Perła nieboskłonu - KOSMOS !!!
Odpowiedz do tematu

: Perła nieboskłonu - KOSMOS !!!
Udało mi się zdobyć ostatnio dwie perełki, jedną już widzieliście, dziś druga :)
Космос
Trochę to trwało, trochę kosztowało (choć mniej niż się spodziewałem), ale to już nieistotne, wreszcie jest... Cosmos - perła nieboskłonu :)

Kosmos to pierwsza (równoległa z Orbitą) odmiana wspaniałego automatu 29 kamieni. Zegarki te (Orbita i Kosmos) powstały na przełomie lat '50 i '60 - zanim jeszcze na scenę weszła marka Poljot. Orbita stała się później typowym de luxe "29" bez datownika. Kosmos na któtko przemienił się w Poljota i zszedł ze sceny. Jego nietypowy datownik został zastąpiony klasycznym, bardziej niezawodnym, w okienku (i taki też występuje w Poljotach 29j automatic z lat późniejszych). Są Poljoty z tym datownikiem, ale nieliczne - z okresu przejściowego na nową markę (1961).

Zegarek jest zachowany w ładnym stanie - czeka go jeszcze konserwacja werku u dobrego doktora (sam się nie odważę w nim majstrować), ale pomimo "50" na karku pracuje poprawnie.

Na uwagę zasługuje tarcza - jest w wyśmienitym wręcz stanie, co cieszy tym bardziej, że większość tych rzadkich przecież zegarków ma wyraźną rysę od ciężkiej (opadającej z czasem na tarczę) wskazówki datownika.

Wskazówki są pozłacane i nie różnią się od tych późniejszych "29". Wskazówka datownika jest oksydowano na ciemnoniebiesko, zakończona pięknym półksiężycem.

Koperta jest pozłacana i co niespotykane w późniejszych Poljotach de luxe ma zaciskany dekiel - co ciekawe z uszczeklą (!).
Widać dbałość o szczegóły, żadnych kompromisów, żadnych oszczędności - to najwspanialszy reprezentant najlepszych czasów 1 moskiewskiej :)

Dość gadania :P



















Ostatnio zmieniony przez voli 2010-06-13, 19:15, w całości zmieniany 1 raz
:
Glosuje o bana z natychmiastowym efektem.Za cos takiego powinno sie karac :shock:

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Voli g... dostaniesz, a nie bransoletę :mrgreen: Poziom nienawiści 100%

...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Tu nawet nie ma co napisać :shock: Niedziela dzień spokoju i odpoczynku, a Ty z czymś takim do ludzi :?: Zegarki dzialą nie łączą :lol:

:
:shock: IHY :evil:

:
VOLI ty to jesteś sadysta działu radzieckiego i myśle że nie tylko :evil: , a tak poważnie piękny zegarak, gratuluję.

:
Jimmi Nie jesteś sam , bana to powinien już za tą Amfibie dostać :twisted:

:
pogratulować pięknego okazu!!! Duży minus za pasek :evil: - załóż do tego pięknisia coś lepszego.

a! i wal się przy okazji :twisted:

Ostatnio zmieniony przez kadarius 2010-06-13, 19:29, w całości zmieniany 1 raz
:
no właśnie Voli powinien komisyjne oddać swoje najnowsze nabytki bo nawet paska do nich nie potrafi dobrać... :P
Najpierw amfa zamiast na porządnym hendmejdzie to na jakimś badziewiu a teraz kosmos zamiast na prawdziwej jaszczurce lub aligatorze to na jakimś nawet nie redzie :D

Zazdroszczę :evil:

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
Blaz
[Usunięty]
:
No, no, no... :shock: Naprawdę piękny. :shock: :mrgreen:

:
Co do pasków to u mnie jest tak:

Choć może to wydawać się głupie to lubię (nawet bardzo lubię) paski w czerni (zwłaszcza matowe). Ponadto uważam, że są bardzo uniwersalne i zegarek można założyć do różnorakiego stroju.

Akurat w tym zegarku (IMHO) pasek wygląda bardzo dobrze - jeśli jest na ręce (od spodu mnie to stosunkowo mało interesuje, byle nie był to kawał PCV i nie dostawało się od tego potówek, liszajów i tym podobnych wysypek czy świerzbu.

To, że pasek jest cienki to w cieniutkiej garniturowce akurat dobrze - nie przytłacza zegarka.

A Amfibii pasek dobrany został na szybko z domowych zapasów pod zaledwie dwoma kryteriami - skóra i pod kolor tarczy, jest dla niej oczywiście zbyt cienki więc go z czasem wymienię.

Panowie jest jeszcze jeden aspekt przy paskach, i to dość istotny -> $$$

Wyobraźmy sobie, że do każdego nabytku funduję sobie dobry pasek (czyli od 25-30 zeta z wysyłką za Redę do... łatwo przeskoczyć setkę za sztukę). Liczmy Redę - nie jestem posiadaczem PP. Zakładamy, że 5-6 ostatnich garniturówek dostało Redę - wydałem 150zeta - a u mnie dostały najtańsze paski - zamiast tego za zaoszczędzone pieniążki kupił się pokazywany stosunkowo niedawno Szturmański Gagarin (~160zeta z pocztą).

Wolę wydawać to co mam do dyspozycji na wartościowe zegarki (czasem ze względu na okazję kupienia czegoś konkretnego poprzednie zakupy czekają, nawet parę miechów na serwis) a pasek to gdzieś na końcu - kupić go można zawsze, wybrać sobie z katalogu - bawię się w to gdy uzbieram odpowiednią nadwyżkę gotówki. W pierwszej kolejności wolę jednak trzymać rezerwę kasy na coś wyjatkowego. Kosmos trafił do mnie właśnie w ten sposób - zaprzyjaźniony dostawca powiedział mam TO, chcesz? Czy na allegro? Chcę. To poproszę zadrukowane papierki - byly na już - jest kosmos, nie było by...:)

P.S
Na wypadek gdyby ktoś odebrał to inaczej niz było moja intencją:
Nie zabraniam nikomu krytykować, komentowac czy wyrażać własnych opinii, czytam je chętnie, z pozytywnym nastawieniem i po rozważeniu biorę pod uwagę w dalszych swoich krokach. Po prostu przedstawiłem swoje podejście - najpierw coś niepowtarzalnego, a dopiero później kosmetyka :)

Ostatnio zmieniony przez voli 2010-06-13, 20:28, w całości zmieniany 2 razy
Blaz
[Usunięty]
:
voli napisał/a:

Wolę wydawać to co mam do dyspozycji na zegarki (czasem ze względu na okazję kupienia czegoś konkretnego poprzednie zakupy czekają parę miachów na serwis) a pasek to gdzieś na końcu - kupić go można zawsze,


Niektórych pasków - tak jak zegarków - nie można kupić "zawsze". :mrgreen:
Choć stoję na drugim krańcu skali, bo wolę kupić jeden zegarek i do niego dobierać paski, to rozumiem Cię dobrze, bo w końcu to są objawy tego samego stanu maniakalnego. :mrgreen: :mrgreen:

:
Nic dodać nic ująć - po prostu KOSMOS :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
To pozamiateles tymi perelkami :shock:
Grtatuluje !
i mam nadziej ze obejze na zywo kosmosa i amfe 300

:
CornCobbMan napisał/a:
Nic dodać nic ująć - po prostu KOSMOS :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



Zgadzam się , Gratulacje. Piękna , miód-malina :smile:

...i nie ma że boli...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.