"Porcelanek" czyli regulator po chińsku
Odpowiedz do tematu

:
za taką kwote -to moze zrobimy go zegarkiem klubowym

anduril
[Usunięty]
:
Khem... "forumowym" :wink:

andre
[Usunięty]
:
Stare nawyki trudno wykorzenić :wink: Tez sie na tym samym co Felicjan przejechałem :wink: W innym wątku :wink:

:
No to może ja coś dopiszę o swoim Porcelitowym Regulatorze.

- tarcza świetna ... ale logo trochę psuje efekt

- dziwne szkło bo pod duzym kątem strasznie załamuje światło

- koperta wykończona dobrze (bo bardzo dobrze to ma Samson)

- szafirowy insert w koronce jest plastikowy :wink:



Poza tym to piękny zegarek. Klasyczny, nostalgiczny garniturowiec. Jeden z najpiękniejszych regulatorów ... nic dziwnego bo w końcu zżynany z Chronoswiss Regulateur :D



Samson ma teraz bardzo groźnego konkurenta.

Blaz
[Usunięty]
:
Takie szkło miałem w Glaswerku. Nie powiem, żeby mi się podobało. :wink:

:
Bo to jest niezła soczewka, mam taka w Tao z sekundnikiem na 6, w tym "projektowanym" przez Spinnera.Rozbierałem go i to szkło mogłoby służyć do rozpalania ognisk. :wink:

:
Brzydal ... jak Leonardo di Caprio :wink:

http://img262.imageshack.us/i/kopiadsc137901.jpg/

:
I tak się nam zbierze w d...ę. Niezależnie od tego czy jajko było pierwsze, czy kura:


:
Oto zacny pierwowzór

http://img23.imageshack.us/i/regdial1.jpg/

:
ło Jezusicku! Znaczy że zacni producenci spod Drezna - zerżnęli byli :wink: ??

:
Raczej nie. Myślę, że całkowicie niezależnie wpadli na ten sam pomysł. Za to Chińczyk przebiegły z całą pewnością zerżnął od obu. Oczywista oczywistość. :)

:
Co więcej, ten Chińczyk jeno w swej chciwości dutki miał na uwadze, zaś aryjczycy robili to dla sztuki!

:
Ale powiem Wam, że może zdjęcie kiepskie tego Chronoswissa,

ale indeksy na tarczy wyglądają jak wydrukowane na atramentówce. :)

I to w trybie draft. :)

Za to Glashutte ładne, no może oprócz tej złotej koperty.



Ale gust to gust - jedni patrzą na tyłek, inni na biust. :)

Darecki
[Usunięty]
:
Glasfjutte tzn. Glashutte mniam mniam :wink: ale jak się wpatrzeć w to "h" to można to odczytać jako "fj" :wink:

:
Czarny dotarł. Wpłata 28.X - całkiem szybko. Opakowanie takie samo, solidne. Zegarek był "na chodzie" co dobrze świadczy o rezerwie chodu lub źle o sposobie przewożenia paczek. Nigdy jeszcze nie miałem nowego zegarka za siedemdziesiąt złotych...i to w takiej jakości wykonania. Dobry montaż, bez paprochów (a miałem takie np. w Monsterze...). Wrażenia konstrukcyjne: osobliwe uszy - chyba nieco za długie (Żona powiedziała, że przez to nie będzie go nosić), za krótki sekundnik, trochę za gruba wskazówka minutowa, paaaszkudny napis automatic. 26 kamień w mechaniźmie - hmmm . Pozytywne w stosunku do "konkurencji" - "przefrezowania" wokół tarcz sekundnika i "godzinnika". Tak, czy inaczej - jeden z najsympatyczniejszych zegarków jakie miałem na ręku od roku. W relacji cena - jakość chyba już nic takiego nie zobaczę.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.