Polerowanie szkiełka mineralnego / skad wziac szkielko
Odpowiedz do tematu

: Polerowanie szkiełka mineralnego / skad wziac szkielko
Witam.

Powoli wieczorami rekonstruuje sobie 30 prawie letniego seiko diver'a. Niestety części zamienne są niemal nieistniejące, stąd trzeba pracować na tym co natura dała, czyli starym porysowanym szkiełku mineralnym.

Widziałem dużo wątków "zrób to sam" oraz o dobrych zegarmistrzach we Wrocławiu, jednak na mysl o samodzielnej polerce trzęsą mi się ręce ze coś schrzanię, a wątki o zegarmistrzach skupiały się na reperacji mechanizmu. Stąd:

Czy wie ktoś gdzie mogę we Wrocławiu wypolerować szkiełko typu hardlex?

Oraz poboczne pytanie - czy jest możliwość dorobienia szkiełka do zegarka, np. u szklarza, albo fachowca w podobnym stylu? Niekoniecznie mineralnego, byleby o określonych wymiarach pasujących do koperty...

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

:
Zapraszam tutaj http://www.czwarty-wymiar...r=asc&start=465 pifko

Ostatnio zmieniony przez venom.dho 2015-08-17, 22:55, w całości zmieniany 1 raz
Damian
:
No właśnie, przy okazji - witam wszystkich forumowiczów ;) pifko

:
Jeśli chodzi o szkiełka ze szkła - gięte i docinane na wymiar
to zapraszam do Gdańska

Pozdrawiam
Roman

:
Dziękuję za odpowiedzi... Niestety do Gdańska mam wycieczkę przez cały kraj, stąd muszę poszukać bardziej lokalnie...

:
Swoją drogą co to za model? Bo części do 30-sto letnich Seiko, szczególnie diverów to raczej nie brakuje.

Sylwek
[Usunięty]
: Re: Polerowanie szkiełka mineralnego / skad wziac szkielko
nieistniejacy napisał/a:
Witam.

Powoli wieczorami rekonstruuje sobie 30 prawie letniego seiko diver'a. Niestety części zamienne są niemal nieistniejące, stąd trzeba pracować na tym co natura dała, czyli starym porysowanym szkiełku mineralnym.

Widziałem dużo wątków "zrób to sam" oraz o dobrych zegarmistrzach we Wrocławiu, jednak na mysl o samodzielnej polerce trzęsą mi się ręce ze coś schrzanię, a wątki o zegarmistrzach skupiały się na reperacji mechanizmu. Stąd:

Czy wie ktoś gdzie mogę we Wrocławiu wypolerować szkiełko typu hardlex?

Oraz poboczne pytanie - czy jest możliwość dorobienia szkiełka do zegarka, np. u szklarza, albo fachowca w podobnym stylu? Niekoniecznie mineralnego, byleby o określonych wymiarach pasujących do koperty...

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)



Urzekła mnie Twoja historia, na prawdę... mniej urzekło mnie Twoje lenistwo , powiem więcej ..... brzydzę się leniuchami i ludźmi oczekującymi gotowych rozwiązań, a TAKOWYM cIĘ POSTRZEGAM....

Poczytaj to forum z użyciem "szukajki" i znajdziesz to,co potrzebujesz....

Spam
[Usunięty]
: Re: Polerowanie szkiełka mineralnego / skad wziac szkielko
Sylwek napisał/a:



Urzekła mnie Twoja historia, na prawdę... mniej urzekło mnie Twoje lenistwo , powiem więcej ..... brzydzę się leniuchami i ludźmi oczekującymi gotowych rozwiązań, a TAKOWYM cIĘ POSTRZEGAM....

Poczytaj to forum z użyciem "szukajki" i znajdziesz to,co potrzebujesz....



...Sylwek to taki dobry duszek naszego foruma... gościnny nad podziw... mimo wszystko go podziwiam, gdyż wiem iż bez wahania sam odebrałby sobie od ust ostatnią... ostatniuśką kaszankę i z serdecznością ugościł przekraczającego próg domostwa muslima :D

: Re: Polerowanie szkiełka mineralnego / skad wziac szkielko
Spam napisał/a:
...Sylwek to taki dobry duszek naszego foruma... (...)


A porucznik Rżewski to taki bawidamek... :D

Gbougbou.

:
Nie wiem czy już było, a nie chcąc dublować i zakładać nowego tematu, to tu wkleję - https://www.timepol.pl/szkielka_do_zegarkow.php

:
Czy szkło do amfibii beczki na 2209 będzie pasować do uszatej ?

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Eustachy, będzie

:
pifko pifko pifko


A te noworuskie do beczek tradycyjnych na 24.. z Czystopola też będą pasować ?

Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2017-04-13, 09:44, w całości zmieniany 1 raz
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Eustachy napisał/a:

A te noworuskie do beczek tradycyjnych na 24.. z Czystopola też będą pasować ?


Też, ale...
Średnica jest ta sama, profil szkła inny.
W beczce czy uszatej nie będzie to dobrze wyglądało.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Rozumiem :) Brak sferycznego profilu na rzecz płaskości :) Ale jak się nie ma żadnego, to i noworuskie będzie OK, żeby nosić :)

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.