Mołnia pasówka.
Odpowiedz do tematu

: Mołnia pasówka.
Taki se wczoraj poskładałem w końcu:







Przepraszam za jakość zdjęć, lepsze nie będą :)

Długo nosiłem się z zamiarem poskładania tej Mołni z tą białą tarczą, mechanizm leżał w szufladzie chyba z 3 lata, a chciałem właśnie ta starą Mołnię wykorzystać, ostatnio w końcu kupiłem tą białą tarczę co chciałem - bukwy itp., wskazy też te co chciałem, ale tarcza na żywo okazała się strasznie żółta, więc ją wybieliłem, no i w końcu poskładałem wszystko do kupy.

Efekt mnie zadowala.
Jeszcze muszę ciut ciut skrócić wałek koronki, ale to detal.

:
I śrubki barwione!
Zacnie!

:
Ale człon na wskazówce minutowej. :D

Też bym sobie coś złożył tylko nie ma, w normalnych pieniądzach, mechanizmu z datą. :(

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Dorian06 napisał/a:

Też bym sobie coś złożył tylko nie ma, w normalnych pieniądzach, mechanizmu z datą. :(


Ja tu widzę ze sześć różnych z datą w cenie do 45$ oraz jeden minimalnie droższy:
http://www.wenping1970.com/c/movement_0387

To nie jest w normalnych pieniądzach?

Edyta: A gdzie tam, z 11 albo i 12 różnych mechanizmów z datą tam jest! A ceny z shipem startują od 38 $.. Jeżeli to nie są normalne pieniądze to nie wiem co nimi jest
:shock:

Ostatnio zmieniony przez jerry 2018-05-16, 18:02, w całości zmieniany 1 raz
:
jerry, o widzisz. Będę musiał się rozejrzeć nad wszystkimi częściami.
pifko

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
jerry a ta koperta to 43mm?

nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
:
o i takiej szukam - dzięki pifko , a jak z tubusem? dokręcany czy uszczelniony tylko gumkami?

nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
:
Tylko gumki. Co robić..

:
Korzystam z Twej uprzejmości: da się na 40,8 rozformatować ?

nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
:
diver napisał/a:
Korzystam z Twej uprzejmości: da się na 40,8 rozformatować ?


Ee.. khmm.. Obawiam się, że nie rozumiem pytania :oops:

:
jerry napisał/a:
diver napisał/a:
Korzystam z Twej uprzejmości: da się na 40,8 rozformatować ?


Ee.. khmm.. Obawiam się, że nie rozumiem pytania :oops:


no mam mechanizm 40,8mm czy da się to roztoczyć na taki wymiar?

:
Aaaa, o to biega :facepalm:
Po wyjęciu pierścienia centrującego jest tam 39,5 mm miejsca na mechanizm, i niewiele da się roztoczyć dalej, bo to już jest średnica gwintu od dekla. Mięsa jeszcze jest na kopercie, ale musiałbyś dobierać inny dekiel (większy) i robić nowy gwint. A tego mięsa też nie jest jakoś bardzo dużo, skoro zewnętrzna średnica to 45mm.
A większy dekiel zapewne miałby za dużą średnicę zewnętrzną i też by trzeba go było stoczyć, bo jak widzisz na zdjęciu, tego rantu na deklu nie jest za wiele.
Reasumując - chyba nie bardzo się to nadaje do tak dużego mechanizmu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.