Co sądzicie o zakupie rotomatu
Odpowiedz do tematu

:
jeden obrót to ok. 10s więc w jednym cyku to 360 obrotów a w ciągu doby ponad 2 tys obrotów - praktycznie wszystkim zegarkom wystarcza to żeby zapewnić utrzymanie maksymalnego naciągu!
ma też przełącznik obrotów prawo/lewo co prawda ręczny ale zawsze - musisz po prostu wiedzieć czy zegarek ma naciąg obustronny (wtedy bez różnicy w którą się kręci rotomat) czy też jednostronny - wtedy ustawiasz właściwą rotację

myślę że to minimum czego można oczekiwać od rotomatu!

jeśli jesteś leniwy to poszukaj modelu z programem automatycznej zmiany kierunków obrotów!

:
Mysle ze to mi wystarczy , a przełaczyc zawsze mozna :mrgreen: zaden problem dzieki za wyjasnienia .

:
powiem szczerze że cena 155 zetafonów z przesyłką jest całkowicie akceptowalna i gdybym nie miał swojego, lub więcej zegarków na bransoli to bym brał!
ciężko znaleźć tańszą okazję na ebayu bo sama przesyłka to koszt ok. $20 + możliwość wpadnięcia w łapy Urzędu Celnego :mrgreen:

waldii
[Usunięty]
:
Panowie mam takie pytanie :twisted: .
Czy zegarki które macie w swoich karuzelach wogóle trzymają czas???
Miałem Modalo na 4 sztuki i ni wuja nie trzymały czau.Fakt z racji gabarytów jechał tylko na bateriach :roll: .
Sprzedałem i kupiłem na jedną sztukę(właśnie dzisiaj przyjechał).Na więcej uważam za zbędne.Więc jak nie będą zegary trzymały czasu to się nie obrażę ma tylko zastąpić rękę :cool:

:
waldii ale co ma piernik do wiatraka?

na pewno sposób użytkowania ma wpływ na pracę zegarka - inaczej będzie chodził zegarek noszony non-stop inaczej leżący, tak samo w rotomacie! w zależności od programu pracy wskazania mogą być różne! ale to tak samo jak z noszeniem na ręku :mrgreen:

to już nie zależy od rotomatu :mrgreen:

a na przykład parnis chronometr leży sobie w rotomacie od 5 dni i nałapał 14s na plus czyli +3s dziennie :mrgreen:

Woytec60
[Usunięty]
:
kadarius napisał/a:
powiem szczerze że cena 155 zetafonów z przesyłką jest całkowicie akceptowalna i gdybym nie miał swojego, lub więcej zegarków na bransoli to bym brał!


O co chodzi z tymi bransoletkami?
Ten model rotomatu ma świetnie rozwiązaną kwestię rozmiaru, wyjmowane mocowania dla zegarka są ściskane na sprężynie i pasują do każdej bransoletki, bez wyjątku.
Jest to wiele lepsze rozwiązanie niż w znacznie droższych rotomatach Modalo.
Wiem, bo mam :)

:
Wojtek czytaj no trochę uważniej :mrgreen:
zastrzeżenia miałem do swojego rotomatu, który ma poduszki takie jak w pudłach na zegarki - a ten o którym piszesz podałem jako przykład dobrego rozwiązania dla zegarków z bransoletkami i nawet napisałem że gdybym nie miał swojego rotomatu z poduszkami to właśnie wybrałbym ten :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

: W którą stronę nakrecają sie orienty
Pany kupiłem rotomat , teraz pytanie w ktora strone nakrecaja sie orienty ?
A- w prawa
B- w lewa
C- czy wszystko im jedno :mrgreen:






:
wnoszę że poznasz po strzałce na wahniku ? :cool:

:
Nikt nie wie ? nikt nie pomoże ?

Woytec60
[Usunięty]
:
W lewo (odwrotnie do ruchu wskazówek zegara) na pewno, w prawo nie wiem na 100%.
Miałem kiedyś Parnisa Portugalca i on w prawo nie chciał się nakręcać.
Ustawiłem więc rotomat na obroty w lewo i od tego czsu tak nakręcam wszystkie moje automaty bez problemu.

maciek
[Usunięty]
:
Do mających - jak ten z alle się sprawuje? Warto wydać te 160 zł? Cichy jest?

:
Ja mam takowy i na raźko jest gitara:
http://allegro.pl/automat...1856689105.html
Cichy jest chociaż w nocnej ciszy gdy stoi mi nad głową to go czuć ale bez szaleństwa
Za taką cenę będzieszpanzadowolony

maciek
[Usunięty]
:
kuszą mnie 24 miesiące gwarancji. Jak się zwali, to go oddać można... :twisted:

Ostatnio zmieniony przez maciek 2011-10-07, 14:43, w całości zmieniany 1 raz
maciek
[Usunięty]
:
wczoraj przyszedł. :mrgreen:
Jest dobrze wykonany, na razie :wink: pracuje prawie bezszelestnie.

Niezdecydowanym polecam.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.