Moje "złotko"
Odpowiedz do tematu

: Moje "złotko"
Czyli kolejna DOXA na forum :grin:
Zegarem trafil do mnie kilka lat temu, nakrecalem codziennie, nosilem od czasu do czasu.
No i pokusilem sie o regulacje we wlasnym zakresie. Teraz zamiast 30s na dwa dni robi chyba ze dwie minuty na dobe i ma tendencje do zatrzymywania sie. Wizyta u zegarmajstra nieunikniona. Z technikalii to moge powiedziec ze koperta jest ze zlota i ma srednice 34-35mm [miara od linijki]
Powiedzcie mi prosze ile toto moze miec lat, bo mlode nie jest :smile:




Noze tez lubie
:
Ladna Dosia z typowym mechanizmem ETA 1147 (11 i pol linii). Nie wczesniej niz schylek lat 1940-tych (wczesniej sygnoesne sa Doxa, bez SA). Lata 1950-60-te. Moim skromnym zdaniem jezyk (angielski - anti-magnetic) wskazuje raczej troche pozniejsza date - przelom lat 1950/60-tych. Ksztalt koperty tez raczej troszeczke nowszy (nie zaden krabik).

Aha, nie znam sie natym, ale ktos kompetentny moze bylby w stanie cos odczytac z punc probierczych. Wiem, ze w przeszlosci bywaly w nich zakodowane daty produkcji.

Ostatnio zmieniony przez zbyszke 2010-08-14, 20:57, w całości zmieniany 1 raz
:
Dzieki :smile: . Bylem przekonany, ze to lata siedemdziesiate. Zegareczek darze duza sympatia, milo wiedziec ze jest troszke starszy niz myslalem :smile:

Noze tez lubie
:
Piękności, od zawsze mi się podobają takie klasyki garnitury.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Dośka ma jakieś 50 lat. Tarcza typowa dla lat '60, z tym że nie jestem pewien co do koperty.

uki999
[Usunięty]
:
śliczna, tak ja i moja :cool:

:
Bardzo ładniutka ta Dosia !

:
Dosia pierwyj sort !!! Zazdraszczam !!!

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Piękna :)

:
Piękna, gratulacje.
Wal się :evil:

Kubek
[Usunięty]
:
przyjemna w swej prostocie :)

:
Oj, jak fajnie sie czyta takie posty :grin:
A za wyrazy zazdrosci, szczere podziekowania :grin:

Noze tez lubie
:
Przepiękny zegarek, zazdraszczam, no i ten tego, WAL SIĘ :wink:

Wozu
[Usunięty]
:
WAL SIĘ ;)
dalej wiadomo... ;)
znów WAL SIĘ ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.