Wołna
Odpowiedz do tematu

:
Owszem, ale te mechanizmy dzielą 3 dekady ;-)
Poza tym nie szedłbym zbyt daleko z ta zamiennością. O ile koła mogą być zamienne bo mają te same moduły, o tyle osie z pewnością nie są. W zasadzie nie postawiłbym nawet kamieni do orzechów że osie będą zamienne między Venus 199 a V7734 hmmm

:
Kumotry, nie wprowadzajcie "wójni i patatajni" w temacie :złośliwiec:

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
ALAMO napisał/a:
Owszem, ale te mechanizmy dzielą 3 dekady ;-)
Poza tym nie szedłbym zbyt daleko z ta zamiennością. O ile koła mogą być zamienne bo mają te same moduły, o tyle osie z pewnością nie są...


pifko

Chodzi mi o to, że to jakby ciąg genealogiczny :) Więc jakby nie patrzyć Venus i Poliot są rodziną :)

Nie twierdzę, że to to samo :) ale jak szukałem części do mojej 188 to wiele z nich miało na paczkach nadruki fabryczne odnośnie możliwości zastosowania do różnych modeli Venus oraz Valjoux, począwszy od 7730 itd.

A wracając do Wostoka.

Nie sądziłem, że kupiony przez przypadek zegarek za 80 PLN może wywołać tak dużą reakcję na forum, gdzie teraz głównie posty pisze się w działach poza tematycznych pifko

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Bo popełniasz mylny błąd uznając że ktoś już się czymś nie interesuje ;)
Ja kupuję nie mniej zegarków radzieckich niż 10 lat temu ;-)
Tylko już mniej pytam - bo i sam trochę więcej wiem pifko
I mniej pokazuję - bo nie mam czasu, dwoje dzieci mi się urodziło "pomiędzy" ;-)
I myślę że większość ma podobnie ;-)

:
Taaaa...

Różowe buty to mają czas wstawić na forum, a fotki zegarka już nie :złośliwiec:

oooooooo właśnie :))

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2016-09-25, 20:41, w całości zmieniany 1 raz
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Ale zdjęcia z internetów kradno! Złodzieje! :D

:
Ostatni OFFTOP ;)

Pobieda w rzeczywistości jest taka.


The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
To jest w opisie, tylko trzeba znać rosyjski :złośliwiec:

Ale IMHO ktoś zamienił opis z fotką :)

Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2016-09-25, 20:38, w całości zmieniany 1 raz
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Eustachy napisał/a:
Nie sądziłem, że kupiony przez przypadek zegarek za 80 PLN może wywołać tak dużą reakcję na forum, gdzie teraz głównie posty pisze się w działach poza tematycznych pifko

Forum czytają również ludzie z zewnątrz - Goście.
Jak się dużo i dobrze pisze o danej marce, to później ceny na portalach aukcyjnych szybko rosną. A widziałem już okaz nieco sterany życiem za 1200zł więc pisać można, a nawet trzeba, ale najlepiej o stronie technicznej cool
Ja swojego wylicytowałem za 300 i uważam ze warto było, choć pewnie drugie tyle trzeba będzie dołożyć, aby przywrócić mu stan katalogowy.

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
ALAMO napisał/a:
Bo popełniasz mylny błąd uznając że ktoś już się czymś nie interesuje ;)
Ja kupuję nie mniej zegarków radzieckich niż 10 lat temu ;-)
Tylko już mniej pytam - bo i sam trochę więcej wiem pifko
I mniej pokazuję - bo nie mam czasu, dwoje dzieci mi się urodziło "pomiędzy" ;-)
I myślę że większość ma podobnie ;-)

Potwierdzam, też tak mam :) Z tym, że kupuję zdecydowanie mniej niż kiedyś, bo wybredny się zrobiłem :))

Ostatnio zmieniony przez Aronus 2016-09-26, 10:00, w całości zmieniany 1 raz
:
To świetnie się uzupełniamy. Ja kupuję od czasu do czasu i zwykle, gdy poprzednik jest zajechany na śmierć :) .

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Czy wiecie Kumotry jaka koperta od "zwykłego" Wostoka pasuje do Wołny/Wostoka Prec ?
Podobno od tego z 18 jewels, ale pewności nie mam hmmm

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
Każda

:
Każda od Wostoka ?
Bo tak sobie umyśliłem, że kupię coś taniego w dobrym stanie koperty i zrobię przekładkę ;)
Podejrzewam, że jeśli każda, to tylko tak zakręcana jak w ordźinale, a takich jest jeszcze sporo na alle.
Problemem może być tarcza/cyferblat, ale może dobrzy ludzie pomogą ;) :))

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
Svedos napisał/a:
Każda


... do której da się upchać mechanizm o średnicy 28mm i wysokości 4,85mm ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.