Klamry oraz biżuteria alternatywna
Odpowiedz do tematu

:
Klamra przednia. A skoro znów do klamerek wróciłeś to może i moja się urodzi ;)

:
Łoooo Panie... Szacuken pifko

:
O rany! To jest dopiero klamra... Podziwiam! pifko

:
Serdeczne dzięki za odwiedziny i komentarze Szanowni Kumotrowie :) pifko

Dzisiaj na warsztacie niezmiernie ważny metal - umożliwił duży skok technologiczny ludzkości, dając zarazem nazwę epoce.
Epoka brązu to jedna z epok prehistorii , następująca po epoce kamienia, a poprzedzająca epokę żelaza.
Z nowo wprowadzonego surowca czyli stopu miedzi z cyną wytwarzano wtedy siekiery, dłuta, młoty, motyki, sierpy, noże, ozdoby, miecze, topory, ostrza do włóczni, groty, części pancerzy.

Odciąłem z bloku brązu mniejszy kawałek, aby wykonąć z niego coś czego na pewno jeszcze wtedy nikt nie potrzebował.


Ostatnio zmieniony przez Ciech 2017-12-23, 15:26, w całości zmieniany 1 raz
:
Zapowiada się jak zwykle - ciekawie :idea: :popcorn: :popcorn:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
.. no no ciekawe hmmm

:
No snuję dalej tą opowieść.

Pewnie mało kto się nad tym zastanawia, ale w każdym warsztacie niezmiernie pomocne są urządzenia swoje początki mające jeszcze w antycznych czasach.
Myślę teraz przede wszystkim o tokarce - matce wszystkich innych obrabiarek, a najstarsza z nich stosowana była już w epoce brązu.
Jej stworzenie doprowadziło do wynalezienia innych obrabiarek np. wiertarki, której także nie zawaham się użyć.
Pierwszą taką historycznie udokumentowaną tokarką była maszyna używana w Mykenach 1200 lat p.n.e.
Z pewnością już 700 lat p.n.e. używali tokarek Etruskowie, skąd dotarły one do Egiptu - co dokumentuje poniższe zdjęcie.
Jest to płaskorzeźba datowana na około 300 p.n.e z grobu Petosirisa, egipskiego arcykapłana zamieszkałego w Hermopolis.



Choć może łatwiej wyjaśnią jej budowę i zasadę działania bardziej czytelne grafiki





Zaskakujące jest że bez większych modyfikacji takowe są używane do dnia dzisiejszego, dowodem tego jest ten krótki film do obejrzenia którego zachęcam

https://youtu.be/wnv0DAR_gWA

To uliczny warsztat w Marrakeszu.
Rzemieślnik przy pomocy tokarki identycznej do przedstawionej na rycinie samodzielnie przy pomocy tylko jednego narzędzia - skośnego dłuta zamienia kawałek drewna w figurkę szachową.

Przez tysiąclecia obrabiarki przeszły ewolucję uzyskując szereg ulepszeń.
Moja tokarka jest daleko bardziej zaawansowane technologicznie od swojego pierwowzoru,
no ale powstała duuuużo później, razem z jedną z moich wiertarek zaledwie sześćdziesiąt lat temu.
Było to za panowania w tym regionie świata dynastii komunistycznej, kiedy naszą prowincją administrował namiestnik Władysław Gomułka.
Po pewnym czasie stały się całkowicie nikomu nie potrzebne, rdzewiejąc zapomniane i nie używane dopóki nie trafiły w moje ręce.
Dzięki temu szczęśliwemu zrządzeniu losu po wycięciu i wypiłowaniu wyznaczonych kształtów wiercę



oraz niewielki wałeczek z brązu toczę



Postęp technologiczny jest ciągłym procesem, może więc kiedyś uda mi się jakąś przestarzałą, niewielką i zardzewiałą obrabiareczkę numerycznie sterowaną zdobyć.
Przecież nie tylko wielkie serie detali przy jej pomocy można wyprodukować,
można także wykonać pojedyncze egzemplarze przedmiotów mogących służyć jako przykłady sztuki użytkowej wykonać cool
Znam takie przypadki, a nawet miałem szczęście poznać osoby którym to się udaje.

:
Oj...
tokarki to mi baaaardzo brakuje :(

A klamra zapowiada się super - jak zwykle!
pifko

:
@Santino pifko

Mimo złego oświetlenia mam nadzieję że już na pierwszy rzut oka widać iż to nie jest klamerka dla małych dziewczynek ;) cool


:
Ciekawi mnie, co będzie przeciwwagą dla niej...?

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
…............świetna.
Jak zmontuję customa, to od razu piszę się na jedną i jakieś korale ;)
pifko

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Gdzie? Pan tu nie stał!
Klamra zacna się zapowiada.

:
Dzięki Panowie za celne wypowiedzi, jak zwykle niezwykle motywujące pifko

Thomas666 napisał/a:
Ciekawi mnie, co będzie przeciwwagą dla niej...?


Myślę że to za czas jakiś wypłynie cool

:
A zdradź choć szerokość paska?

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
24mm

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.