Poprzedni temat «» Następny temat
Nie jest ok
Autor Wiadomość
ALAMO
Pijak i Złodziej

#1321  Wysłany: 2017-05-19, 09:43   

Nie.
Z naprzeciwka był korek, sznur samochodów. Ja jechałem spokojnie z górki. Gość "pod górkę" zatrzymał się na przejściu dla pieszych, zastawił je całe i przy okazji zasłonił widoczność. I dzieciak zza tego samochodu wyskoczył. Pełnoprawnie, na przejściu. Tylko że ja go nie widziałem. Ale jakie to ma znaczenie, moja wina. Sekundę później jakby wybiegł to trafiłby mi prosto pod koła. Bardzo wolno jechałem, ale i tak bym go poturbował. To jest kwestia szczęścia.

Maras 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: kot
 #1322  Wysłany: 2017-05-19, 09:44   

kwater napisał/a:

Rowerzysta i pieszy są mocno uprzywilejowani. Ale dla wielu z nich oznacza to że mogą robić wszystko nie myśląc o konsekwencjach. Czy tak trudno pomyśleć, że skręcający w prawo kierowca więcej uwagi poświęca temu co się dzieje z prawej i nie wjeżdżać mu pod maskę tylko zatrzymać się za nim?

słuszna uwaga Kwater pifko

Szymon 
Kierownik Pola Ryżowego
PPD

#1323  Wysłany: 2017-05-19, 09:49   

Nieplanowana godzina w przychodni z działką sterydów "included"
:/

kwater 

#1324  Wysłany: 2017-05-19, 10:00   

ALAMO, u mnie na wsi jest jedno przejście notorycznie zastawione przez parkujące dostawczaki, normalnie cud, że jeszcze nikogo tam potrącili...

diver
[Usunięty]

#1325  Wysłany: 2017-05-19, 10:44   

o wypadkach kolizjach, przyczynieniu do..., czy sprawstwie mogę akurat podyskutować...
w obecnych czasach wiele z przedstawionych tu sytuacji da się zweryfikować metodami
analitycznymi, czy też wynikającymi z badań (naprawdę wiele, , przypadek Alamo nie musiałby
należeć do tych gdzie winny jest kierowca), punkty dla Woytca bo ja mam podobnie: jak przechodzę przez przejście to patrzę w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i nie wchodzę jak widzę zbliżający się pojazd( no
ale tego uczyli za komuny), a jak jadę samochodem to patrzę na cały rejon przejścia i miałem wiele takich
przypadków gdzie gdyby nie daj... byłbym uniewinniony od sprawstwa, ale obserwacja zachowań pieszej
osoby pozwoliła mi na uniknięcie, pędzący rowerzysta to już osobna sprawa...
wymądrzę się i napiszę iż należy pamiętać o generalnej zasadzie zachowania ostrożności i Szczególnej ostrożności gdy jest wymagana- trzeba też pamiętać gdzie

Maras 

#1326  Wysłany: 2017-05-19, 10:47   

mnie uczono już w przedszkolu(1972 r. -) : "patrzysz w lewo potem w prawo, potem szybko ruszaj żwawo" coś w tym stylu :D
dziś młodzież ma wszystko w dupie i nigdzie nie patrzy tylko rusza żwawo ze słuchawkami w uszach lub smsując zawzięcie czy fejsbukując bo przecież trzeba zaistnieć :złośliwiec:
Ostatnio zmieniony przez Maras 2017-05-19, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  

diver
[Usunięty]

#1327  Wysłany: 2017-05-19, 11:00   

Maras napisał/a:
mnie uczono już w przedszkolu(1972 r. -)
czyli za tzw komuny, bo przychodził pan milicjant i szkolił , dzisiaj pogadanki są bardzo rzadkie(przynajmniej na prowincji) ,

słuchawki można mieć, ale trzeba patrzyć (kufa dlaczego najpierw w lewo skoro lewaków nie lubię ;) )

Maras 

#1328  Wysłany: 2017-05-19, 11:01   

ale my tu gadu gadu o dupie marynie a tu panie wulkan się budzi :

:shock: :D

http://nt.interia.pl/tech...liz,nId,2395099

diver
[Usunięty]

#1329  Wysłany: 2017-05-19, 11:08   

Maras napisał/a:
ale my tu gadu gadu o dupie marynie a tu panie wulkan się budzi :

:shock: :D

http://nt.interia.pl/tech...liz,nId,2395099

etam, jakby na Landskrone tobym drżał ;)

bert69 
Właściciel Pola Ryżowego

#1330  Wysłany: 2017-05-19, 12:20   

Woytec napisał/a:
bert69 napisał/a:
ProTreka mnie oclili :głową w mur:

No przykre... :/
Skąd szedł?

Creation watches :(

[ Dodano: 2017-05-19, 13:30 ]
Maras napisał/a:
mnie uczono już w przedszkolu(1972 r. -) : "patrzysz w lewo potem w prawo, potem szybko ruszaj żwawo" coś w tym stylu :D
dziś młodzież ma wszystko w dupie i nigdzie nie patrzy tylko rusza żwawo ze słuchawkami w uszach lub smsując zawzięcie czy fejsbukując bo przecież trzeba zaistnieć :złośliwiec:

Chiba tak źle zedukacja nie jest, bo Moja młodzież uczy/uczyla się na karte rowerowa cala jedna klase (4 albo 5). Pozarna tym do czego sa rodzice?

... Taka jest moja koncepcja, Tak ja to widzę
Oni - wadliwi myśliwi, Ja jestem prawdziwy myśliwy ......
Ostatnio zmieniony przez bert69 2017-05-19, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  

Jacobi 
Klon Ryżowego

Pies czy kot?: pies

#1331  Wysłany: 2017-05-19, 13:50   

Młodzież :złośliwiec:

bert69 
Właściciel Pola Ryżowego

#1332  Wysłany: 2017-05-19, 14:40   

Jacobi, poprawione pifko

... Taka jest moja koncepcja, Tak ja to widzę
Oni - wadliwi myśliwi, Ja jestem prawdziwy myśliwy ......

Santino 

#1333  Wysłany: 2017-05-19, 22:18   

Cytat:
Wśród kierowców jest dużo więcej sprawców to prawda.
Jednak piesi i cykliści też świętymi nie są a to oni w razie wypadku ucierpią najwięcej.

No ale to co teraz napisałeś brzmi nieco inaczej ;)

A w ogóle, to wydaje mi się, że znacząco (w perspektywie ostatnich 4-5 lat) poprawiła się tzw. kultura jazdy. Może to tylko wrażenie, ale więcej ludzi jeździ ostrożnie, bardzo często zatrzymują się przed pasami, nie ma problemu żeby się włączyć do ruchu z podporządkowanej, etc.
Nawet jazdy "na suwak" się ludzie nauczyli*

* nie dotyczy niektóryvh kierowców tirów na zjeździe z autostrady w Strykowie ;)

Santino 

#1334  Wysłany: 2017-05-19, 22:26   

mw75 napisał/a:
3 grosze.
Do największej liczby wypadków w naszym kraju przyczyniają się kierujący (ponad 80% w 2016). Najwięcej wypadków to:
- dobre warunki atmosferyczne;
- co najwyżej pochmurno;
- prosty odcinek drogi;
- skrzyżowanie.
A co to znaczy? A, że zapier...amy, nie patrząc na innych. I że w poważaniu mamy przepisy ruchu drogowego. I że nie uważamy.
Pieszy vs auto, z tego co wczytałem, nawet w tej konfrontacji w 2016 r. więcej wypadków spowodowali kierujący: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu- 3500, nieustąpienie pierszeństwa pieszemu w innych okolicznościach - ponad 800, wina pieszego - 2500.
IMO, zamiast bić pianę lepiej skupić się na swoich grzechach jako kierujący samochodem rowerzysta czy pieszy. Bo moim zdaniem za kołnierzem mają tutaj dokładnie wszyscy.
Bo gdyby wszyscy znali i stosowali przepisy, uważali na innych i okazywali im minimum szacunku, wtedy poruszanie się po naszym kraju wyglądałoby całkiem inaczej.
Agresja, cóż to już temat na inną dyskusję. Mam wrażenie, że bardzo często siebie nawzajem w tym kraju nie lubimy... Mieszkałem i pracowałem trochę po świecie, bywało lepiej ;) .

450 plus

Z_bych 
Klon Prezesa Uncle Bens'a
Morda Zdradziecka

#1335  Wysłany: 2017-05-20, 07:16   

:D
:złośliwiec:

Odpowiedz do tematu