Poljot 55 G
Odpowiedz do tematu

:
Witam
Przez ten wątek i przez Was pół roku temu zacząłem poszukiwać tych Poljotów i obecnie jestem właścicielem dwóch: klasycznego czarnego i szarego z niebieskim "ringiem" z arabskimi cyframi (nie widziałem na żadnych zdjęciach takiego).
Nie ma na razie co pokazywać bo oba muszą odwiedzić specjalistów (jeden przegląd i wymiana szkła, drugi "remont" -był zalany i zatrzymuje się).

Ale do rzeczy:
Było 5 "modeli, tak?
Wiem że były jeszcze szare z brązowym ringiem (post Tomirka) i szare z niebieskim (pokazywał Kadarius).
Nie liczę podziału na eksportowe i na rynek wewnętrzny
Ale dziś zobaczyłem tę aukcję:
http://allegro.pl/item2028554403.html?source=oo
Mam więc pytanie bo zgłupiałem:
Czy to jest przekładka innego mechanizmu wraz z tarczą?
Czy do tych kopert takie też wkładano?
To jest już drugi raz jak widzę takiego na allegro

Ma ktoś z Was może zdjęcie wszystkich "modeli"?
Bo oszalałem i chce je wszystkie :twisted: muszę wiec wiedzieć czego szukać :mrgreen:
Z góry dziękuje

Tomek

Per Aspera Ad Astra
:
W niektorych egzemplarzach, ringi przypominaja te uzywane w Wostokach. Nie wiem jak w tym wypadku

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Dzisiejszy nabytek,wyjątkowo ładna bestia :mrgreen: ,no i jest moja,moja... :wink:

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Buran GRATY :!:

Gdybyś kiedyś chciał się pozbyć to PW poproszę :wink:

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Nie ma to jak dobry poliot :)

goral35
[Usunięty]
:
czy przypadkiem któremuś z kumotrów nie zawadza aby szkło do takowego poljota 55G ?? bo w moim 55G pleksi zrobiło się mleczno niebieskawe :mrgreen: :roll:

:
To mój pierwszy automat którego używam na co dzień ale nie ukrywam że jestem odrobinę rozczarowany,możliwe żeby po dziewięciu godzinach na łapie sprężyna nie miała dosyć siły pociągnąć jeszcze piętnaście?Zegarek jest po czyszczeniu i regulacji.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
goral35
[Usunięty]
:
czy to ten z łup tera na alledrogo ??też o nim myslałem ale widać za długo :)

:
Nie,nie z allegro ale też okazja :mrgreen: tylko widać za mało macham ręcami :evil:

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
goral35
[Usunięty]
:
wpadł mi w łapy ostatnio takowy poljocik 55g :lol:
werk ok ładnie sobie pracuje, natomiast bolączką jest szkiełko
może któryś z kumotrów ma na zbyciu ?? :roll:
może wie ktoś gdzie we wrocku mozna kupić takowe??? :roll:
albo wogóle gdzie kupić ??? :roll:
jakby co to pisac na priva :mrgreen:

:
Mi w moim zegarmistrz wstawił nowe, miał ze starych zapasów. Zegarki te były dość popularne w latach 80, tak więc spore szanse że gdzieś we Wrocławiu jakiś zegarmistrz też może mieć takowe.

„Nie, to nasz dyrektor. On tak codziennie, rano i przed południem. Objeżdża biuro. – Ale ten hałas...na czym on jeździ? - Na wrotkach, żeby prędzej. W ten sposób zyskuje 26 i pół minuty dziennie.”
:
Mnie zegarmistrz wstawił nowe -jakiś zamiennik, ale pasuje idealnie.
Myślę że u normalnie zaopatrzonego zegarmistrza to spokojnie coś dopasujesz

Tomek

Per Aspera Ad Astra
:
Też mam problem ze znalezieniem szkła do tego poljota - dołączam się do pytania goral35, - czy ktoś ma szkiełko na zbyciu?

...powinien być prosty jak zegarek Świat...
:
A średnica i profil tego szkiełka to jakie ?

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.