemny (wiem, bo mam ;) ).
Universal klasa sama w sobie. Pokaż bebeszki pifko


Z_bych, obiecuję tego więcej nie robić, a przynajmniej postarać się o to... ;)

Zgadzam się w zupełności, że Poljot jest zegarkiem przyjemnym w NOSzeniu, a ponadto mnie trafił się NOS... :)
Jeżeli chodzi o "szwajcara", to nie odważyłem się sam otwierać denka i poczekam jak zrobi to fachowiec... :/
Jednak jak to się stanie, mam nadzieję niebawem, to oczywiście wykonam takowe zdjęcie... :roll:

Na chwilę obecną pozwolę sobie zamieścić jeszcze jedno ujęcie zegarkowego awersu:



<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-12, 18:42, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
bladerunner, siem nie stresuj, ślij do mnie :) Zrobię zdjęcia i Ci podeślę :))

Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2018-09-14, 18:58, w całości zmieniany 1 raz
:
buran napisał/a:
(...).lubię takie ładne,bezużyteczne sprzęty.


Tysz. Szczególnie gdy pochodzą z początków XX wieku :)


Cytat:
o ile dobrze rozumiem to cewka cały czas dokręca sprężynę a że sprężyna nie może być sprężana bez końca stąd co jakiś czas głośne BRZDĘK,co tak irytowało poprzedniego właściciela.


Ano.
BTW przez całe lata 60 i pół 80 produkowano zegary sanochodowe, działające z takim naciągiem. Chyba mam gdzieś taki jeden z jakiegoś jołopla.

Gb.

"We offer best solutions in search of a problem"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.