Brytol i Hamerykaniec
Odpowiedz do tematu

: Brytol i Hamerykaniec
Dostalem nastepne dwa werki,znowu bez kopert :sad:
Pierwszy to Joyce Murray - zegarek wykonany przez zegarmistrza z Londynu ok. 1890 roku (wtedy przeniosl sie na adres widoczny na mechanizmie i w sumie bardzo niedlugo po tym zmarl).Koperta byla z 18k zlota,wiec poszla w cholere.
Mechanizm typowo Brytyjski,czyli czyste,mosiezne plyty, reczna grawerka, czesci stalowe albo wypolerowane na lustro albo opalane na niebiesko.
Nie mam pojecia czy to wychwyt kotwicowy,czy jakas wariacja tegoz.
Na tarczy i mechanizmie jest numer "2/7948",ale trudno mi go rozszyfrowac.
Kiedys myslalem,ze zlote duze wskazowki i niebieski sekundnik to jakis slaby przeszczep,ale spotykam sie z tym juz ktorys raz,wiec mozliwe,ze tak bylo od poczatku.


Ciekawy jest system naciagu.W kopercie musial byc bardzo dziwny system.Tak wyglada zebatka odpowiedzialna za naciag i ustawianie wskazowek:

Jakby ktos byl w stanie powiedziec cos wiecej o tym werku to bylbym wdzieczny ;)


Nastepny jest Elgin z ~1897 roku.Niestety koperta byla ze srebra 0.900 i 18k zlota, wiec tez poszla na przetop.Tarcza porcelanowa,bardzo ladnie zdobiona.Aktualnie przeszczepiony do koperty Walthamowskiej,ale szukalbym jakies ladniejszej jakby ktos mial na zbyciu ;)
Info po numerze seryjnym:
Grade: 152
Class: 35
Model: 6
Named for: None
Description: Grade 152, 16 size, 15 jewels, made about 1897.
Hunter case movement. Pendent wind and set. Three-quarter plate.
Rate: 18,000 bph



Ostatnio zmieniony przez Janek 2012-04-20, 14:27, w całości zmieniany 2 razy
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Piękne , trudno oczy oderwać

:
przecudne, zwłaszcza prostota brytola do mnie przemawia, bo Elgin ewidentnie na bogato :)

idź do fokarium :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez slamacek 2012-04-20, 14:43, w całości zmieniany 1 raz
pozdrawiam

w.
---
„przestań pierdolić – żyj złudzeniami” MM
:
Skoro nie mają kopert to może pasówki by z nich zrobić :idea:

:
Rudolf napisał/a:
Skoro nie mają kopert to może pasówki by z nich zrobić :idea:

No wlasnie z tym jest problem.
Elgin ma walek lamany,czyli osadzony na stale w kopercie - trzeba by koperte przerobic tak,zeby walek byl w niej na stale.

A brytol ma tak dziwny system naciagu,ze watpie,zebym znalazl do niego odpowiednia koperte kieszonkowa,nie mowiac juz nawet o pasowce :mrgreen:
Chociaz pasowka z tym Murrayem to by byl dla mnie ideal zegarka gajerowego.

Ostatnio zmieniony przez Janek 2012-04-20, 15:33, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Janek - ja tam mogę tego Elgina spróbować zrobić w pasówkę.

Spam
[Usunięty]
:
Santino napisał/a:
Janek - ja tam mogę tego Elgina spróbować zrobić w pasówkę.


...nie za duży :?: to jest circa 43mm (s16) :razz:

:
Svedos napisał/a:
Piękne , trudno oczy oderwać


A tam od razu piękne. Po prostu pospolite ameryki i anglie jakich jescze wiele.

Pozdro!!!
:
Spam napisał/a:
...nie za duży to jest circa 43mm (s16)

:-(

:
kaido2 napisał/a:
Svedos napisał/a:
Piękne , trudno oczy oderwać


A tam od razu piękne. Po prostu pospolite ameryki i anglie jakich jescze wiele.


Się czepiasz - Elginek może sobie być pospolity (seria 500 000 szt :) ), co nie zmienia faktu, że, zwłaszcza w porównaniu do równie pospolitych szwajcarów, jest sliczny. Zresztą , wiele amerykańskich mechanizmów tej klasy wyglada po prostu pięknie :D

Ну, погоди! :wkurzony:
:
pmwas napisał/a:
wiele amerykańskich mechanizmów tej klasy wyglada po prostu pięknie


+100 - już przebieram nóżkami, żeby kolejnego z serii Santino zrobić na takim ładnym werku. Może se być pospolity ;-)

:
Panowie nie miejcie mi za złe. Po prostu tak mówie i pisze , bo ja się tym wszystkim już nażarłem. Mojego zdania nie bierzcie pod uwagę, bo raz że się nie znam a dwa jak napisałem się nażarłem tym do woli.

Pozdro!!!
:
kaido2 napisał/a:
Panowie nie miejcie mi za złe. Po prostu tak mówie i pisze , bo ja się tym wszystkim już nażarłem. Mojego zdania nie bierzcie pod uwagę, bo raz że się nie znam a dwa jak napisałem się nażarłem tym do woli.

Marcin,ja takie Twoje opinie traktuje jak najbardziej z przymruzeniem oka ;)
Bo naogladales sie juz tyle takich mechanizmow,ze wcale sie nie dziwie,ze sie nie podniecasz :mrgreen:
A dla mnie takie mechanizmy to niezle kaski i kazdy bardzo cieszy :mrgreen:

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Angol świetny jest.

Gbx.

Spam
[Usunięty]
:
Santino napisał/a:
Spam napisał/a:
...nie za duży to jest circa 43mm (s16)

:-(


Santino nic straconego. Powinieneś polować na size 6, to będzie circa 35mm

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.