Porozmawiajmy o zegarkach wojskowych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Spam
[Usunięty]
:
buran napisał/a:
A co powiesz o takim złomku? http://allegro.pl/show_item.php?item=4909992027


...kupiłeś :?: bardzo dobra cena za tarczę i koronkę... gdybym ciągle zbierał kirowki na allego nie byłoby tak tanio ;) .... werk 1937 1gczz... według puncy... i półmostek balansu nie pasuje do całości... inne pasy hmmm szkoda, że ucho do koperty odpadło... byłaby świetna baza do reanimacji... gdzieś kiedyś trafiłem na opracowanie... ale nie mogę znaleźć... które to werki i w jakich kopertach trafiały do jakich "służb"... o ile pamiętam nkwd miała dostawać kirowki na 15 kamieniach hmmm

Ostatnio zmieniony przez Spam 2014-12-25, 13:17, w całości zmieniany 1 raz
:
Spam napisał/a:
Maras68 napisał/a:

SPAM - fajne te Twoje radzieckie kirovy pifko
szkoda że nie nosisz :facepalm:



...wiesz... generalnie to ja ich bawet nie lubię... trzymam tylko dla werku bo "5 Zawoda / 53" to ze świecą szukać a na allegro to tylko składaki z kieszonkowych wiszą... a bądź co bądź wojenna produkcja... inaczej dawno wylądowały by w kieszonkowych kopertach... a mam upatrzone coś tam na horyzoncie i kto wie... jak do mnie przemówi to może na bazarek trafi ;) przynajmniej jeden ;)


Wojtek, stówę dam ;) za białasa

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Spam
[Usunięty]
:
jimmy napisał/a:
Spam napisał/a:
Maras68 napisał/a:

SPAM - fajne te Twoje radzieckie kirovy pifko
szkoda że nie nosisz :facepalm:



...wiesz... generalnie to ja ich bawet nie lubię... trzymam tylko dla werku bo "5 Zawoda / 53" to ze świecą szukać a na allegro to tylko składaki z kieszonkowych wiszą... a bądź co bądź wojenna produkcja... inaczej dawno wylądowały by w kieszonkowych kopertach... a mam upatrzone coś tam na horyzoncie i kto wie... jak do mnie przemówi to może na bazarek trafi ;) przynajmniej jeden ;)


Wojtek, stówę dam ;) za białasa


...nie żartuj... za taki koszer :shock: ...oddam za najtańszą flaszkę :D :D :D ;)

Maras68
[Usunięty]
:
na łapie:


:
Dosia rzeczywiście super prezent świąteczny - jest MOC!
A u mnie zapowiadany drobiazg od Świętego Mikołaja . W tym roku (z niewielką moją i małżonki pomocą) przyniósł mi on coś zaledwie 29mm. Moje szczęście, że nie rozmiar jest dla mnie najważniejszy :D

EDO Super
Tak jak i inni na forum czytawszy rozpowszechnianego tu K. Knirima trafiłem na coś przypadkiem na ebay.de. Jedynie jeden teleskop się nie zachował - ktoś wstawił stały drut. Reszta full original. Spękane i trochę podżółkłe szkiełko zostaje.

Nieoznakowany, ale według autentycznego świadectwa żołnierza Deutsches Afrikakorps wydany jako służbowy i tam walczący. A więc kategoria, jeszcze w mojej kolekcji nieobecna.

Stalowa koperta - jest dodatkową poszlaką wojskowego charakteru. Do tego zakręcany dekiel z sześcioma otworami na klucz i system antywstrząsowy - typowe dla Dienstuhrów, choć bez ogranicznika przy regulatorze. Mechanizm i koperta szwajcarskie


Znalazłem też w sieci parę zdjęć takich zegarków - identyfikacja oczywiście przybliżona.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
piękny maluch i z historią, graty wlk. pifko

:
No, niezłył zabytek.
BTW: czy nabyłeś też resztę zestawu "mały feldmaszałek"? :D

feldGburek.

:
Święta widzę w kamaszach ... Mikołaj odmieniony ;)
pifko

Maras68
[Usunięty]
:
...a noszono je miej więcej tak:





[ Dodano: 2014-12-30, 18:27 ]
może coś takiego kiedyś się wykopie :złośliwiec:


Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-01-12, 12:59, w całości zmieniany 1 raz
:
Maras 69 Gratulacje piękny stan!!! ;) Wintergreen świetne opracowanie EDO Super

Ostatnio zmieniony przez luckers 2015-01-06, 16:03, w całości zmieniany 2 razy
:
O luckers! Gdzieś Ty był, jak Cię nie było! :))
A co do Edo, to z pewnością moje wypociny nie zasługują na miano opracowania. Trochę żałuję, że założony kiedyś przeze mnie temat o odnotowanych faktycznych miejscach i czasie używania zegarków wojskowych utonął pod zwałami off topu. Będę więc co jakiś czas wrzucał takie spostrzeżenia tutaj cool .

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
luckers napisał/a:
Maras 69 Gratulacje piękny stan!!! ;) Wintergreen świetne opracowanie EDO Super


Łukasz - miejmy nadzieję, że to powrót, bo mało nas vintage-manów cool

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-01-12, 12:58, w całości zmieniany 1 raz
:
To w tle, to na wypadek zaostrzenia sporu z Arłukowiczem?
:D

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Pewnie i ze dwa granaty w świątecznym ubraniu :))

G.

:
a i tutaj wklepię :D


Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.