Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszkadzająca oś sekundy w asian unitasie...
Autor Wiadomość
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2018-05-06, 22:45   Przeszkadzająca oś sekundy w asian unitasie...

Problem jest następujący:
1. Chcę sobie złożyć zegarek na anitasie z tarczą bez sekundy, a więc tylko z centralnym otworem na wskazówki: minutową i godzinową. Masa takich zegarków, wiec problem jest jakoś rozwiązany, ale nie wiem, jak... :oops:
2. Mam mechanizm i tarczę (no i resztę gratów też), ale przecież z mechanizmu wystaje jak cholera oś do obsadzenia wskazówki sekundowej, więc nie da rady wsadzić tarczy, która nie ma otworu na rzeczoną sekundę, bo się oprze na tej ośce.
3. Co więc należy wykonać, aby to złożyć?

HELP!
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #2  Wysłany: 2018-05-06, 23:10   

Musisz po prostu skrócić oś sekundową tak by nie wystawała z mechanizmu, ale nie za mocno by siedziała w łożysku kamienia. Robiłem to już kilka razy, nic trudnego. Trzeba zdjąć płytę która trzyma trzy koła zębate, między innymi to od sekundnika. Wyciągasz je, i skracasz dłuższą cześć jego osi, np obcazkami, lub obcinaczka do paznokci. Raz skróciłem oś sekundy od molni bezpośrednio z mechanizmu, bez demontażu kół, obcinaczka do paznokci, jej czubkiem koncika, tak by było jak najbliżej obcięte kamienia i zadziałało heh. Ale bardziej po bożemu jest zdemontować koła. Trzeba uważać potem, przy montażu kół by delikatnie to robić, nic na chama, by nie złamać jakieś osi. I przejeżdżasz palcem w miejscu w którym wystawała oś i upewniasz się że jakiś mały jej kawałek jeszcze nie wystaje bo to w kontakcie z tarczą może stawiać opór i zatrzymać mechanizm. Jeśli sterczy to demontujesz i skracasz jeszcze odrobinkę i gotowe.
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13434
Skąd: Łódź
 #3  Wysłany: 2018-05-07, 07:18   

Sylwek to mi zwyczajnie ułamał pensetą bez demontażu czegokolwiek poza tarczą :D

Działa. ;)
_________________
Skate or die!
 
 
diver 
Ryżowy Długiego Marszu
Prezes KS


Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 1150
Skąd: trzecia planeta
 #4  Wysłany: 2018-05-07, 09:39   

prezesso napisał/a:
Sylwek to mi zwyczajnie ułamał pensetą bez demontażu czegokolwiek poza tarczą :D

Działa. ;)


no tak tylko wtedy można zniszczyć łożyska :)
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2018-05-07, 11:03   

Dzięki za porady. Zobaczę czy da się w ogóle podejść bez demontażu płyty ale coś podejżewam, że jednak ją zdemontuję. Mając koło w ręku zapewne będzie pewniej.
pifko
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #6  Wysłany: 2018-05-07, 13:20   

jerry napisał/a:
Dzięki za porady. Zobaczę czy da się w ogóle podejść bez demontażu płyty ale coś podejżewam, że jednak ją zdemontuję. Mając koło w ręku zapewne będzie pewniej.
pifko


Podejrzewać zawsze można :złośliwiec:
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #7  Wysłany: 2018-05-07, 15:30   

jerry napisał/a:
Dzięki za porady. Zobaczę czy da się w ogóle podejść bez demontażu płyty ale coś podejżewam, że jednak ją zdemontuję. Mając koło w ręku zapewne będzie pewniej.
pifko


Jeśli dajeszsz sobie radę ze złożeniem przekładni z powrotem, to demontaż jest najlepszą opcją, bo możesz uciąć czop i zaszlifować koniec. Jeśli nie, użyj czegoś w tym stylu:
https://static2.tme.eu//products_pics/2/7/4/2747c21d7e84c52000db99011952b880/383068.jpg
Tzn. boczne szczypce, tnące równo z powierzchnią.


Gb.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
Szymon 
Klon Ryżowego
PPD


Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 10842
Skąd: Mynsien
 #8  Wysłany: 2018-05-09, 15:21   

Ja tam tez po prostu ucinalem bez demontazu.
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #9  Wysłany: 2018-05-19, 15:00   

Nie udało mi się przyciąć bez demontażu. Jednak wystawała.
Po demontażu to oczywiście skrócenie osi było bardzo łatwe.
Gorzej z ponownym montażem płyty..
Ostatnie kółko - wychwyt, nie ma podparcia, odpada od kółka sekundy i ciężko trochę te w sumie 3 ośki powsadzać. Szczególnie właśnie ostatnia bo nie przechodzi na wylot.
Niby jak patrzyłem przez kamień to wyglądało że siedzi na miejscu Ale jednak okazało się że nie i jak dokręciłem śrubki to usłyszałem złowieszczy trzask.. No i oczywiście ułamałem ośkę tego kółka. Dobrze że miałem drugi 6497 - za drugim razem już złożyłem wszystko ok.
Tylko teraz przydałoby mi się nowe kółko wychwytu.
Nie wiecie gdzie by tu je kupić?
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #10  Wysłany: 2018-05-20, 14:47   

jerry napisał/a:
(...) Ostatnie kółko - wychwyt, nie ma podparcia, odpada od kółka sekundy i ciężko trochę te w sumie 3 ośki powsadzać. Szczególnie właśnie ostatnia bo nie przechodzi na wylot. (...)


Narzędzia to podsrawa. Szczególnie pęseta (Fazi, milczeć) montażówka. Unipsitas jest prosty jak życiorys Zenona; jeżeli robisz to na luzie (mechanicznym i nerwowym) wpada samo i nawet cierpliwości nie trzeba.

Gbq.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
diver 
Ryżowy Długiego Marszu
Prezes KS


Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 1150
Skąd: trzecia planeta
 #11  Wysłany: 2018-05-24, 10:24   

jerry napisał/a:
Nie udało mi się przyciąć bez demontażu. Jednak wystawała.


zaopatrz się w cążki takie jak kosmetyczki mają do skórek, zadziorków- z płaską powierzchnią zewnętrzną,
następnym razem może się udać ;)
_________________
nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum