G.Gerlach VIS wz. 35
Odpowiedz do tematu

:
Mnie się już podoba. Tylko tarcza czarna - wg mnie koniecznie matowa.
Zapowiada się bardzo ciekawy klasyk z pazurkiem ;)
Nowy forumowiec może? ;)
Koronka raczej klasyczna?

:
Koronkę zamierzałem zastosować radełkowaną (nawiązując do tematu), ale mogę się ugiąć, jeśli będzie więcej głosów na "nie". A może (nadal nawiązując do tematu) tylko czoło koronki zrobić radełkowane, a na obwodzie konwencjonalne ząbki. Co do tarczy, to trochę się obawiam, że z "matu" zrobi się "baranek", jak, nie przymierzając, w Żabolu. Ale za niebłyszczącą tarczą to jestem i ja.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-04-03, 22:25, w całości zmieniany 3 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Ale radełkowana koronka powinna być chyba dość duża (szeroka), żeby dobrze wyglądała?
A przy smukłej kopercie może nie pasować?
Sorry, nie chcę nic a nic sugerować. Mocno kibicuję pifko

Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2016-04-03, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
:
Zinajda napisał/a:
...alternatywą byłby widok "VIS-a" z boku, w powiązaniu z inicjałem FB. ...


Z radomską Fabryką Broni to się raczej nie dogadasz co do znaku FB :(

Z obserwacji wdrożenia MSBS 5.56 widać, że to nie firma a stan umysłu ....

Poza tym +1000 pifko

Uważajcie na koronkę, żeby nie była taka, jak w Otago - ręko-żerna :)

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Dobraa, przekonaliście mnie co do koronki. Będzie (w projekcie) konwencjonalna. A o logo FB w osobnej postaci jak tak to zapomnijmy, zamiast tego pokażmy pistolet skierowany lufą w lewo, na lewej okładce ma on napis "FB", a pokazania go chyba nikt nie może zabronić. ale najlepiej byłoby, IMHO przynajmniej, na dekielku pokazać denko łuski pocisku 9 mm Para z PWU z 1939 roku (w powiększeniu, oczywiście). Jako font, wyobraziłem sobie coś w stylu umiarkowanego "art deco", z "frytką" jako jedynką i zerem w kształcie kółka.

[ Dodano: 2016-04-19, 18:04 ]
Piotrek wielce się sumituje, że nawet nie ruszył projektu, zapowiada, że w tym tygodniu to juz na pewno. Ano cóż, pożyjemy - zobaczymy.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-04-19, 18:09, w całości zmieniany 8 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Artystów nie wolno popędzać - co wiesz lepiej niż ja ;-) pifko
Natomiast tak sobie pomyślałem, że jeśli mówimy o 9x19, to może to jest fajny klimat. Koperta 9 mm :) Ten mechanizm o którym mówiliśmy - tam spokojnie wejdzie.

Maras68
[Usunięty]
:
:popcorn:

:
Eustachy napisał/a:
" ...Smukła kopertka, czarna tarcza i indeksy w stylu art deco urywałyby pewną cześć ciała. Model z VC ma swój urok..." :) ale to kawał tłuczka jest a nie projekt :)


Vis to jest "kawał tłuczka", jakby nie było to pistolet stricte wojskowy a nie popierdółka w stylu P-64 co to łatwiej trafić rzucając niż strzelając...

Eustachy napisał/a:
Czy Koledzy są świadomi, że VIS to bardzo "szczupły" pistolet ?
Magazynek jednorzedowy mówi sam za siebie


Na owy czas nie stosowano innych magazynków, i tym samym nie było konieczności robienia "otyłych pistoletów"... Co prawda w 1921 roku Dieudonne Saive przedstawił projekt wersji pistoletu Browning M1903 z magazynkiem dwurzedowym wzorowanym na magazynku pistoletu maszynowego MP 18 ale produkcję pistoletów z takimi magazynkami rozpoczęto dużo później.

Moim skromnym zdaniem robienie smukłego, lekkiego/delikatnego zegarka pod nazwą VIS ma taki sam sens jak zrobienie smukłego, lekkiego/delikatnego zegarka pod nazwą "Twardy"... :)

Ale ja się nie znam... :))

Ostatnio zmieniony przez Daito 2016-04-19, 19:09, w całości zmieniany 1 raz
Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Daito, ja nie wiem co tam sobie Paweł z Sylwkiem na zlotach w uszko szeptali ;-) - widać jakąś wizję mają :D
Na mnie spoczywa prosta strona - pieniądze na to mieć pifko

:
ALAMO napisał/a:

Na mnie spoczywa prosta strona - pieniądze na to mieć pifko


Dziwne... To tak, jak ze mną :))

:
No i są rysunki od Piotra, samej tarczy i dekla, tak jak prosiłem:
http://cloud.wmg.com.pl/ChinaWatches/zegar.jpg
http://cloud.wmg.com.pl/ChinaWatches/zegar.pdf
http://cloud.wmg.com.pl/ChinaWatches/zegar.ai
Oczywiście tarcza jest (ma być) czarna, matowa i mają na niej być też "5" i "7". dekielek jest tylko koncepcją, nie w skali, jego wymiary będą zależne od koperty. Zamiast wężyka jest, oczywiście, przewidziany napis (logo) "G.GERLACH". Kółeczka to luma. No, i najważniejsze - wymiary, średnica tarczy (bez koronki) wynosiłaby, symboliczne poniekąd, 39 mm a grubość - równie symboliczne 9 mm (dzięki, Alamo, za pomysł). Piotrek zrobi wersję czarną tarczy, z piątką i siódemką i nieco powiększonymi cyframi, ale dopiero pojutrze.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-04-19, 21:11, w całości zmieniany 5 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Zinajda napisał/a:
No i są rysunki od Piotra, samej tarczy i dekla, tak jak prosiłem:
http://cloud.wmg.com.pl/ChinaWatches/zegar.jpg
http://cloud.wmg.com.pl/ChinaWatches/zegar.pdf
http://cloud.wmg.com.pl/ChinaWatches/zegar.ai
Oczywiście tarcza jest (ma być) czarna, matowa i mają na niej być też "5" i "7". dekielek jest tylko koncepcją, nie w skali, jego wymiary będą zależne od koperty. Zamiast wężyka jest, oczywiście, przewidziany napis (logo) "G.GERLACH". Kółeczka to luma.


A nie lepiej było tak ;) :



pifko

Ostatnio zmieniony przez Daito 2016-04-19, 20:56, w całości zmieniany 1 raz
Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Zinajda napisał/a:
No i są rysunki od Piotra, samej tarczy i dekla, tak jak prosiłem:


No i super - szykuje mi się trochę mało wolny weekend, ale może coś wyrenderuje :)

Ostatnio zmieniony przez arti01 2016-04-19, 23:53, w całości zmieniany 1 raz
:
Zdajecie sobie sprawe, ze ten projekt z marketingowego punktu widzenia bedzie klapa? Nie ma znaczenia, ze ten zegarek w planach byl 6 czy 16 lat temu skoro Vratislavia wychodzi lada dzien. Wiekoszosc ludzi, zwlaszcza zagranicznych klientow, bedzie twierdzilo, ze Gerlach probuje podczepic sie pod sukces VISa Vratislavii.

Just saying :popcorn:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.