Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Odpowiedz do tematu

:
>>>

diver napisał/a:

Czyli sława Cornavinovi ;)


Rzeczony czasomierz marki Cлава & Cornavin jest już po wstępnych oględzinach zegarmistrzowskich... ;)

Z pewnością do wymiany będzie - sekundnik, do sprawdzenia - koronka, a do regulacji - balans.

Oczywiście po przeprowadzeniu renowacji zegarek zostanie zaprezentowany w pełnej krasie... :roll:

PS.
Na bocznej krawędzi koperty rzeczonego czasomierza odkryłem tajemniczy symbol Au l :?:

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-07-11, 20:07, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
To oznacza: Au! Ale mało złota! :D
Gdzieś było o tym dyskutowane, ale pionowa kreska zamiast liczby obok Au oznacza, że koperta jest złocona na powierzchni a nie cała ze złota. Co do grubości tego złota oznaczonego "I" to zdania są podzielone, pewnie jak im się dłużej w wannie przytrzymało to było 20 mikrometrów, a jak krócej to 10 albo i mniej...

:
Samo AU w lepszych czasach oznaczało złocenie 10 mikrometrów a w końcówce sojuza już tylko 5.W tej Sławie moim zdaniem jest 10 mikrometrów.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
bladerunner napisał/a:
>>>

diver napisał/a:

Czyli sława Cornavinovi ;)


Rzeczony czasomierz marki Cлава & Cornavin jest już po wstępnych oględzinach zegarmistrzowskich... ;)

Z pewnością do wymiany będzie - sekundnik, do sprawdzenia - koronka, a do regulacji - balans.

Oczywiście po przeprowadzeniu renowacji zegarek zostanie zaprezentowany w pełnej krasie... :roll:

PS.
Na bocznej krawędzi koperty rzeczonego czasomierza odkryłem tajemniczy symbol Au l :?:

<<<
.
AU I to 10 mikronow złota, poczytaj o znakach probierczych

:
>>>

Skonsultowałem przedmiotową kwestię ze Znamienitym Zegarmistrzem, który potwierdził, że rzeczony czasomierz Cлава & Cornavin posiada kopertę pokrytą warstwą złota o grubości 10 mikrometrów... :roll:

Sprawdziłem również, co widnieje na kopercie prezentowanego przeze mnie wcześniej zegarka Slava i zadowoleniem ujrzałem tam sygnaturę Au 20... :)

Przy tej okazji pozwolę sobie serdecznie podziękować Kumotrom za podzielenie się swoją wiedzą w przedmiotowym zakresie... pifko



<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-07-12, 22:33, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
:popcorn:

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
>>>

Poljot, czyli Lot vel Полёт alias Flight - jeszcze przed oddaniem w fachowe ręce Znamienitego Zegarmistrza... :)



<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-07-23, 22:58, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Dajesz.

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Już dał :D

:
Woytec,

Niby taki z niego fan zegarków, niby tak zawsze za datownikiem, a skorzystać z nich nie umie :złośliwiec:

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Niedowidzi chłopina w tym smogu :D

:
>>>

Pozwolę sobie wyjaśnić (nie)wątliwie życzliwym Kumotrom, że datownik to nie jest najważniejsza część zegarka... nono

Jeżeli chodzi Sławę zaprezentowaną we wcześniejszym wątku, to jej zdjęcie posiada charakter poglądowy... ;)

Natomiast ostatni nabytek, czyli Poljot sfotografowałem w stanie technicznym przed zegarmistrzowskim przeglądem... :)

Pozwolę sobie także zwrócić uwagę, że przedmiotowy temat, to nie ¤ Pokaż co masz dziś na nadgarstku... :złośliwiec:

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-07-25, 19:29, w całości zmieniany 2 razy
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Poljocika gratuluje. Mam takie dwa i dają radę w pyle i wibracjach .... nawet jeden rok bez czyszczenia :)

A tymi Kumotrami się nie przejmuj :) Jakby data była OK to tło bu było za jasne albo piksele za wielkie .....

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
>>>

Rzeczony Poljot nosi miano - Papirus, co jak najbardziej odpowiada wyglądowi jego tarczy... :)

Mam nadzieję, że dzięki zegarmistrzowskiej rewitalizacji odzyska pełny blask... hmmm

Natomiast co poniektórymi Kumotrami, to sie naprawdę wcale nie przejmuję, a co najwyżej totalnie ignoruję... ;)

PS.
Ewentualnie można byłoby założyć nowy temat np. Nasze odLotowe czasomierze... :D

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-07-27, 21:52, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
bladerunner napisał/a:
>>>

Pozwolę sobie wyjaśnić (nie)wątliwie życzliwym Kumotrom, że datownik to nie jest najważniejsza część zegarka... nono

Jeżeli chodzi Sławę zaprezentowaną we wcześniejszym wątku, to jej zdjęcie posiada charakter poglądowy... ;)

Natomiast ostatni nabytek, czyli Poljot sfotografowałem w stanie technicznym przed zegarmistrzowskim przeglądem... :)

Pozwolę sobie także zwrócić uwagę, że przedmiotowy temat, to nie ¤ Pokaż co masz dziś na nadgarstku... :złośliwiec:

<<<

A ja pozwolę sobie zauważyć, że nasze żartobliwe posty dotyczyły braku spostrzegawczości naszego drogiego Doriana (który to podbił temat już przez kogoś innego podbity) a nie Twojego zegarka :)
Poljot jest w porządku pifko

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2018-07-28, 06:37, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.