Zegarek dla żeglarza - G-shock/Protrek
Odpowiedz do tematu

: Zegarek dla żeglarza - G-shock/Protrek
Ostatnio coraz więcej pływam na żaglach, zarówno po śródlądziu jak i na morzu, dlatego stwierdziłem, że przydałby się jakiś zegar, który pasował by do tego hobby.
Niestety budżet jest mocno ograniczony i wynosi nieprzekraczalne 500PLN, import również wchodzi w grę, zasada im taniej tym lepiej ;) używki również wchodzą w grę.
To teraz wymagania
obowiązkowo:
- WR min 100M
- pływy i fazy księżyca
opcjonalnie:
- barometr
- kompas
- termometr
- timer regatowy

Z tego co sam wyszperałem (kolejność przypadkowa):





Te są również ciekawe, niestety nie mają pływów :/



Ostatnio zmieniony przez blaise 2015-06-25, 15:59, w całości zmieniany 1 raz
:
Taki u mnie długo dawał radę - chyba z trzy lata nie schodził z ręki jak jeszcze nie bylem maniakiem zegarkowym ;)



Potem córka poniewierała po basenach, bieżniach i siłowniach, niedawno po pięciu latach wymieniłem mu (dwie!) baterie - i poniewiera go dalej.
To AQF-100, chyba 50 prezydentów w Amazonie kosztuje.

Fot.: Internet

:
adventure, Funkcje spoko, ale jakoś design mnie nie przekonuje.

:
Dla prawdziwego żeglarza to tak naprawdę są dwa: corum i roleks. Dozbieraj! :złośliwiec:





A tak na serio brałbym Gulfa :)

:
Co prawda nie żegluję ,ale ja na rybki mam takiego :

picture host

Przynajmniej stalówka .

:
Nic innego się nie znajdzie? Na razie skłaniam się w stronę Casio, chyba bardziej Gulfmana ale Timex kusi fajnymi funkcjami, które Casio nie ma :/ z chęcią wziął bym oba ale niestety brak $. Natomiast ten budżetowy, niebieskawy Casio kusi ceną i solarem :głową w mur:

:
blaise, Odnośnie niebieskiego, to powiem Ci że nie warto :/
Miałem przez chwilę podobny model WS-200H:

Oprócz solara miał fajne rozbudowane 2 stopery i dwa timery z interwałami.
W swojej cenie to dobry zegarek ale jak już miałeś jakiegoś g-shocka to jakościowo między nimi jest przepaść i będzie to razić ;)
Szkło mimo że mineralne to chyba najtańsze z możliwych, szybko łapał rysy. Pasek cieniutki i klamra plastikowa :facepalm:
Dodatkowo jeszcze farba z bezela też szybko schodzi a jeszcze szybciej rysuje.
Lepiej dołożyć do najtańszego g-shocka :popcorn:

Ostatnio zmieniony przez tomaliusz 2015-05-26, 20:37, w całości zmieniany 4 razy
:
Ok Panowie, z racji, że zbliża się wielkimi krokami zmiana pierwszej cyferki w metryce budżet może się rozciągnąć jak majtki teściowej. Dlatego zaczynam się rozglądać za jakimś kombajnem i chciałbym żeby było na bogato czyli:
-200M
-Fazy + pływy
- kompas
- barometr
- wysokościomierz
- temperatura
- głębokość nurkowania
- solar
- radyjko

Czy znajdzie się jakiś taki wszystkomający kombajn, który jeszcze jakoś wygląda.
Na razie znalazłem Gulfmastera, który bardzo sie podobuje ale nie jest wszystkomający, może coś z chyba już nie produkowanej serii Sea Pathfinder?

Jak nic takiego się nie znajdzie to rozważam również zakup dwóch zegarków, które w sumie będą miały wszystko powyżej.



:
blaise, ja bym brał Gulfmastera nic ciekawszego nie widzę.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Uuuu ... Lekko nie będzie ...

Myślałeś może nad Suunto ? Jest taki model, który jest dedykowany i rekomendowany właśnie dla żeglarstwa :

SUUNTO ELEMENTUM VENTUS, oraz SUUNTO ELEMENTUM AQUA




Tanio nie jest. Ceny zaczynają się od 350$. No ale wart swojej ceny :)

[ Dodano: 2015-06-14, 00:01 ]
Możesz jeszcze się zastanowić nad Garmin Quatix.



Też nieźle rozbudowany :)

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/wearables/10002/quatix-/prod120680.html

Ceną się nie sugeruj, bo idzie go kupić w granicy 1200 pln ...

Ostatnio zmieniony przez Elix 2015-06-14, 12:10, w całości zmieniany 1 raz
"Żyj pasją, a spełnisz marzenia"
:
Byłem w TT i przymierzyłem Gulfmastera, niestety jakoś mi nie podszedł na łapie, strasznie wielki się wydawał i za taką kasę to bałbym się go poniewierać, a de facto do tego będzie ten zegar służył.

W tej chwili mam dylemat pod tytułem:

1. Wszystkomający Protrek



2. G-shock GW-7900(z radiem i solarem) + budżetowiec z baro



3. G-shock G-7900 + budżetowiec z baro (lub jeżeli się zmieszczę w budżecie to coś lepsiejszego)







:głową w mur: i co tu wybrać :głową w mur:

Ostatnio zmieniony przez blaise 2015-06-25, 00:45, w całości zmieniany 1 raz
:
Hamilton Khaki Regatta. Jest genialny. :popcorn:








...tylko musiałbyś okazję trafić. :złośliwiec:

Ostatnio zmieniony przez maciek 2015-06-25, 07:35, w całości zmieniany 1 raz
:
m.aciek, Świetny jest ten Hamilton, niestety nie ten budżet, no i z dostępnością ciężko.
Zdecydowałem się już na bateryjkę i najprawdopodobniej będzie to GW-7900 w wersji czerwonej bo znalazłem używkę w niezłej chyba cenie - 335zł z wysyłką - co o tym sądzicie? Do niego albo dokupię kombajn w postaci ww Protreka albo budżetowo coś z barometrem bo też całkiem fajnie się prezentują.

Ostatnio zmieniony przez blaise 2015-06-25, 16:41, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.