Orient Cesarski Multi Year
Odpowiedz do tematu

: Orient Cesarski Multi Year
zapraszam do ogladania (tym razem byly klopoty z odbiciem swiatla w szybce)

http://youtu.be/PWHXvKwfwa8

Ostatnio zmieniony przez Ptaku 2013-06-06, 18:23, w całości zmieniany 1 raz
:
Fajna Recka, mam taki sam z srebrną tarczą. Dla mnie to taki powrót do przeszłości, sam dobrze pamiętam jak stryjek przywiózł taką patelnię z Iraku i wszyscy podziwialiśmy :)

Pozdrawiam
Waldek
:
Mój brat z Iraku to MR-G przywiózł ;) Zmiana pokoleń.

Wracając do tematu - fajna recenzja. Fajnie, że ci się chce. A i zegarek nienajgorszy.

:
Jak zwykle recka bardzo fajna. Jego cena z "dawnych czasów" to właśnie owy prestiż ;)
Mi się ten model akurat nie podoba i rzeczywiście - skojarzenia mam jednoznaczne. Pewnie pod względem technicznym nie ma do czego się przyczepić. Czekam na kolejną reckę. Widzę, że zmieniłeś czołówkę filmików. Też oceniam na plus pifko
PS
Jedno pytanie: mówi się bezla czy bezela ? Ja używam drugiej formy i jestem przekonany, że jest poprawna, ale ... może się mylę ? hmmm

:
nie mam pojecia, ale ladnie (dla mnie) brzmi bezla

Szymon
[Usunięty]
:
Spoko recka. Widzę rozwój kanału :!: Fajną czołówkę wrzuciłeś z tym mechanizmem :) Recka już bardziej uporządkowana niż pierwsze i sprawia wrażenie zdecydowanie lepiej przygotowanej. Faktycznie nieźle się odbija od tego szkła, ale trudno - da się przeżyć.

Jak ja tego nie zrobię, to pewnie Fazi zrobi, więc miejmy to za sobą ;) :

Zamiast kupywać, powinno być kupować,
Zamiast 500 złoty, powinno być 500 złotych

Generalnie super i czekam na kolejną :!: pifko

[ Dodano: 2013-06-07, 08:03 ]
Co do bezela i bezla, to też się zastanawiałem. Może w tym wypadku "luneta" byłaby rozwiązaniem :idea: hmmm ? A wewnętrzny bezel określić jako pierścień :idea: Ostatecznie można tak zbudować zdanie, żeby nie trzeba było słowa "bezel" odmieniać i jest po kłopocie ;)

:
Można i tak Szymon żonglować słowem ;) ale i tak dalej nie wiem, która wersja jest poprawna.
Czekamy na Faziego :))

Szymon
[Usunięty]
:
Hogg, ja chyba obstawałbym przy "bezela". Słowo jest zapożyczeniem, bo w słowniku języka polskiego coś takiego jak "bezel" nie wystepuje. Poza tym będąc konsekwentym w odmianie "bezla", należałoby też mówić "na bezlu", a nie "na bezelu". Tak mi się wydaje hmmm

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2013-06-07, 08:18, w całości zmieniany 1 raz
:
ale luneta to nie bezel, chyba najlepiej mowic pierscien

:
poprawna forma: bezla, bezlu. Tak jak wróbel, mówimy wróbla a nie wróbela ;)

Szymon
[Usunięty]
:
winter napisał/a:
poprawna forma: bezla, bezlu. Tak jak wróbel, mówimy wróbla a nie wróbela


Słowo "wróbel" nie jest zapozyczeniem, więc oczywiście jest tak jak mówisz. Wszystkie polskie słowa z końcówką "el" własnie tak się odmienia. Możliwe, że w przypadku słowa "bezel" jest tak jak ze słowem "kisiel" gdzie właściwie obie formy są dopuszczalne (ze względu na jego pochodzenie). Trzebaby zadać pytanie ekspertowi językowemu. Ale fakt - forma bezla raczej jest zupełnie poprawna.
pifko

Może lepiej szkończmy, bo zaczyna śmierdzieć koszem :D

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2013-06-07, 09:36, w całości zmieniany 1 raz
:
Miodek, ma taki program gdzie wyjaśnia właśnie takie zagwozdki...

uderzcie do niego...

co do recenzji to oprócz małych błędów językowych, które wytknęli moi poprzednicy bardzo fajna recenzja... tak trzymać!

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

Usługi finansowe dla firm. Kredyt, Leasing, Faktoring. Info -> PW
:
A dziekuje, swoja droga upieram sie ze to sa prezentacje a nie recenzje. Zeby zrobic na jakis temat recenzje to trzeba sie na tym znac, a ja na zegarkach sie nie znam ja je tylko nosze i wypowiadam sie jako laik, stad tez moga brac sie rozne bledy w technikaliach i innych okresleniach:)
Choc dla zupelnego zegarkowego laika to i tak gadam w jezyku zulu-gula (tak mi powiedzieli ludziki w pracy), a jadna kolezanka zapytala czy ten zegarek z szklana dupka (PRS516) to ma ogniwo sloneczne bo nie widac baterii :głową w mur:

Szymon
[Usunięty]
:
Ptaku napisał/a:
a jadna kolezanka zapytala czy ten zegarek z szklana dupka (PRS516) to ma ogniwo sloneczne bo nie widac baterii :głową w mur:


Było powiedzieć, że czerpie energię z kosmosu :D

:
Szymon napisał/a:
Ptaku napisał/a:
a jadna kolezanka zapytala czy ten zegarek z szklana dupka (PRS516) to ma ogniwo sloneczne bo nie widac baterii :głową w mur:


Było powiedzieć, że czerpie energię z kosmosu :D


Albo że z rynki wysysa...
zdrawki

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.