Poprzedni temat «» Następny temat
Mój ZUOm
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #46  Wysłany: 2010-09-20, 17:08   

Meritum nie jest to samo, bo my nie zrównujemy podróbek i homarów. :wink: Ale w gruncie rzeczy masz rację: niektórym z kizi chodzi o to samo co nam w kwestii podróbek. Dlatego nie utożsamiamy całego kizi z talibstwem. Reszta... Reszta ma w nosie o co chodzi, byle było komu dop... :mrgreen:
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #47  Wysłany: 2010-09-20, 17:17   

aaa i zapomniałem, że to forum miłośników a nie użytkowników :mrgreen:
dobrze, że ja mam dystans, hehe, bo musiałbym tam konto zamknąć i nie miałbym "zagadek zegarkowych"

a i jeszcze mi się przypomniało (to taka już totalna dygresja - ale się nie mogę powstrzymać):
edukacyjna rola forum? --> uczenie używania opcji SZUKAJ!!! (oczywiście w najbardziej protekcjonalnym stylu z możliwych)

ale niektórzy są spoko! (np. Paweł Jankowski i paru innych)
_________________
Skate or die!
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #48  Wysłany: 2010-09-20, 17:21   

Paweł przestał się udzielać gdziekolwiek potem jak go na kizi zjechali za jego własne projekty a szkoda bo takiego talenta to jeszcze nie było :(
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #49  Wysłany: 2010-09-20, 17:24   

Bo nie miał śwajcarskich wskazówek fluoroscencyjnych i koperty od Ofreia. :mrgreen:

A tak poważnie: moim zdaniem ta sprawa to ich największa porażka...
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #50  Wysłany: 2010-09-20, 17:36   

Ale Paweł się najwyraźniej nie przejął. Jak zostaliśmy sami na chwilę na spotkaniu to powiedział mi co o tym wszystkim myśli, i że ma to w dupie.
A na kizi tak zupełnie nie zniknął.
Organizują z breitlingiem spotkanie w Łodzi za tydzień. Wpadniesz Darek? jako gość-cichociemny-szpiegszoguna?
_________________
Skate or die!
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #51  Wysłany: 2010-09-20, 17:41   

dryndnij do mnie jak możesz to obgadamy szczegóły - niestety będę trochę w rozjazdach i mogę się nie załapać
_________________
 
 
teston 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3741
Skąd: Lublin
 #52  Wysłany: 2010-10-13, 16:58   

Tak jak obiecałem, zmieniłem przeszycie:

_________________
Pozdrawiam
TomeK (Teston)

*** Me, citizenoholic ***
 
 
meras
Ryżowy


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 385
 #53  Wysłany: 2010-10-13, 19:10   

Ad. KIZIMIZI i my wszyscy, okropni podróbkarze i złodzieje:

Powiem tak ... CW przyciągnęło mnie przede wszystkim możliwością zapoznania się z zegarkami z Chin o których inni nie chcą wspominać. Dzięki wam zacząłem doceniać "egzotyczny urok" zegarka z Mao na który większość ludzi z KMZiZ zerka pewnie kątem oka z wyraźną odrazą.
Mało tego ... mój kolega z pracy ... skądinąd wieloletni forumowiec KIZIMIZI i osoba uczestnicząca w wyjazdach klubowiczów do mekki i medyny zegarkowej (był na tym wyjeździe do Glashutte i w JLC a teraz szykuje się do Genewy) zamówił sobie taki zegarek z Mao. Jest to po trochu wynik mojej indoktrynacji po której będąc na targach Baselworld 2009 odwiedził halę azjatycką. Po tamtym wyjeździe przyznał mi rację że azjaci też potrafią zrobić coś ciekawego i nie musi to kosztować majątku (przywiózł z Bazylei zajezistego szkieletora z przecudną branzoletą). Zatem i wśród tamtej braci są ludzie którzy nie są talibami i zaczynają przeglądać na oczy.

Inna sprawa że na CW sporo można się dowiedzieć o technikaliach a dzięki temu że Homarki są relatywnie tanie wielu z was posiada sporą wiedzę praktyczną. Porównując zatem przeciętnego forumowicza z CW z przeciętnym z KMZiZ pod względem ilości rozkręconych zegarków i wykonanych modów CW wygrywa bezapelacyjnie.

Aha ... i jeszcze jedno ... mi się ten link do topicu nie otwiera (KMZiZ stwierdza że nie może odnaleźć topicu do którego przynależy wskazany post)
Ostatnio zmieniony przez meras 2010-10-13, 19:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #54  Wysłany: 2010-10-13, 19:38   

Znów maglujemy w zasadzie ten sam temat ;)
Głównym problemem są fundamentu powstania obu forów. KiZi powstało jako przybudówka do komercyjnej działalności. My powstaliśmy jako oddolna inicjatywa grupy całkowicie z soba niezwiązanych ludzi.
My interesujemy się zegarkami. Tam linia przewodnia sprowadza się do tego, jak jeszcze wyżej pozycjonować forum, bo wtedy więcej biednych frajerów trafi do zaprzyjaźnionych "legalnych przedstawicieli". My oceniamy fakty, oni większości faktów wolą nie ujawniać - bo niech się konsument nie interesuje, co by kociej mordy nie dostał ... My na pytanie : czy kupić to Seiko w X - odpowiadamy : nie chłopie, tu masz taniej, i tu masz taniej, i tu masz taniej ... A tam mu się odpowiada : nieee, jeszcze ci cło doliczą, i wogóle to jak kupisz na Ebay to będziesz łajdak i kanalia, ale jak kupisz w tym oto zaprzyjaźnionym sklepie - to mniut malyna :!:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #55  Wysłany: 2010-10-13, 19:51   

Ja tam jestem zdania, że oni też biorą i to w dużych ilościach, ale się nie ujawniają. :mrgreen:
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #56  Wysłany: 2010-10-13, 19:55   

Zupełnie jak kryptogeje. :twisted:

... mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem :razz:
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #57  Wysłany: 2010-10-13, 19:55   

Blaz napisał/a:
Ja tam jestem zdania, że oni też biorą i to w dużych ilościach, ale się nie ujawniają. :mrgreen:


Przecież każdy bierze...pan bierze, pani bierze on bierze...każdy bierze : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #58  Wysłany: 2010-10-13, 22:53   

meras napisał/a:
Po tamtym wyjeździe przyznał mi rację że azjaci też potrafią zrobić coś ciekawego i nie musi to kosztować majątku (przywiózł z Bazylei zajezistego szkieletora z przecudną branzoletą)


Można coś bliżej o tym zegarku - jaka to marka - Pekin ? sam przymierzam się do zakupu Pekina szkieletora :smile:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #59  Wysłany: 2010-10-14, 11:36   

ALAMO napisał/a:
My oceniamy fakty, oni większości faktów wolą nie ujawniać



Po pierwsze primo:
- fakty nie istnieją, jedynie interpretacje.

Po drugie primo:
- Dobremu wojownikowi brzmi milej "musisz" niźli "chcę".

Po trzecie:
-Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego.

Po czwarte:
- Najpoważniejszym sposobem zdeprawowania młodzieńca jest nauczyć go wyżej cenić tych, którzy myślą tak jak on, niż tych, którzy mają odmienne poglądy.

:mrgreen:

Po piate primo:
- To co ma i tak spaść, należy popchnąć.
:wink:

130 lat temu - pomyślał F.Nietzsche.

....a jakie to jest aktualne i dziś :shock:
Ostatnio zmieniony przez GrzecH 2010-10-14, 22:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum