Projekt : AUZA
Odpowiedz do tematu

:
Ja te wszystkie cudeńka dopiero teraz zobaczyłem :shock: Jak mój lotnik to zobaczył bo wyjrzał zza mankietu to aż mu się lume samo zaświeciło :mrgreen: . Te paski szczególnie lotnicze vintage to mnie na ziemie powaliły.

:
Pozwolę sobie dorzucić jedna fotkę.

Mam nadzieję auza, że nie masz za złe :wink:

Zamówiłem sobie u Niego (u auzy) takie dwa i ... wywaliło mnie z kapci :!:

PEŁEN PROFESJONALIZM - począwszy od projektu aż do ostatecznego wyniku :!:

Czarny - 20mm, brązowy - 18mm. Na żywo 100x lepiej niż na fotce :!:


The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
auza
[Usunięty]
:
Yakovlev bardzo się cieszę z że ty się cieszysz :mrgreen: :!:

Twoje paski Yakovlev na oficjalnej prezentacji prezentują się tak:




Ostatnio zmieniony przez auza 2012-10-05, 11:40, w całości zmieniany 2 razy
:
Przepiękne :!: :!: :!:

Wiem, bo mam :grin:

Aż sobie zapisałem te fotki :wink:

Jeszcze raz serdeczne dzięki auza :!:

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
auza
[Usunięty]
:
Na początek trochę historii.




OŚRODEK SZKOLENIA NURKÓW I PŁETWONURKÓW WOJSKA POLSKIEGO

Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego korzenie swoje ma w istniejącym w latach 1945-1964 Oddziale Ratowniczym Marynarki Wojennej.
1 czerwca 1968 roku ośrodek rozpoczął swoją działalność pod obecną nazwą Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego.



Od 21 sierpnia 1968 roku stanowisko dowódcy Ośrodka objął komandor Stanisław Mielczarek.


Komandor Stanisław Mielczarek do służby w Marynarce Wojennej zgłosił się na ochotnika. W momencie wybuchu II wojny światowej bronił polskiego wybrzeża na pokładzie ORP "GRYF",
po zatopieniu okrętu zasilił lądowe oddziały obrońców Półwyspu Helskiego gdzie otrzymał przydział do 24 Baterii Przeciwlotniczej 2 Morskiego Dewizjonu Artylerii Przeciwlotniczej.
W obronie Helu walczył aż do kapitulacji 2 października 1939r. Do końca wojny przebywał w niewoli.

Po wojnie jego wysokie kwalifikacje i umiejętności instruktorskie były wykorzystywane do szkolenia dalmierzystów.
Największe sukcesy odniósł dowodząc trałowcem ORP "Orlik", uzyskując najlepsze we flocie wyniki w nawigacji i wyszkoleniu artyleryjskim, uzyskał m.in. pierwsze miejsce w wyszkoleniu bojowym
i został najlepszym dowódcą okrętu we Flotylli Trałowców. Niebawem powierzono mu obowiązki dowódcy Dywizjonu Dozorowców.
Jesienią 1952 roku objął prestiżowe stanowisko dowódcy największego wówczas okrętu, zasłużonego w II wojnie światowej niszczyciela ORP "Błyskawica".
W 1956 roku ukończył wyższy kurs akademicki za granicą, a następnie objął stanowisko szefa Wydziału Wyszkolenia Bojowego w Sztabie Głównym Marynarki Wojennej. W 1960 roku objął obowiązki dowódcy Dywizjonu Niszczycieli.
W 1963 roku, wskutek pogorszenia stanu zdrowia, został skierowany do pracy w szkolnictwie wojskowym jako kierownik Studium Wojskowego w gdyńskiej Wyższej Szkole Morskiej.

Już jako komandor, 19 września 1968 roku, Stanisław Mielczarek został dowódcą Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego.
Pełnił on tę funkcję do 19 maja 1972 roku, kiedy to w wyniku pogarszającego się stanu zdrowia komandor Stanisław Mielczarek został przeniesiony do rezerwy. Komandor Mielczarek zmarł po ciężkiej chorobie 29.05.1986 roku.



Na podstawie rozkazu Ministra Obrony Narodowej nr 14/MON z 30 maja 1988 roku Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego otrzymał imię komandora Stanisława Mielczarka.

Do dziś Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni jest głównym ośrodkiem szkolenia nurkowego w Siłach Zbrojnych RP. Przygotowuje nurków i płetwonurków do wykonywania
i zabezpieczenia wszelkich potrzeb Wojska Polskiego związanych z wykonywaniem prac podwodnych na małych i dużych głębokościach. Jest także organem współpracującym z Szefostwem Ratownictwa Morskiego MW
w zakresie doskonalenia, testowania, usprawniania i polepszania parametrów sprzętu ratowniczego i nurkowego.



Płetwonurków i nurków można spotkać w wielu jednostkach Wojska Polskiego, w różnych rodzajach Sił Zbrojnych RP i chociaż noszą różne mundury
wywodzą się z jednej "podwodnej szkoły" - Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego im. Komandora Stanisława Mielczarka w Gdyni.




Pasek

Powstał jako praca konkursowa.
Skóra klejona - 2 warstwy łącznie dały 6mm.
Żeby osadzić znaczek OSNiP WP wyciąłem miejsce w skórze na haczyk który jest pod spodem znaczka. Przez otwory w pasku przeciągnąłem długi nitki i ściągając je osadziłem znaczek na miejscu. Pętelka od sznurka schowana pod kolejną warstwą skóry.
Portret Komandora Stanisława Mielczarka został naniesiony na skórę metodą termotransferu.
Bok paska przeszlifowany i pomalowany farbą gumowaną. Nić poprowadzona w odciskanym rowku.


Ostatnio zmieniony przez auza 2012-10-05, 11:41, w całości zmieniany 1 raz
:
Ciekawe, ciekawe i na konkurs się nadaje , jako wydzielony wątek.

:
...nie jestem fanem błyskotek przy paskach i wszelkiego rodzaju "cepeliady" (nic złego w tym słowie nie ma w tym przypadku), więc raczej bym go nie założył na nadgarstek, ale dla samego posiadania to bym chciał mieć...

:
Bardzo ciekawy material i sporo serca wlozone w projekt - wielki szacun, za zapal i realizacje.
Pasek - nie moja estetyka i chyba bardziej do mania niz noszenia, co nie zmienia faktu, ze calosc jako praca na konkurs jak dla mnie na 6!

s.

:
No pkt za kreatywność max :twisted:

perfekcja to tylko cel...
/Marcin
:
dobre wejście w temat , pasek kozacki :)

:
Pach w kategorii " konkursowy " wymiata na maxa :grin:
I ta historia .. szacun :grin:

auza
[Usunięty]
:
Dziękuję, dziękuję :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Dokładnie. :grin:

:
No proszę, proszę, gratki za popularyzację b. ciekawego wątku w SZRP. Projekt ciekawy, choć przyznam szczerze że materiał do mnie nie do końca przemawia :wink:

Blaz
[Usunięty]
:
Auza, ja poważnie mówię - podobnie jak Svedos uważam, że można spokojnie wydzielić nowy wątek i zgłosić do konkursu. :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.