Poprzedni temat «» Następny temat
Strona Poczty Hong Kongu - ściana płaczu :)
Autor Wiadomość
Hogg
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 2042
Skąd: zDolny Śląsk
 #511  Wysłany: 2016-01-26, 14:03   

Dzięki, już na PP dziś dzwoniłem. I jak mówisz Waćpan: nie do namierzenia hmmm
 
 
teston 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3740
Skąd: Lublin
 #512  Wysłany: 2016-03-10, 10:16   

Ja kliknąłem smarkfona u Chińczyka w ubiegły poniedziałek. Dostałem nr przesyłki, a po kilku dniach inny, bo jak napisano, poprzedni "has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services"

Teraz od tygodnia widzę status "Item received for processing".

A liczyłem, że dojdzie przed Świętami i wręczę uroczyście Żonie po niedzielnym obiedzie :wkurzony:
_________________
Pozdrawiam
TomeK (Teston)

*** Me, citizenoholic ***
 
 
apocalypto 
Sprzedawca Ryżu


Wiek: 49
Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 160
Skąd: Lengyelország
 #513  Wysłany: 2016-03-16, 13:16   

A u mnie bez zastrzeżeń , wysłano 7/03 , 1 dzień na WER i dzisiaj listek przyniósł pifko
_________________
Między tym, co słuszne, a tym, co błędne, rozciąga się wielka przestrzeń. Tam się spotkamy.
 
 
Menadzer 
Kulis

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
 #514  Wysłany: 2017-11-02, 12:08   

Czołem !
Odkopię trochę temat :P
Jak u Was wygląda czas dostawy HK Postem na chwilę obecną ?
Ja czekam na WER Warszawa od 13.10 i doczekać się nie mogę :(
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18941
Skąd: TST
 #515  Wysłany: 2017-11-02, 12:26   

Też podobnie czekam chociaż nieco krócej :(
Według trackingu China Post przesyłka 25.10 wylądowała w Warszawie i jak kamień w wodę, polskie śledzenie pokazuje wylot paczki ze Stambułu (bo tak szla) a lądowania i przyjęcia w Polsce ani dudu.
Nawet dzwoniłem i nikt nic nie wie.
Prawdopodobnie leży gdzieś w tym dziadowskim WER Warszawa i czeka na swoją kolej do wprowadzenia do systemu i (ewentualnego) odprawienia przez UC.
Tam ostatnio wszystko utyka, wąskie gardło mają, brak im ludzi, nawet zatrudniają więźniów więc być może ktoś przygarnął, paczuszka niewielka... :/
Nawet już nie liczę na dojście, kupiłem przez ebay to odczekam swoje i założę spór na paypalu :mad:

A tak BTW, po jakim czasie się taki spór zakłada?
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Menadzer 
Kulis

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
 #516  Wysłany: 2017-11-02, 13:13   

No to nieciekawie :(
Z tego co piszesz, to zamawiałeś China Post, dobrze zrozumiałem ?
Jeśli chodzi o czas od nadania do nadejścia do WER Warszawa to China Post jest w tej chwili najwolniejsza, dostawa do PL od nadania wynosi średnio 43 dni kalendarzowe (nie robocze).
Tutaj link do strony ze statystykami: https://alipaczka.pl/statystyki/
Dla odmiany kiedyś zamawiałem paczkę NL Post, problemów nie było nigdy aż do czerwca br.
Czekam już 4 miesiące od statusu WER Warszawa także wszystko jest możliwe...
Polecam poczytać: https://www.paypal.com/pl...ty-and-security
Dodatkowo, z tego co wiem to są gigantyczne opóźnienia spowodowane niedawnym, chińskim świętem, mają takie przestoje i taki natłok setek tysięcy paczek do wysłania, że można czekać nawet i kilka miesięcy na paczkę, dlatego postanowiłem, że już nigdy nie zamówię nic ani po ani przed ich świętami - chyba, że DHL, już wolę zapłacić ten VAT, serio...
 
 
maciek 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 2332
Skąd: DW
 #517  Wysłany: 2017-11-02, 14:40   

A ja czekam, żeby wysłane z HK 18.10 w końcu raczyło do WERu dotrzeć. hmmm Chyba, że jest, tylko nie mam info w trackingu. :głową w mur:
 
 
Menadzer 
Kulis

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
 #518  Wysłany: 2017-11-02, 15:22   

Łączę się w oczekiwaniu (bólu :wkurzony: ), kiedyś było zupełnie inaczej, przesyłka HK Postem od zamówienia do otrzymania docierała do mnie nie dłużej niż w 2 tygodnie, nie wiem czy jest to poczta lotnicza czy morska, ciężko się dowiedzieć, zamawiam z Chin już 4 lata i jeszcze tyle nie czekałem, coś musi być na rzeczy, możliwe jest też, że nasze paczki dawno są już w kraju ale leżą gdzieś na WER Warszawa...
Teraz spojrzałem, paczka wysłana SG Post ma status: Despatched to overseas (Country code: PL) i kontener: 4250, zobaczymy jak się wyrobią, ta akurat jest pocztą morską, w paczuszce Seiko :D
Ostatnio zmieniony przez Menadzer 2017-11-02, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14310
Skąd: Gliwice
 #519  Wysłany: 2017-11-03, 08:19   

Faktycznie musi być jakis burdel tam :/

Wczoraj minął mi termin dostawy przesyłki z zatoki, a tracking urwał się 23 wrzesnia i odtąd nic...napisałem do sprzedającego ale pewnie wie tyle co ja....

Jak myslicie, ile jeszcze warto czekać zanim upomnę sie o zwrot kasy? I co bedzie, jak towar jednak przyjdzie później?
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #520  Wysłany: 2017-11-03, 09:02   

Są dosłownie zawaleni paczkami z Chin :))

Polacy rzucili się na Aliexpress :D
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18941
Skąd: TST
 #521  Wysłany: 2017-11-03, 10:04   

Podobno.
Tyle, że jak jest dużo roboty to się ludzi zatrudnia a nie zwalnia :/

PS
Odżałowałem wczoraj i grip w kraju kliknąłem, drożej ale już dziś dojechał z samego rana.
Jak tamtego się w końcu doczekam to na aledrogo wstawię, nie stracę na nim bo tanio był kupiony.
Póki co odpuszczam sobie zakupy z Chin, może coś się ruszy po nowym roku to się zobaczy.
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14310
Skąd: Gliwice
 #522  Wysłany: 2017-11-03, 10:15   

Pewnie to ogarną za jakiś czas, bo perspektywa czekania na cokolwiek po 2 miesiące raczej zniechęca klientów...
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
maciek 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 2332
Skąd: DW
 #523  Wysłany: 2017-11-03, 10:29   

Kurcze, ja czekam na polecony z Dutyfree.... Mógłby już przyjść, martwię się trochę, że zawartość przyjedzie w kawałkach po tylu dniach walania się po magazynach. I to jeszcze w Polsce... :głową w mur:
 
 
Menadzer 
Kulis

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
 #524  Wysłany: 2017-11-03, 11:35   

maciek napisał/a:
Kurcze, ja czekam na polecony z Dutyfree.... Mógłby już przyjść, martwię się trochę, że zawartość przyjedzie w kawałkach po tylu dniach walania się po magazynach. I to jeszcze w Polsce... :głową w mur:


Ja dokładnie tak samo jak Ty czekam na polecony z DFI i trochę się martwię...
Według mnie paczki są u nas, winił bym pocztę, czasami jak sobie nie radzą to nawet paczek nie przekazują do doręczenia tylko wrzucają do busa i lecą do działu paczek niedoręczonych a potem na licytację, klientowi się mówi, że zaginęła i tyle, nic im nie można zrobić, pozostają bezkarni i odpowiedzialności nigdy nie ponoszą...
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #525  Wysłany: 2017-11-03, 12:07   

Cytat:
Pewnie to ogarną za jakiś czas, bo perspektywa czekania na cokolwiek po 2 miesiące raczej zniechęca klientów...

Przypominam, że to kasa, która wypływa z kraju ;) I może to ma zniechęcić klientów :złośliwiec:
maciek, mi w lipcu b.r. w WER-W-wa zginęła przesyłka z Dutyfree. Ale nie zegarek - okulary. Kasę oddali bez problemów, przesyłka do dziś nie dotarła, ma dalej status "w transporcie" :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum