Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzież kolekcji - Warszawa Stegny
Autor Wiadomość
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48243
Skąd: Łódź
 #46  Wysłany: 2017-07-25, 18:35   

Maras napisał/a:
można by rejestrować tylko z polecenia i stworzyć wąską grupę kolekcjonersko-koleżeńską :złośliwiec:

A z czyjego polecenia?
A jak ktoś chętny się dowie w ogóle o forum?
 
 
marekgro 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 1924
Skąd: Kraków
 #47  Wysłany: 2017-07-25, 19:03   

Proszę nie demonizować foruma.

Wejść w posiadanie informacji o zegarkach można dość prosto. Pierwszym jest hosting zdjęć. Przypuśćmy, że na ten sam hosting wrzucamy zdjęcia nadgarstkowe oraz jakieś zdjęcie z domu zrobione smartfonem. W zdjęciach ze smarta, jak ktoś tego nie zablokował, przesyłane są dane GPS. Jak zdjęć z domu jest kilka z tymi samymi wspolrzednymi, złodziej wie, gdzie kto mieszka (oczywiście, że mieszkańcy osiedli mają łatwiej w tym przypadku, ale pewnie i na to jest sposób).
Drugim to miejsce w którym pokazujemy zegarki powiązane z działalnością gospodarczą zarejestrowana na adres domowy, który jest do sprawdzenia w ceidg.

[ Dodano: 2017-07-25, 20:06 ]
Słownik w androidzie to jakaś farsa
Ostatnio zmieniony przez marekgro 2017-07-25, 19:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #48  Wysłany: 2017-07-25, 19:32   

Nie sadze zeby to byla stricte ustawka pod zegarki. Jakby ktos mnie upatrzyl stricte pod zegarki to by nie zawracal sobie glowy perfumami np.

Zeznanie na Policje oczywiscie zlozone, podalismy jak najwiecej danych, opisy zdjecia, nr seryjne. Tylko nie wiem czy ktos cokolowiek z tym zrobi :)

Wykorzystalem bloga i zmobilizowalem wszystkie grupy facebookowe, ktorych jestem czlonkiem + kizi i WUS. Nie mam pojecia czy to cos pomoze, ale to chyba jedyne co moglem zrobic.

I tak najbardziej szkoda mi w tym wszystkim mojej zony bo oprocz tego, ze gwizdneli rzeczy wartosciowe to byly to tez roznego rodzaju pamiatki: obraczki slubne, pierscionek zareczynowy, pierscionek i kolczyki, ktore byly prezentem na 30 urodziny, jakas nic nie warta materialnie zawieszka od nieżyjącego przyjaciela itd itp.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #49  Wysłany: 2017-07-25, 19:35   

To najgorsze, że wartość materialna tego w paserce jest żadna facepalm a sentymentalna duża. Postarajcie się o tym nie myśleć, na pohybel sk%$synom. Młodzi jesteście, jeszcze dużo pamiątek przed Wami pifko
_________________
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Pomógł: 55 razy
Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21562
Skąd: Lublin
 #50  Wysłany: 2017-07-25, 19:43   

Jest szansa, że wypłynią. Mnie policja dwa razy oddała skradzione telefony. Oba odnalezione przypadkowo, przy całkiem innej akcji.
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2017-07-25, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slamacek 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
typek wredny bardzo


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 58
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3611
Skąd: Ultima Thule
 #51  Wysłany: 2017-07-25, 19:50   

Trzymaj się muchacho_

Nie jestem takim optymistà jak Z_bych bo to niestety Warszawa... No ale nadzieja zawsze umiera ostatnia
_________________
pozdrawiam

w.
---
„przestań pierdolić – żyj złudzeniami” MM
 
 
Melkor 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 279
Skąd: Grabów
 #52  Wysłany: 2017-07-26, 07:55   

muchacho_, Współczuje ale nie trać ducha policja nie tak znowu niezaradna jak niektórzy piszą.
Miałem do czynienia z oszustami internetowymi i policja potrafiła ich dopaść po 3 latach jak już wrócili z Anglii i myśleli że jest bezpiecznie. pifko
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #53  Wysłany: 2017-10-09, 08:41   

No i mozna powiedziec, ze sprawa zamknieta. "Dochodzenie" umorzono. W międzyczasie znalazlem aukcje na allegro wystawiona przez lombard w Poznaniu, gdzie w tym samym czasie wystawiali taki sam obiektyw jaki mi skradziono (w dodatku z zalozonym identyczym filtrem jak na moim obiektywie) oraz pierscionek, ktory wygladal idetnczynie jak jeden z tych, które skradziono mojej zonie. Oczywiscie sprawe zglosilem na policje, ale mnie olali. Najpierw gosciu nie umial wydrukowac zdjec z allegro, pozniej niby obiecal, ze nastepnego dnia wysla patrol zeby to sprawdzili, ale koniec koncow chyba nic nie zrobili.

Zostalem wychowany w szacunku do Policji i ich pracy, przez cale zycie zylem w przeswiadczeniu, ze moze nie sa idealni, ale sumiennie wykonuja swoje obowiazki. Z lekkim zazenowaniem, a czasami, z pogarda patrzylem na ludzi, ktorzy nie szanuja Policji, wypisują hwdp na murach itd itp. Teraz jak doswiadczylem na wlasnej skorze jak dziala Policja moje pojdescie sie zmienilo. Zostalem kompletnie olany praktycznie na kazdym etapie kontaktu z nimi. Nikt nie wykazal odrobiny dobrej woli, nikt nie wykonal najmniejszego kroku zeby sprobowac wyjasnic co sie stalo. Zamek nietkniety, wygladalo na to, ze albo ktos mial mega skilla i otorzyl go bez uszkadzania czegokolwiek, albo, co bardziej prawdpodobne, ktos mial klucze. To tez zasugerowalismy Policji, ale nawet nie raczyli skontaktowac sie z wlascicielami mieszkania. Nie sugeruje, ze okradli nas wlasciciele mieszkania bo to by bylo bez sensu, ale kupili to mieszkanie od jakichs ludzi i jak sie potem okazalo, nie zmienili zamkow i nie raczyli nas o tym poinformowac.

tldr: umiesz liczyc, licz na siebie
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #54  Wysłany: 2017-10-09, 08:48   

Mega słabo :evil:
_________________
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34994
Skąd: Polska Pd. B
 #55  Wysłany: 2017-10-09, 08:49   

muchacho_ - nic tylko współczuć :( :(
.
.
.
....i wierz i ufaj tu potem instytucjom, które mają cię, człowieku, bronić :evil: :evil:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź

 #56  Wysłany: 2017-10-09, 08:51   

muchacho_, kiepska sprawa, współczuję :/
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #57  Wysłany: 2017-10-09, 08:53   

A nie przysługuje ci odwołanie od decyzji o umorzeniu śledztwa ? Ta sparawa z lombardem jest mega śliska. Może by kogoś z poznaniaków wysłać tam, niechby to kupił, a potem jeszcze raz złożyć zawiadomienie?
_________________
 
 
kwater 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 4042
Skąd: Września
 #58  Wysłany: 2017-10-09, 08:56   

Taa, jak kupi, i okaże się, że to te fanty to pójdzie siedzieć za paserstwo zamiast gościa z lombardu...
_________________
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #59  Wysłany: 2017-10-09, 09:01   

ALAMO, przysluguje, jest taki zapis w pismie o umorzeniu. Tylko nie wiem czy mi sie chce widzac ich zaangazowanie. Aukcje zniknely juz jakis czas temu. A tak swoja droga, najlepszy był gosciu z komendy, do ktorego zadzwonilem jak znalazlem te aukcje - poradzil mi zebym pojechal tam sam i upewnil sie, ze to moje przedmioty bo "tak sie zazwyczaj robi w takich sytuacjach" bo "oni nie beda tam na darmo jechac" facepalm

Dopiero jak sie osobiscie pofatygowalem na komisariat i to laskawie powiedzili, ze to sprawdza. Chociaz tak jak mowie, chyba nic nie zrobili bo nie dostalem zadnej odpowiedzi, w pismie o umorzeniu tez nic nie ma na ten temat.

Szkoda juz mi nerwow na to. Life goes on.

[ Dodano: 2017-10-09, 10:04 ]
kwater napisał/a:
Taa, jak kupi, i okaże się, że to te fanty to pójdzie siedzieć za paserstwo zamiast gościa z lombardu...



Hehe, no wlasnie to tak nie dziala :))
Gosciu z lombardu praktycznie nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci. Przyjmujac cos do lombardu podpisuje sie kwitek/umowa gdzie wlasciciel przedmiotu zaswiadcza, ze towar jest z legalnego zrodla i dupa jest kryta. Osoba, ktora cos wstawia wystarczy, ze poda jakies lewe dane i kasiore mozna prac bez zadnego stresu :)
_________________
 
 
kwater 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 4042
Skąd: Września
 #60  Wysłany: 2017-10-09, 09:08   

No właśnie o tym piszę ;)


A tak w ogóle to i tak postęp jest, bo do niedawna o wysłaniu do nich maila trzeba było informować telefonicznie ;)
_________________
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum