Poprzedni temat «» Następny temat
Revolut - sposób na płatności w obcych w walutach
Autor Wiadomość
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #16  Wysłany: 2017-05-28, 06:07   

To tez zrobilem ;)
_________________
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #17  Wysłany: 2017-05-28, 11:55   

Panowie weryfikacja przeszła wam bez problemu? U mnie mimo pięciu prób non stop dostaję komunikat, że nie mogli zweryfikować.
Zdjęcia dokumentów są czytelne, może po prostu już na selfie nie jestem taki piękny i młody jak na dokumencie ;)
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #18  Wysłany: 2017-05-28, 13:10   

U mnie bez najmniejszych problemow.
_________________
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5250
Skąd: Warszawa
 #19  Wysłany: 2017-05-28, 15:19   

muchacho_, w takim wypadku pisałbym do supportu revolut, żeby wyjaśnili o co chodzi.
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #20  Wysłany: 2017-05-28, 17:15   

machlo, Niestety niektorzy tak maja i juz, gosciu z Revolut odpowiada tutaj: https://community.revolut.com/t/daily-topup-limit/2673/2


Jakies zabezpieczenie po prostu. Z czasem zwieksza limit.
_________________
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5250
Skąd: Warszawa
 #21  Wysłany: 2017-05-28, 19:02   

To rzeczywiście lipa. Wychodzi na to, że przed większym zakupem trzeba odpowiednio wcześniej się przygotować.
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #22  Wysłany: 2017-05-28, 20:05   

Ciebie limity mogly ominac bo zalozyles konto przed dodaniem PLN jako obslugiwanej waluty. Moze zalozyli te limity z jakichs wzgledow bezpieczenstwa.
_________________
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34994
Skąd: Polska Pd. B
 #23  Wysłany: 2017-05-28, 20:51   

Działam ;) :idea:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
arek314 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 2946
Skąd: Warszawa
 #24  Wysłany: 2017-05-29, 08:02   

Doładowałem 500 PLN jakiś czas temu. Zabezpieczenie przed uczestniczeniem w praniu kasy z przestępstw albo łagodne przekonywanie do zakupu wersji Premium :D
_________________
A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #25  Wysłany: 2017-05-31, 13:26   

Ja mam dalej 250zł, support mi odpisał, że po korzystaniu i regularnym doładowywaniu sam się zwiększy.
Gorzej, że od 3 dni ładuję i dalej nie starczy mi na zakup, który planuję :D
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #26  Wysłany: 2017-05-31, 19:06   

pyk ;)
_________________
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #27  Wysłany: 2017-05-31, 19:20   

Dobra, to 2 słowa o problemie, który mi trochę napsuł krwi przy pierwszym korzystaniu z Revolut (pomijając oczywiście limit doładowania przez który uciekła mi jedna oferta...). Może komuś się przyda pifko

Sprzedawca na ebay wystawił mi fakturę w USD. Wymieniłem na koncie Revolut PLN na USD (kurs - rewelacja) i utworzyłem wirtualną kartę. Przy weryfikowaniu jej na Paypal pobrało mi GBP pomimo, że takiej waluty na karcie nie miałem ale nic to, w końcu samo mi przeliczyło.

Problem zaczął się przy próbie zapłacenia płatności w USD: paypal na siłę chciał mi przewalutować USD z płatności na GBP bo sobie wykrył, ze karta jest w tej walucie. Kilka przekleństw, wyszukiwań w google i pw z muchacho_ później znalazłem co trzeba zrobić:
W ustawieniach paypala: Ustawienia płatności -> Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami-> Ustaw dostępne źródła finansowania płatności -> Karta kredytowa MasterCard xxx Opcje przeliczania -> Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.

Być może da się to zrobić łatwiej albo szybciej ale tak mi się udało ;) Dlaczego paypal wykrył mi akurat GBP tego nie wiem ale na żadnym etapie potwierdzania płatności z ebay nie mogłem tego zmienić.
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
Ostatnio zmieniony przez Tapir 2017-05-31, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5250
Skąd: Warszawa
 #28  Wysłany: 2017-05-31, 22:50   

Paypal stara się być cwany i przeliczać waluty po swoim złodziejskim kursie. Wykrywa GBP, bo tam karta została wydana.
Kiedyś pamiętam, że podczas płatności można było wybrać, czy ma przeliczać waluty, czy pobrać w walucie wystawionej przez sprzedawcę, ale teraz zdaje się zrobili domyślną opcję ich przeliczania, a zmienić da się tylko głęboko w ustawieniach. Dzięki takim rozwiązaniom jak Revolut wreszcie stracą monopol na tego typu płatnościach i zapłacą za takie cwaniakowanie.
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #29  Wysłany: 2017-06-20, 12:33   

Chcialem sie pochwalic, ze zniesli mi limit albo podwyzszyli. Doladowalem R wieksza kwota niz 250zl i poszlo. Super :))
_________________
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34994
Skąd: Polska Pd. B
 #30  Wysłany: 2018-10-04, 13:17   

Wszedłem w końcu w Revoluta :)) - żałuję, że tak późno :oops:
.
.
.
...Jakby ktoś sie wahał - to powiem Wam, nie ma powodu :idea: - to działa :arrow: :arrow:
.
.
.
...Można praktycznie wszystko, po kursach niemających nic wspólnego z bandyckimi przelicznikami PayPala (a wcale nie trzeba zPayPala rezygnować).

Dziś na przykład zwróciłem kasę przy użyciu Revoluta, ale na wystawioną w PayPalu fakturę (żądanie zapłaty).
Faktura wystawiona w AUD, PayPal chciał przeliczyć z GBP, ale ja już wcześniej sobie doładowałem konto na Revolucie w AUD (najpierw przekazując tam złotówki z podpiętej do PayPala i Revoluta karty Inteligo, potem przewalutowując je na dolary australijskie).

Operację wykonałem z PayPala (ale wirtualną kartą Revoluta też tu podpiętą), podając z kolei przed dokonaniem transakcji sposób rozliczenia - według wystawcy karty :idea: :idea:

Trochę skomplikowanie to wygląda, ale to tylko tak się wydaje - warto się trochę pobawić, żeby potem nie płacić niepotrzebnie haraczu, nawet z niewielkich kwot :idea: :idea:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum