Nowe nabytki Vintage.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Szkiełko trzeba by do niego poszukać a tak to fajny zegarek .

:
Na zdjęciu wygląda lepiej. W rzeczywistości szkiełko kiepskie, koperta wytarta na boku, ale i tak najgorzej jest w środku. Zegarek niby ochoczo pracuje, ale wskazówki latają i nie idzie ich nastawić. Godzinowa wypycha się do przodu, a minutowa w ogóle się nie porusza przy nastawianiu. Niemniej zostawiam na lepsze czasy, kiedyś może doczeka się naprawy, albo wyląduje u kogoś innego :) W każdym bądź razie mój pierwszy złocony Polak :)

:
Buczo, gratulacje, choć muszę przyznać, że te złocone to dla mnie niejasna sprawa.... Takiego np. nigdy wcześniej nie widziałem, co biorąc pod uwagę, że zbieram je kilka lat, budzi moją nieufność. Bałtyki z tym modelem tarczy zawsze widziałem w kopercie "model V" (wg. terminologii książki W. Mellera), ewentualnie w kopercie chromowanej, ale tu już nie mam pewności, czy nie były to składaki. Ostatnio w związku z falą zainteresowania Błoniakami różni ludzie chcą na tym zarobić. W przeszłości te złocone masowo szły na odzysk złota a mechanizmy do szuflady. Teraz proporcje się odwróciły i bardziej opłaca się radziecką złoconą kopertę ożenić z takim mechanizmem niż dać do kwasu....

Ale to tylko spekulacje. Masz może jakieś pewniejsze info nt. przeszłości tego zegarka czy w ogóle Bałtyków? Cały czas czegoś takiego szukam, bo jak powiedziałem nie jestem pewien swojego zbiorku.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
A mi się właśnie wydaje, że Bałtyki w złoconej kopercie to nic podejrzanego. Często takowe widywałem hmmm Ale przyznaje się, że nie specjalnie siedzę w polskich zegarkach. W tym moim np. zaciekawiło mnie i zdziwiło, że koperta jest grubo złocona - Au20.

:
A to nie było tak, że w tym przypadku wszystko, łącznie z tarczą, przyjeżdżało z Moskwy, a w Polsce tylko dodrukowywano napisy na tarczy i składano wszystko do kupy?

pozdrawiam
Narfas

:
Narfas napisał/a:
A to nie było tak, że w tym przypadku wszystko, łącznie z tarczą, przyjeżdżało z Moskwy, a w Polsce tylko dodrukowywano napisy na tarczy i składano wszystko do kupy?

W przypadku złoconych tak właśnie było. ZMP Błonie nie wprowadził u siebie (niekoniecznie dlatego, że nie był do tego zdolny, ale wynikało to po części z polityki, po części z braku opłacalności) produkcji kopert złoconych ani nakładanych indeksów czy giloszowanych tarcz. Jeżeli takie są w zegarkach z Błonia, to są to podzespoły importowane z Moskwy. W przypadku chromowanych było już różnie.

Buczo napisał/a:
Bałtyki w złoconej kopercie to nic podejrzanego. Często takowe widywałem

Jeszcze raz przejrzałem swoje zdjęcia na dysku i rzeczywiści gdzieś mi się już trafił taki jak Twój. Tak, że niepewność nadal zostaje, niemniej ta konkretnie tarcza przeważnie do tej pory spotykana była przeze mnie z taką kopertą (największa różnica w kształcie uszu)



Natomiast pozostałe dwa wzory tarcz "Bałtyk" trafiały się równie często w obu typach kopert.
P.S.
możesz jeszcze, z ciekawości, wrzucić zdjęcie mechanizmu?

P.S. 2:
Zdjęcia katalogowe fabryki w Błoniu (choć wiadomo, że nie jest to źródło kompletne) też przedstawiają wyłącznie taką wersje jak na zdjęciu z mojego posta...

Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2014-01-01, 10:54, w całości zmieniany 2 razy
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Buczo napisał/a:
...że nie specjalnie siedzę w polskich zegarkach...

hmmm niespecjalnie, niespecjalnie, niespecjalnie ;)

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
...i niespecjalnie radzę sobie z ortografią :D

:
Kolejny wiking w kolekcji. Tak na oko przełom lat '40 i '50. Biorąc pod uwagę wikińską specyfikę, to może być jednak końcówka lat '40.



Zegarek jak zegarek, chociaż stalówka z tamtych lat to zawsze miła rzecz.



Ujęła mnie estetyka graweru na kole zapadkowym. Uwielbiam takie detale.



pozdrawiam
Narfas

Spam
[Usunięty]
:
...tu się jeszcze pochwalę...
...trafił mi się Typ 4 z 1GCzZ z samego początku produkcji...





---> http://www.czwarty-wymiar...p=727707#727707

:
Spam,
pifko

Narfas napisał/a:
Kolejny wiking w kolekcji.


Tarnan to podobno rybitwa ... obok jaskółki (Svalan) jedna z popularniejszych szwedzkich marek ... ciekawe te nazwy. :))

Jestem mało obiektywny ... uwielbiam ten styl. :))

pifko

A Tarnana jeszcze nie mam. :(

Ostatnio zmieniony przez Woj_Woj 2014-01-01, 10:31, w całości zmieniany 1 raz
:
Woj_Woj napisał/a:
...jedna z popularniejszych szweckich marek...

hmmm szwedzkich, szwedzkich, szwedzkich ;)

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Fazi,

O ja pitolę ... :oops: :))

Maras68
[Usunięty]
:
SPAM - ratuj kurdupla, oby szybko doszły części z USA i byśmy mogli podziwiać malca w AKCJI pifko

Spam
[Usunięty]
:
Narfas napisał/a:
Ujęła mnie estetyka graweru na kole zapadkowym. Uwielbiam takie detale.



...im bardziej się przyglądam, tym bardziej też mnie bierze chciejstwo :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.