Garniturowa pozłacana Zaria, rozmiar hmmmm.... nieduży
Odpowiedz do tematu

: Garniturowa pozłacana Zaria, rozmiar hmmmm.... nieduży
Po raz kolejny stanąłem w obliczu zakupu zegarka, który urzekł mnie swoim wyglądem, ale, cholera, mógłby być większy :roll:
Mimo wszystko kupiłem go i choć w porównaniu do modnych ponadczterdziestumilimetrowców wygląda nieco dziwnie, to i tak mi się podoba. Do końca nie mogę stwierdzić, czy nie jest to Zaria damska, ale who cares :!:

Długość z uszami 35mm, szerokość z koronką 30mm, między uszami 16.
W środku 21-kamieniowy werk Zarii, zamknięty w "puszce".

Co sądzicie?







...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Ładna - mam ją w wersji z czerwona przetłaczaną tarczą - w sumie też kupiłem na zasadzie garniturówki, ale jednak przekazałem po namyśle lubej - biała wydaje sie większa z racji kolorystyki :)

:
Wygląda na damską, ale co tam mam rakietkę taką malutką, a i tak ją uwielbiam :mrgreen:

perfekcja to tylko cel...
/Marcin
:
no duża nie jest ale urocza :mrgreen:

:
Nie mój rozmiar, ale ładna.

:
Najwidoczniej prawda to ze male jest piekne

Ritter
[Usunięty]
:
Jak najbardziej jest to męska Zaria na werku jak widzę przez tarczę... :wink: 2009B czyli porządny plask i mechanizm do... damek. Nie mniej w tym wydaniu to męski zegarek. A wymiary...??? Pochodzi z czasów gdy ludzie cenili cienkie, eleganckie zegarki, które miały raczej przypominać część paska a nie kartofel. Stąd Poljot/Łucz2209 itp.
Skoro przypadła ci Kumotrze do gustu to ją jak najbardziej noś. Mama bardzo podobną kwarcową Zarię na kamieniach. Spokojnie można ją wyregulować trymerem, który jest w werku by miała odchyłkę +2s/tydzień. Oczywiście najpierw poddałem ją konserwacji łącznie z kąpielą oczyszczającą elementy mechanizmu. Zarie kwarcowe pracują na dosyć nietypowym ogniwie AG7 spotykanym również w chronometrach Seiko.

:
Piękno tkwi w prostocie

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.